Indentifikace rostlin

Téměř nemoderovaná sekce o čemkoliv

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod ConPower 22. 5. 2008 19:31

Zdravím, mám tu jednu takovou prosbičku o pomoc. :) Máme do biologie za úkol udělat herbář a můžem na to jít dvěma způsoby — klasicky lisovat nebo fotit (pak to hodit s náležitostmi třeba do prezentace v PPT). Já jsem si radši vybral druhou možnost, nějaké fotky mám udělané i zpracované, ale problém je v tom, že u velkého množství rostlinstva nejsem schopný přiřadit název. :-[ Biologie není moje silná stránka a přehled ve flóře moc nemám.

Doma mám jednu knížku, podle které jsem některé určil, ale o zbytku mám spíš potuchy, že tam vůbec není. :D Nenašla by se nějaká dobrá duše, která by podle fotek, které sem vložím, byla schopná určit, co jsem to nafotil? Byl bych moc vděčný. :love: :D Nebo aspoň pokud byste věděli o něčem, kde by byli schopní pomoct.

Uvažoval jsem, kde to umístit, napadla mě abeceda zahrady, ale přecejen tohle je spíš něco jiného, a tady se pohybuje celkem dost lidí.

Mám tu první dvě, tak kdyby někdo věděl, ať prosím napíše.
Obrázek Obrázek
U toho prvního mi nejvíc odpovídal šišák vroubkovaný, ale absolutně si nejsem jistý, jestli to je fakt on. Právě že spíš ne.
ConPower
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Michal P 22. 5. 2008 19:36

Nechceš se zeptat taky u zahrádkářů?
...
Michal P
Přeborník

Odeslat příspěvekod MgX 22. 5. 2008 19:38

I když to třeba nevypadá, že tam chodí moc lidí, tak zcela určitě si myslím, že TAM dostaneš odpověď dříve, než tady (tedy doufám :-) )

Jinak to neber jako ,,vyhazování", jde mně o to, abys dostal odpověď, a to možná co nejdříve ;-)

BTW: pampeliška to nebude, že ne :mrgreen: ;-)

// Michal P: proto jsem tam psal slůvko TAKY
// MgX : Co mně ,,moderuješ" můj příspěvek? :mrgreen:
Toho slůvka jsem si všiml - šlo mně o to, aby si ho všiml i tazatel :-) Na té ,,Zahradě" nahoď jen link sem, haby se Ti na to mérknuli :-D
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ConPower 22. 5. 2008 20:11

Tak teda jo, nakonec jsem to dal na tu zahradu. :)
ConPower
Nadšenec

Odeslat příspěvekod snowboarder 22. 5. 2008 21:26

člověk klikne na smetiště a už jsem se lekl že jsem u Katky Dvořákový :-D
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
SuperDatel 2009

Odeslat příspěvekod aquarkko 23. 5. 2008 09:28

to první bude nějaká hluchavka (vůbec netuším, jestli je to ofišl název, bo se tomu tak říká jenom u nás :D
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deleted user 23. 5. 2008 10:00

Hluchavky si pamatuju s bílými kvítky. Ty jsme jako děcka vždycky orvali a pak se vzájemně strašili, že to jsou kopřivy... :-)
Deleted user

Odeslat příspěvekod chameleon 23. 5. 2008 10:06

Majkl: Hluchavky nemají pouze bílé květy, je třeba i hluchavka skvrnitá s květy růžovo fialovými nebo hluchavka nachová, hluchavka objímavá má květy také do fialova...
chameleon
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deleted user 23. 5. 2008 10:12

Neříkám - že ne, chraň bůh. :-) Hádej se se mnou o angličtině, kytičkám vůbec nerozumím. :-D
Deleted user

Odeslat příspěvekod chameleon 23. 5. 2008 12:11

Já zas nerozumím angličtině a kytičkám jen trochu. Ale herbář jsem taky kdysi dělala, má kolem 400 položek :-))
chameleon
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snowboarder 23. 5. 2008 12:18

a každá voní jinak, když jsem byl malej, tak jsme měli kousek za barákem, samý fialový hluchavky :-) jsme to škubali a žvejkali jako děcka, ani už nevím proč :D
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
SuperDatel 2009

Odeslat příspěvekod aquarkko 23. 5. 2008 12:47

Majkl vP. píše:Hluchavky si pamatuju s bílými kvítky. Ty jsme jako děcka vždycky orvali a pak se vzájemně strašili, že to jsou kopřivy... :-)

jo, přesně, taky mě to dost dlouho děsilo :D

snowboarder píše:a každá voní jinak, když jsem byl malej, tak jsme měli kousek za barákem, samý fialový hluchavky :-) jsme to škubali a žvejkali jako děcka, ani už nevím proč :D

bo to má v sobě sladkou šťávu
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikulast 23. 5. 2008 12:57

Obě jsou čeleď Hluchavkovité (viz květy a stonek). Ta první je jasná hluchavka skvrnitá, ta druhá zběhovec plazivý. Mám doma několik knížek :-D
"Lepší psát na klávesnici jedním prstem, než v každém řádku mít alespoň jednu hrubku" :)
mikulast
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snowboarder 23. 5. 2008 15:02

aquarkko píše:bo to má v sobě sladkou šťávu


jojojojo máš pravdu... nedělal se z toho i nějak sirup nebo tak? tyyy jo jsme vždycky hledali nějaký nepochcaný od psů :-))
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
SuperDatel 2009

Odeslat příspěvekod MgX 23. 5. 2008 15:39

snowboarder a našli jste nějaký čistý, nebo jste se nakonec spokojili s tím co bylo blíž ? :mrgreen:
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků