Darujete krev/plasmu?

Téměř nemoderovaná sekce o čemkoliv

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod teplice 27. 6. 2010 21:49

Ahoj, darujete krev nebo plasmu? Já začal chodit darovat (zatim jsem byl jednou), hlavně protože za to dostanu 4 kila na ruku, vuz http://www.sanaplasma.com/cz/index.php .

A co vy?
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Ovčák 2009

Odeslat příspěvekod jannnn 27. 6. 2010 21:53

za prachy je najednou každej děsnej obětavej :D doufám že chodíš co dva týdny, abys z toho vyrejžoval co nejvíc jde...to ti pak tělo dobře poděkuje :D

jinak jo, chodim, na krev, zadarmo
jannnn
Přeborník

Odeslat příspěvekod teplice 27. 6. 2010 21:55

tak z brigády všechno neutáhnu :D no doporučuje se 1/týden ale znám málo lidí co to zvládaj, pač tělo dostává fakt zabrat...budu chodit tak 1/14 dní, to je ideál si myslim :) a ano, dělám to pro peníze ^^
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Ovčák 2009

Odeslat příspěvekod Deleted user 27. 6. 2010 21:57

Za krev prý dostaneš bagetu, jsem slyšel... Já nad tím přemýšlím už řadu let... a pořád jen přemýšlím. :-(

Odeslat příspěvekod teplice 27. 6. 2010 21:57

vidíš, na plazmě i kafe nebo čokoládu :P :D
teplice
Ovčák 2009

Odeslat příspěvekod jannnn 27. 6. 2010 21:58

nojo vlastně, tydlencty chytrolíni to konce dovolujou co týden, dobrý blázni.

když se to provádí v nemocnicích, který narozdíl od týdle soukromý firmy z toho nemají vejvar a starají se i o pacienta, tak se myslim opakuje max po 3 týdnech .. řekl bych, že nějaké důvody to má ..
jannnn
Přeborník

Odeslat příspěvekod teplice 27. 6. 2010 21:59

což o to, oni se o tebe postaraj..abys přišel i příště že jo..nevíte kolik tak můžou mít z tý lahvičky?
teplice
Ovčák 2009

Odeslat příspěvekod jannnn 27. 6. 2010 22:00

Majkl vP. píše:Za krev prý dostaneš bagetu, jsem slyšel... Já nad tím přemýšlím už řadu let... a pořád jen přemýšlím. :-(

podle nemocnice se to lisi.

dostanes ale proplaceny jizdny, dostanes proplacenou mzdu, dostanes nejakou ulevu na dani. a pak dle nemocnice obcerstveni - co chodim ja, tak poukazku na 50kc (pricemz ceny jsou za nakupku, takze se docela clovek naji)
jannnn
Přeborník

Odeslat příspěvekod Slonik 27. 6. 2010 22:02

mám fóbii z jehel, takže nic. Kdybych jí neměl, tak bych krev dával zadarmo.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert

Odeslat příspěvekod hobitt 27. 6. 2010 22:13

Darovat krev a plasmu můžu asi až od 18ti, že? Taky jsem nad tím přemýšlel a rád bych daroval...nikdy nevím, kdy budu krev potřebovat já...
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
2000 Fiat Punto 1.2i ELX
2007 Citroën Berlingo 1.4i X
2017 Dacia Dokker 1.6 LPG
hobitt
Přeborník

Odeslat příspěvekod jannnn 27. 6. 2010 22:23

tak darovani krve (nevim jak ta plasma, jak moc tam delaji ty testy podrobne) ma jednu vedlejsi vyhodu a to tu, ze clovek ma zadarmo pravidelne docela podrobny testy (vcetne treba testu na HIV, zloutenku, syfilis,...), jestli je zdravej :-)
jannnn
Přeborník

Odeslat příspěvekod mtmccox2 27. 6. 2010 22:28

Co člověk, co je kost a kůže, a když se zváží, tak ty váhy jenom něco nafejkujou, aby se neřeklo.. pustí ho tam? :nenapadne
Jesus Christ made changes to your life. Do you want to save it?

|Yes||No|
mtmccox2
Chachumbábův

Odeslat příspěvekod Deleted user 27. 6. 2010 22:31

Snad jo, jinak bych tam taky nemohl... :D

Odeslat příspěvekod jannnn 27. 6. 2010 22:43

mtmccox2: bezproblémů, sám jsem taky extrémně hubenej a pohoda, žádný zvláštní zacházení :)
jannnn
Přeborník

Odeslat příspěvekod Deleted user 27. 6. 2010 23:25

To jsme se tu sešli. Nezaložíme si klub?

Další stránka