Nošení zbraní

Tady můžete řešit otázky týkající se dědění, diskriminace a další.

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod L.O.T.G. 28. 6. 2007 17:56

Celkem by mě zajímalo, jak je to s nošením zbraní na veřejnosti, převážně teda chladných, ke střelným se moc nedostávám :-)
Někde jsem četl, co se pohybu po městě týče, tak můžu chodit i s halapartnou. Exsitují ale určitě i podniky, kde by mi nenechali ani rybičku...
Mám-li být konkrétní, zajímalo by mě, z kama mě můžou vyhodit s třiceticentimetrovým nožem za pasem :nenapadne
Pokud s tím něko máte zkušensoti, díky moc za info ;-)
Hello losers, bite my shiny metal ass.
Whoever wins... We lose
Přeborník diskuzního fóra Pauza.cz™ :-)
L.O.T.G.
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jeffe 28. 6. 2007 17:58

Nemyslim ze po meste muzes chodit s halapartnou kdyz tam je treba nejake verejne shromazdeni, demonstrace, oslava, trh a pod. Ale presne to nevim.
Superforum - v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství :D
Jeffe
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wracker 28. 6. 2007 18:02

no bary apod. jsou soukromé podniky..takže pokud majitel řekne tak se tam nedostaneš ani s párátkem..nebo naopak tam můžeš nakráčet s brokovnicí na zádech :-) a na veřejnsoti bych to viděl tak pokud na to nepotřebuješ povolení tak to nusit můžeš..ale když s tim někoho sejmeš tak to jde na fízly samozřejmně a projednává se to :-)
Wracker
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Calhoun 28. 6. 2007 18:52

Zadny Cesky zakon nejak nepostihuje ani neomezuje drzeni a noseni chladnych zbrani. Ovsem je maximalne rozumne snazit se pri vyberu oblibene zbrane o, byt minimalni, soudnost :wink: . Halapartna, dlouha dvoubrita sekera, dvourucak nebo dlouha katana vzbudi velice rychle nezadouci zajem spoluobcanu a v horsim pripade i zajem a otravovani ze strany PCR. S 30cm nozem Te odnikud vyhazovat nebudou pokud mas slusne pouzdro a nosis ho tak aby nebyl videt - konkretne treba ja nosim obcas cca 27cm Fallkniven a s dobrym pouzdrem nejenze okoli netusi co mam u sebe ale noseni je pohodlne i cca 10hod/den. Pokud by me nejaky majitel chtel s nozem vyhodit ze sveho podniku (jeste se nestalo ale jak rikam - neni videt) tak to beru tak ze na to ma pravo a do jiste miry takove stanovisko i chapu. Hodne velky vliv ma i celkovy vzhled cloveka - pokud jsi dredata spina s kalnym zrakem oblecena ve spinavych hadrech nebo magor v dlouhem kozenem kabate, tezkych botach a tmavych brylich tak bude na Tvoje noseni zbrane nahlizeno pochopitelne jinak nez u "normalne" vypadajiciho cloveka.
Calhoun
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod L.O.T.G. 28. 6. 2007 18:54

Wracker píše:no bary apod. jsou soukromé podniky..takže pokud majitel řekne tak se tam nedostaneš ani s párátkem..nebo naopak tam můžeš nakráčet s brokovnicí na zádech :-) a na veřejnsoti bych to viděl tak pokud na to nepotřebuješ povolení tak to nusit můžeš..ale když s tim někoho sejmeš tak to jde na fízly samozřejmně a projednává se to :-)t/quote]


Pokud si ten druhý nezačal a neměl něco většího Smile Sice by se to projednávalo, ale nebyla by to ta naša stupidní "nepřiměřená obrana"...
A co škola? Nepočítám základku a střední, tam je to jasné, ale přednášky na výšce. Někde končívám celkem pozdě a mějte si mě za zbabělce, ale procházka noční Ostravou ve mě nevyvolává nejpříjemnější pocity... Confused
Hello losers, bite my shiny metal ass.
Whoever wins... We lose
Přeborník diskuzního fóra Pauza.cz™ :-)
L.O.T.G.
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wracker 28. 6. 2007 18:59

tak ta vejška by snad měla být ok...ja bych se taky bál chodit pozdě po nějakých čtvrtích..jako zbabělost bych to neviděl :-)
Wracker
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod L.O.T.G. 28. 6. 2007 18:59

Calhoun píše:Zadny Cesky zakon nejak nepostihuje ani neomezuje drzeni a noseni chladnych zbrani. Ovsem je maximalne rozumne snazit se pri vyberu oblibene zbrane o, byt minimalni, soudnost :wink: . Halapartna, dlouha dvoubrita sekera, dvourucak nebo dlouha katana vzbudi velice rychle nezadouci zajem spoluobcanu a v horsim pripade i zajem a otravovani ze strany PCR. S 30cm nozem Te odnikud vyhazovat nebudou pokud mas slusne pouzdro a nosis ho tak aby nebyl videt - konkretne treba ja nosim obcas cca 27cm Fallkniven a s dobrym pouzdrem nejenze okoli netusi co mam u sebe ale noseni je pohodlne i cca 10hod/den. Pokud by me nejaky majitel chtel s nozem vyhodit ze sveho podniku (jeste se nestalo ale jak rikam - neni videt) tak to beru tak ze na to ma pravo a do jiste miry takove stanovisko i chapu. Hodne velky vliv ma i celkovy vzhled cloveka - pokud jsi dredata spina s kalnym zrakem oblecena ve spinavych hadrech nebo magor v dlouhem kozenem kabate, tezkych botach a tmavych brylich tak bude na Tvoje noseni zbrane nahlizeno pochopitelne jinak nez u "normalne" vypadajiciho cloveka.


Tak velké zbraně vzbudí pozornost, ale kdyby do mě začal policajt ryt, tak ho můžu víceméně slušně poslat do hája, jo?
Jinak myslím, že jak výtržník se neoblékám, s tím schováváním je to problém, zvlášť teď v létě, když člověk nemá žádnou delší bundu. A schoval 30 centimetrů oceli není jenom tak... BTW: kde ho míváš ty :?:

edit: Nevíš, jestli mezi ty podniky patří i normální obchody? Tam bych mohl mít se sekuriťákem problém, ne?
Naposledy upravil L.O.T.G. dne 28. 6. 2007 19:03, celkově upraveno 1
Hello losers, bite my shiny metal ass.
Whoever wins... We lose
Přeborník diskuzního fóra Pauza.cz™ :-)
L.O.T.G.
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod L.O.T.G. 28. 6. 2007 19:01

Wracker píše:tak ta vejška by snad měla být ok...ja bych se taky bál chodit pozdě po nějakých čtvrtích..jako zbabělost bych to neviděl :-)-/quote]


No měla být, ale co když do mě něco začne tlačit vrátná? Můžu ji ignorovat a jít dál nebo ne? :hm
Hello losers, bite my shiny metal ass.
Whoever wins... We lose
Přeborník diskuzního fóra Pauza.cz™ :-)
L.O.T.G.
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wracker 28. 6. 2007 19:05

tak jí řekni, že je to replika a že s tím akorát cvičíš šerm :mrgreen:
Wracker
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod L.O.T.G. 28. 6. 2007 19:15

"Néé, to není ocel, to je umělá hmota. Jo no, váží půl kila, ale na ten nácvik šermu to taky musí něco vydržet, ne? Prosím vás, toto není ostré, s tím si člověk nemůže ublížit. Do ******, VOLEJTE ZÁCHRANKU!!!"

Už to jasně vidím :-D
Hello losers, bite my shiny metal ass.
Whoever wins... We lose
Přeborník diskuzního fóra Pauza.cz™ :-)
L.O.T.G.
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Calhoun 28. 6. 2007 19:25

L.O.T.G. píše:BTW: kde ho míváš ty t/quote]


V lete nosim dzinove kratasy a tricko nebo kosili s kratkym rukavem ven pres kalhoty. Nuz je na opasku vpravo vzadu tak ze cca 10cm noze vycniva nad opasek (blby kdyz mas pandero a rukojet stoucha do speku :) ) a 15-17cm noze visi dolu - ta cast pouzdra co visi dolu je zastrcena do zadni kapsy u kalhot takze je nuz v podstate neviditelny. Pokud mam platene kratasy bez opasku tak mam plastove pouzdro (kydexove) s sirokym klipem zahakle za okraj kalhot tak ze zase rukojet noze je nad opaskem a zbytek pouzdra je schovany pod kalhotama. Dalsi moznost (ale ja ji nemam rad) je vodorovne noseni na opasku. Plastova pouzdra maji vetsinou "TecLock" takze se daji otocit, kozene se musi nechat presit (nove slusne kozene pouzdro je cca 500,-).

Vratnou klidne ignoruj a securitaky v obchodech taky - tihle lide nemaji zadne pravo Te zadrzet nebo se nedej boze pokouset Ti zbran zabavit. Co se me tyce tak jsem nikdy zadny problem nemel, securitaci na me vzdycky tezce kaslali i kdyz jsme jednou nesli s kamaradem kazdy po dlouhem meci a kamarad mel jeste sekeru na zadech. Drtiva vetsina securitaku v obchodnich centrech jsou panaci najimani za minimalni mzdu jejichz pritomnost je vyzadovana pojistovnou a kteri maji prisny zakaz se do cehokoliv plest. No a profesionalni securitak se bude orientovat na jine potencionalne problemove existence nez cloveka co ma na opasku pouzdro s nozem.

BTW:
A policajta do haje neposilej :-). Nasere se a bude prudit o to vic. Normalne mu slusne vysvetli ze mas nuz protoze proto (jdu do lesa na vylet nebo na grilovacku nebo jsem proste chlap co ma rad noze) a ze s nim fakt nehodlas delat zadny problem a polcijat si maximalne necha ukazat obcanku a bude to v pohode...
Calhoun
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Calhoun 28. 6. 2007 19:30

L.O.T.G:
Jen tak pro zajimavost ... jestli myslis nuz co ma 30cm jen samotnou cepel tak jsem ted vyhrabal ve sbirce Lintona co ma tak nejak tyhle rozmery (cely nuz neco malo pres 40cm) a beru zpatky - tohle fakt skryte nosit nejde :) . Ovsem priznam se ze mi neni moc jasny na co by nekdo neco takovyho denne na tele nosil :hm ... teda jestli se nechysta utok zivych mrtvych a Ty to sebou netahas jako "Zombie slayer" :) .
Calhoun
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod L.O.T.G. 28. 6. 2007 19:41

Pouzdro mám plastové, opasek jsem dostal special jako součást sady. Moc navrch si to kvůli již tebou uvedeného důvodu dávat nemůžu :-)) Asi to budu muset řešit těma kapsama...
S tou vrátnou a sekuriťáma 's mě fakt potěšil. A když jsem psal poslat policajta slušne do hája, tak jsem myslel tento způsob ;-)

Myslel jsem 30 čísel i s rukojetí (přesně myslím 32,5, čepel 19) :-)) A na zombíky bych asi vytáhl něco delšího než nůž, nějaký pořádný pantok z dílny.
Hello losers, bite my shiny metal ass.
Whoever wins... We lose
Přeborník diskuzního fóra Pauza.cz™ :-)
L.O.T.G.
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marz 29. 6. 2007 07:06

Tak když pudeš přes vrátnici (nebo prostě do školy), tak si to hoď do batohu a máš to...... Jinak tě tady zase po dlouhé době vítám.
I blbci letí vzhůru!!!
Je lépe bojovat holýma rukama, než být poražen při nabíjení pušky. - Kulhánek (Cesta krve)
marz
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod L.O.T.G. 29. 6. 2007 09:50

ŽĎ, ale nevím, jak dlouho se zdržím :-)
Zas vždycky před budovou to přehazovat se mi moc nechce. A v té kapse je to v pohodě, už jsem to dneska odzkoušel. Na kole, sedět s tím, chodit, no problem. Thx a lot Calhoun :tleskani
Hello losers, bite my shiny metal ass.
Whoever wins... We lose
Přeborník diskuzního fóra Pauza.cz™ :-)
L.O.T.G.
Přeborník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků