Darujete krev/plasmu?

Téměř nemoderovaná sekce o čemkoliv

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod teplice 3. 8. 2010 19:34

Grammator píše:taky chodim do sanaplasmy, každý týden... už 2 roky... (57 odběrů)...

a měl jsi nějaké problémy? já tam zatím byl 2x :D
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Ovčák 2009

Odeslat příspěvekod Grammator 4. 8. 2010 06:16

já ne, ale přístroj občas ano, nikdy mi nerupla žila, občas se stane že to sestřička blbě napíchne, takže to bolí, ale stačí jí říct a dá to do pořádku...

jednou rupnul zvon v přístroji, takže sem přišel o pů litru krve a měsíc sem nemohl, to sem měl radost :D jednou se podělala hadička u plasmy, takže to vypla a já měl odebráno asi 30 ml ale dostal sem plný prachy (chyba přístroje) byl sem tam 8 minut ^^
Na životě miluju hlavně tu rozmanitost... každý den mě nasere někdo jiný.
a šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Jak se vyhnout smrti? Nežít!
Inteligence je omezená, debilita ne...
Grammator
Přeborník

Odeslat příspěvekod teplice 6. 8. 2010 09:08

to je dobrý no za 8 minut :-))
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Ovčák 2009

Odeslat příspěvekod eRiper 7. 8. 2010 20:26

Já jsem chtěl chodit na plazmu, ale bohužel nemám žíly. Teda mám je, ale hlouběji než bych potřeboval ;-)
eRiper
Nadšenec

Odeslat příspěvekod aquarkko 11. 8. 2010 22:49

nedá se to pak brát ze z vršku ruky? jako u prstů
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod Grammator 12. 8. 2010 05:02

ne e... ta jehla je příliš masivní, žílu na ruce by to roztrhlo (při vracení)...
Grammator
Přeborník

Odeslat příspěvekod mareq0 13. 8. 2010 22:20

Ne, ze stejného principu, z jakého neschvaluju obchod s orgány nebo odběr orgánů po smrti a podobné zhovadilosti.
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Odeslat příspěvekod Grammator 14. 8. 2010 03:52

tak až si prochlastáš játra tak o nový nepros a umři si ve 40... (a tohle se týká všech orgánů), až se vážně zraníš tak si taky radši umři, než by sis nechal dát transfuzi atd...

navíc z té plasmy co se odebírá v sanaplasmě se vyrábějí léky, ta se lidem nedává...

z jednoho mrtvého těla se dá zachránit nebo pomoci až 14 lidem... to jsou dost jasné počty, sentiment nech za dveřmi, sentiment nepatří tam, kde jde o životy...
Grammator
Přeborník

Odeslat příspěvekod Jack111 14. 8. 2010 09:12

Až 14 lidí je ve skutečnosti kolik? 0,1?
Jack111
Přeborník

Odeslat příspěvekod jannnn 14. 8. 2010 09:14

Grammator píše:navíc z té plasmy co se odebírá v sanaplasmě se vyrábějí léky, ta se lidem nedává...

jj, z ty plazmy mají farmacetický firmy tak obrovskej vejvar, ze bys cumel....a to se vyplati :D
jannnn
Přeborník

Odeslat příspěvekod Grammator 14. 8. 2010 09:56

Jack: bohužel ano, kvůli blbcům a blbý legislativě...

jann: vím, vím...
Grammator
Přeborník

Odeslat příspěvekod mareq0 16. 8. 2010 22:09

Grammator: Není ta tzv. "smrt" trošku přeceňovaný strašák ? :twisted:

Pokud za odběr přijmeš zlatky, tak ani z tvé strany nejde o pomoc, ale o obchod. I pokud bys je nepřijal, tak se najdou další chytráci, kteří si tento dar rádi převezmou za tebe a opět je z toho obchod. A já zastávám názor, že dokud půjde o obchod se zdravím, tak se toho dobrovolně účastnit nebudu.

A proč by měl vlastně mrtvý zachraňovat živé ? Kdo se ho na to zeptá jestli s tím souhlasí ? Je to obyčejná krádež, ne-li horší zločin ! Absolutní neúcta k mrtvému. Ti živí jsou nehorázní egoisté...

Jsem si omylem poděkoval, já se z toho čudliku po****...
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Odeslat příspěvekod -vasek- 16. 8. 2010 22:26

Marty89 píše:Zajímalo by mě, kolik studentů by jenom tak z plezíru chodilo darovat krev aniž by z toho něco mělo. Řekl bych, že dost málo.

Já si o sobě furt myslím že jsem divnej. :D
-vasek-
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grammator 17. 8. 2010 04:45

ale já vždycky říkal že chodím prodávat džus... je fakt že lidi obětují svůj čas a částečně i zdraví (minimálně na pár hodin) a za to je nějaká ta zlatka slušnost...

a darování orgánů není neúcta k mrtvým, ale úcta k životu :pozor už sem říkal, sentiment nech za dveřmi, to tělo se buď použije na záchranu životů nebo shnije/je spáleno, nebo mi chceš říct že to mrtvému člověku nějak ublíží (prakticky mrtvému, z pravé mrtvoly žádné orgány vzít nemůžeš)...

edit: a o smrti mluvím proto, že dneska se každé vážně zranení ohrožení na životě, jenom třeba autonehoda, v blbý 50km rychlosti a na tvý tělo působěj síly, na který není stavěný... lidský tělo je dělaný tak, aby si poradilo s jedním velkým zraněním, ale autonehody, pády na kole a další běžné nehody jsou v drtivé většině mnohačetná poranění, a taková jsou pro lidské tělo nesmírně nebezpečná...
Grammator
Přeborník

Odeslat příspěvekod mtmccox2 17. 8. 2010 16:19

mareq0 píše:A proč by měl vlastně mrtvý zachraňovat živé ? Kdo se ho na to zeptá jestli s tím souhlasí ? Je to obyčejná krádež, ne-li horší zločin ! Absolutní neúcta k mrtvému. Ti živí jsou nehorázní egoisté...

Tak to čumím :-D .

Quentin z Montargue měl pravdu, když si v nemocnici sednul na mrtvého staříka a řekl "Ále, je mu to fuk..! "
Jesus Christ made changes to your life. Do you want to save it?

|Yes||No|
mtmccox2
Chachumbábův

Předchozí stránkaDalší stránka