Pokuta za nedocházku k zubnímu lékaři.

Tady můžete řešit otázky týkající se dědění, diskriminace a další.

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod strny88 21. 8. 2007 13:26

Dobrý den, mám jeden dotaz. Byl jsem objednaný k zubnímu lékaři na preventivní prohlídku, ale tu jsem bohužel zmeškal. lékaž po mě teď vyžaduje pokutu 200kč za to, že jsem nedorazil. podle mého na to lékař nemá právo, ale nejsem si jist. Proto bych byl velice rád kdyby mi to někdo z Vás objasnil. Velice děkuji.
strny88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarkFX 21. 8. 2007 16:28

heh, tak to sem ještě nežral... :o

nevím, doufám že to není najěká zavedená novinka v zdravotnictví...
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod iwigirl 21. 8. 2007 16:36

já o tom teda nic nevím... ani google se na to netváří..
iwigirl
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod Jeffe 21. 8. 2007 16:41

Pokud s nim nemas nejakou smlouvu, kde by byla dohodnuta takovahle smluvni pokuta, tak bych si z toho nedelal tezkou hlavu :)
Superforum - v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství :D
Jeffe
Moderátor

Odeslat příspěvekod MarkFX 21. 8. 2007 21:45

no jakože je pravda, že zubařů je u nás jako šafránu a jsou vytížení, sám z vlastní zkušenosti vím že se musí objednávat na víc jak měsíc dopředu...

Prostě mají hodně lidí a za tu pulhodinku cos tam nebyl mohl byt někdo jiný... :hm
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod Anonymous 21. 8. 2007 21:46

No, stejně jako iwi si ale nejsem vědom, že by o tom někde byla nějaká zmíňka. Je to podle mě dost nestandardní postup. Dal bych mu jasně najevo, co i o tom myslím a pohrozil mu nahlášením lekářské komoře. :D
Anonymous

Odeslat příspěvekod iwigirl 21. 8. 2007 21:48

České stomatologické komoře :-)
iwigirl
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod Anonymous 21. 8. 2007 21:49

Díky za upřesnění :wink:
Anonymous

Odeslat příspěvekod Lexx 21. 8. 2007 22:23

Rozhodně pak dej vědět, jak to dopadlo ;-)
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Nadšenec

Odeslat příspěvekod iwigirl 21. 8. 2007 22:31

J8 bych mu prostě oznámila, že mu tu pokutu zaplatím, ale že chci doklad o zaplacení a na oprávnění k vyžadování uvedené platby se zeptám prave u CSK :)
iwigirl
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod Calhoun 21. 8. 2007 22:38

Jen tak pro zajimavost - kdyz Ti bylo jasne ze prohlidku nestihas, zavolal jsi do ordinace, vysvetlil jsi ze domluveny cas nezvladas a omluvil jsi se?
Calhoun
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Bungo 23. 8. 2007 22:48

Ja bych danou "pokutu" neplatil. On ten zubar nema temer zadne instrumenty, jak ji vymoci. (Nehlede na to, ze si nedokazu predstavit z jakeho pravniho titulu by ji ulozil.) A ze by na tebe podal zalobu je krajne nepravdepodobne ;-)
Excuse me, is this the Society for Asking Stupid Questions ?
Bungo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Jeffe 24. 8. 2007 08:33

Jestli se rozhodnes nezaplatit tak zvaz, jestli radsi nebudes chodit k jinemu zubari. Tenhle by si te mohl vychutnat az te priste bude mit v kresle, treba by ti par krat "omylem" zavrtal do nervu. :lol:
Superforum - v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství :D
Jeffe
Moderátor

Odeslat příspěvekod Michal P 25. 8. 2007 17:55

Moje předchozí zubařka mě na toto upozorňovala, pokud bych bez omluvy nedorazil účtovala by mě 300kč. Neměl jsem s tím sebemenší problém, objednávala přesně na čas a pokud jí někdo takto vypadne byla by tam zadarmo. Bohužel po přestěhování na Kladno jsem už takovou zubařku nesehnal, tamta byla skvělá.
...
Michal P
Přeborník

Odeslat příspěvekod Slonik 25. 8. 2007 21:49

MichalP: předběhl jsi mě :-) takhle by to mělo být. Sice to není asi úplně košer, ale logiku to má. Naprosto s tím souhlasím.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert

Další stránka