Ceske drahy - usni bubinky - brzdeni vlaku

Téměř nemoderovaná sekce o čemkoliv

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Veolw 6. 6. 2022 05:29

Ahoj,

po delsi dobe jsem jel opet vlakem a kdyz jsem cekal na svuj spoj tak na nastupisti zastavilo nekolik vlaku ceskych drah. Vzdy kdyz vlak zastavil tak mu hrozne piskaly brzdy az se to nedalo vydrzet. Nedovedu si predstavit ze toto nekomu nemuze poskodit usi. Za me by na kazdem nastupisti mela byt hromada sluchatek ktere si cekajici mohou nasadit na uci aby predesli poskozeni sluchu. Jeste ted mi po tydnu piska v uchu. Priste zkusim ty decibely zmerit. Muze to piskani poskodit sluch? Je to fakt sila.
Člověk, který nic neví, nevidí problém, člověk, který hodně zná, vidí moře problémů.
<-- Leonardo Da Vinci -->
Veolw
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 6. 6. 2022 17:32

Tak téma k diskuzi zajímavé. Netuším, zda může poškodit sluch. Při dlouhodobějším působení zřejmě může nastat nějaká změna, ale u krátkodobého netuším. Nemám změřeno.

Obdobná, byť ne stejná, je situace v některých tramvajích. Tam zase u dveří šíleně hlasitě a s na vysoké frekvenci píská upozornění na zavírající se dveře. Člověk se sice může posunout, ale jen ve chvíli, když je volno. Samozřejmě s bržděním vlaku nelze porovnávat, ale...
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků