Rekonstrukce bytu o vikendu a SVJ

Tady můžete řešit otázky týkající se dědění, diskriminace a další.

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Honzax 11. 2. 2008 07:36

Mam problem s bytem, nebo presnejsi s SVJ. Byt je v osobnim vlastnictvi a protoze tam delam rekonstrukci, neobejde se to bez nejakeho toho hluku.
Problem je, ze obcas potrebuji neco udelat i o vikendu a ve stanovach domu je napsane, ze jakekoliv prace musi za a;
"schvalit domovni vybor"

a za b;
je zakazano delat hlucne prace v sobotu, v nedeli a o svatcich.

Otazka je, ma na tohle SVJ pravo? Muze mi zakazat pracovat o vikendu?

je jasne ze obtezovat zbytecne hlukem neni dobre, ostatne chci tam take jednou bydlet, ale kdyz potrebuji hodinu vrtat, tak si kvuli tomu nebudu brat dovolenou...
Honzax
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal P 11. 2. 2008 12:01

Taky bydlím v bytě v osobním vlastnictví v panelovém domě. A v domovním řádu řádně schváleném na shromáždění vlastníků máme pro hlučné práce vyhražen čas ve všední dny 8 - 20h a v sobotu 10 - 11 h.
Pokud jste si takové stanovy odhlasovali tak je máte, nic protizákonného na tom nevidím. U nás se taky našlo pár lidí co chtěli zpochybňovat podobná omezení - byt je přece jejich, ale nepochodili.

My naštěstí na to víkendové vrtání máme určenou právě tu jednu hodinu v sobotu dopoledne.
...
Michal P
Přeborník

Odeslat příspěvekod MarkFX 11. 2. 2008 12:23

co to je SVJ ?? SeveroVýchodoJih??
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honzax 11. 2. 2008 12:32

Diky za odpovedi. Co znamena "nepochodili"? Co pokud to nekdo nedodrzi, vtrhnete mu do bytu a zadrzite hlucici vybaveni? :)
Ne, vim delam si legraci ale zajimaly by me sankce a jejich vymahani.
Honzax
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honzax 11. 2. 2008 12:33

MarkFX: "spolecenstvi vlastniku jednotek"
Honzax
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noovo 11. 2. 2008 12:37

k nam do baraku, kde bydlime s pritelem se nastehovali najemnici, kteri si rekonstruují byt a na nějaké předepsané časy o víkendech nehrají...podle mě je to spise o domluve s najemnikama, jestli jim to o tech vikendech bude vadit nebo ne...nas se sice neptali :lol:, ale nijak nas to neomezuje a nejsou to zadne stasne rany...
nasi kdyz si predelavali v byte koupelnu, tak se na tom taky delalo o vikendech nikomu to nevadilo a bylo to o dohode se sousedy, protoze brat si kvuli tomu dovolenou mi prijde skoda..
A jednoho teplého červnového dne se narodila Noovo:))

Love is a Losing Game

VENUS=Noovo :)

BYLO TO SILNĚJŠÍ NEŽ JÁ...Valmont (a já to také ráda používám:))
Noovo
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 11. 2. 2008 12:46

u nás na privátě v Ově taky furt někdo hňápe, trochu mi to vadí když mě dopoledne zbudí, ale jinak se to dá...
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honzax 11. 2. 2008 12:53

Noovo: ono tam kde ted bydlim, tak tam taky porad nekdo neco dela a take to nejak neresim. Chapu ze jsou to stare panelaky a kazdy obcas musi neco predelat. v tydnu je v praci a kdy jiny den to ma udelat.
Problem je tam kde jsem koupil byt, jsou tam sami duchodci a podle toho to i vypada :-/ Same zakazy atd. Proste me jen zajima, jak je to s pravem. "jestli mohou".
Nedelam to z "radosti", sam mam rad klid, snazim se je nerusit, jen nekdy to moc nejde..
Honzax
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal P 11. 2. 2008 18:47

Honzax píše:Diky za odpovedi. Co znamena "nepochodili"? Co pokud to nekdo nedodrzi, vtrhnete mu do bytu a zadrzite hlucici vybaveni? :)
Ne, vim delam si legraci ale zajimaly by me sankce a jejich vymahani.

Sankce na to máme, pokud po upozornění ( písemném do schránky ) toto opakují, tak jsou určeny sankce - pokuty. A pokud je nezaplatí, stávají se dlužníky společenství se vším co k tomu patří, odpojením STA a internetu, pokud ho mají zavedený, znemožněním používat výtahy, kolárny a kočárkárny ( jsou na čipy ) a soudním vymáhání dluhů. U nás to takhle funguje, ke spokojenosti slušné většiny vlastníků a nájemníků.
quote="Honzax"]Problem je tam kde jsem koupil byt, jsou tam sami duchodci a podle toho to i vypada :-/ Same zakazy atd.

U nás k té starší generaci patřím ve svých 35 spíš já, v domě je většina mladých lidí. :D
...
Michal P
Přeborník

Odeslat příspěvekod Honzax 11. 2. 2008 19:28

Michal P: dekuji za odpoved, jen budu jeste trosku stoura, protoze me to vazne zajima. Meli jste na to nejaky pravni rozbor zda je to mozne?
Jde mi o to, ze mi to pripomina situaci, ktera byla v roce 2003 v Chomutove (tam bydlim). Radnice prisla s mestskou vyhlaskou, ne nepodobnou vasemu domovnimu radu. Zakaz hlucnych praci (vrtani, sekani travy, rezani dreva........) o vikendu, sankce za poruseni, pokuty atd. Nejaky cas to samozrejme fungovalo, nez ji nekdo napadl u ustavniho soudu ktery ji prikazal zrusit. Omezovala prava obcanu a to je z ustavy mozne pouze zakonem.
Stejne jako kdyz kdyz odsouhlasis nejakou EULA pri instalaci software, sice jsi ji "odsouhlasil" nicmene pokud je v rozporu se zakonem dane zeme, tak ta cast neplati.
Docela by me zajimalo, jak by dopadl soudni spor takto "potrestaneho" obyvatele ktery by SVJ zazaloval.
Honzax
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal P 11. 2. 2008 19:50

To nevím, ono to snad ani nikdy tak daleko nedošlo, myslím teda to porušování domovního řádu. Jsem jen řadový vlastník, ve sdružení žádnou funkci nemám.
...
Michal P
Přeborník

Odeslat příspěvekod jannnn 11. 2. 2008 19:53

No já nevim, osobně bych to vyřešil tak, že bych si tu práci "nashromáždil" a pak je obešel (třeba jen na patře a +-patro) a napůl oznámil, napůl vysvětlil situaci...a pokud to nejsou nějací zamindrákovaní jedinci a nemají závažný důvod (pohřební sešlost aspol :D), tak snad jedno odpoledne nějaký ten hluk překousnou. Případně mít v kapse připravenou flaštičku becherovky a krabičku cigaret :D.
jannnn
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honzax 11. 2. 2008 21:10

Michal P: skoda. tedy ne skoda ze tam mate klid, jen skoda ze nemas nejake podrobnejsi info :)
ale kazdopadne jeste jednou diky, snad bude vedet nekdo dalsi :)
Honzax
Čtenář
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků