V jakých případech použít tísňové linky?

Tady můžete řešit otázky týkající se dědění, diskriminace a další.

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod jannnn 6. 1. 2007 10:57

Zajímala by mě jedna věc. V jakých případech se dají použít tísňové linky (150,155,158,112,..) a kdy ne.

Příjdu třeba k autu a mam ho vykradený. Tedy nic akutního. Můžu volat 158 nebo musim někde shánět to standardní číslo na služebnu pro nenaléhavé případy?

Je mi ráno blbě, tušim třeba slepák a nemam se jak dostat do nemocnice. Můžu volat 155 nebo zas musim na nějaký nenouzový číslo..?

A tak dále...

presunuto - Bungo
jannnn
Přeborník

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 6. 1. 2007 10:58

no, my voláme na policii neakutně celkem často, nejdřív sjme volali normálně městskou 156, ale pak nám řekli ať voláme na nějaký nenouzový číslo a tak voláme tam. Myslím že ti za to nikdo nic neudělá. :)
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MarkFX 6. 1. 2007 13:06

KK: ty patříš k těm parchantům co jen tak ze srandy volají policajtům, hasičům a tak??
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod Bungo 6. 1. 2007 13:36

Oni jsou na tech linkach opravdovi profici - bez ironie - (teta tam pracuje a podrobne referovala) a dokazou poradit a trebas dat spravne tel. cislo, nebo odkazat na nejblizsi nemocnici v pripade ze je pro zasah problem malicherny. V neakutnich pripadech je podle me lepsi zajit do nemocnice, na sluzebnu policie... Na TISNOVE linky by mel clovek volat opravdu jen v tisni.

Pokud si ale nejsme akutnosti jisti (trebas zmineny slepak - a nemam se jak dostat do nemocnice) tak bych tisnovou linku volal.
Excuse me, is this the Society for Asking Stupid Questions ?
Bungo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jannnn 6. 1. 2007 15:46

Ok, a co treba s tim vybranym autem? Si v cizim meste a nevis cislo na mistni sluzebnu....aby pak neprudili, ze s jim kvuli takovy blbosti volal na nouzovou linku..

...ale azs nekde nejaky cislo shanet, je taky temer nemozny...
jannnn
Přeborník

Odeslat příspěvekod Michal P 6. 1. 2007 15:55

Já jsem volal na 156 třeba když mi někdo zablokoval auto, 155 jsem použil na chalupě když synovi ve 3 letech vylítla teplota nad 40, 158 při bouračkách kdysi se služebákem.
Vykradenýauto jsme v práci taky volali na 158.
...
Michal P
Přeborník

Odeslat příspěvekod Bungo 6. 1. 2007 16:12

Osobne jsem trebas volal 112 kdyz jsem sel nadratovany z hospody po oslave narozenin a videl jsem na chodniku spat v minus deseti nejakeho borce (asi to prehnal jeste vic) Pak jsem ho prekrocil a sel domu spat. Vic jsem mu v mem stavu pomoct nemohl ;-)

S tim vybranym autem bych bez rozpaku zavolal. Reknou cislo na sluzebnu a pak to poresim tam...
Excuse me, is this the Society for Asking Stupid Questions ?
Bungo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kodl 6. 1. 2007 16:21

Já jsem volal na 150 že jsem si zlomil nohu a oni mi doporučli, ať zkusím raději 155. 156 volám nerad - to je totiž číslo určený k přivolání pitomců aby sundali botičku z auta :-/
Jsem z Plzně, tak hádejte co piju ...

"Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit… ale to je tak asi všechno, co s tím můžete dělat." Jára Cimrman
kodl
Přeborník

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 6. 1. 2007 19:56

MarkFX píše:KK: ty patříš k těm parchantům co jen tak ze srandy volají policajtům, hasičům a tak??m/quote]

ne... ;)

máme zaplacený místo na parkovišti a když tam někdo zaparkuje, tak na něj voláme policajty ;)
Kryštof Korb
Nadšenec

Odeslat příspěvekod krtenek 7. 1. 2007 18:24

kodl píše:Já jsem volal na 150 že jsem si zlomil nohuh/quote]
Na h a s i č e ? :shock:
krtenek
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MarkFX 7. 1. 2007 18:32

[quote="Kryštof Korb";
máme zaplacený místo na parkovišti a když tam někdo zaparkuje, tak na něj voláme policajty ;) /quote]

Aháá.. a jak to máte označený??
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 7. 1. 2007 19:28

péčko a pod tím SPZtku ;)
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
Nadšenec

Odeslat příspěvekod osobne 3. 3. 2007 11:20

Kryštof Korb: Na takovém vyhraženém parkovišti může kdokoliv parkovat tři minuty. Voláš tedy na Městskou policii až po těch třech minutách?
:hm :hm :hm
"osobne" je o5 z5 ... a s ním přichází i zákon !!!
osobne
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Matik 30. 9. 2007 09:25

Mám známého státního poliscistu v Praze. Říkal mi, že z 10 volání na linku 158 je tak maximálně 1 - 2 zásahy. Lidi volají na 158 kvůli kravinám např. Soused odjede na dva týdny na dovolenou. Najednou nájemník slyší v bytě nad sebou ostré zvuky a rachot. Zavolá policii. Pak se zjistí, že soused dal klíče od bytu sestře, která mu tam po dobu dovolené chodí krmit kočky a zalévat květiny. No a kvůli těmhle podobným kravinám lidé 158 často volají.
Koho chleba jíš, toho píseň zpívej.
Matik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Lukecz 30. 9. 2007 10:49

Matik: Podle mě je dobře ,že zavolal ikdyž z toho nic nebylo. U nás třeba bylo něco podobného - rachot ve sklepě ve 2 ráno :!: Musel to slyšet celý barák a bylo na snadě si představit jaká akce se tam asi odehrává. Nezavolal nikdo a ráno se lidi divili, že jim chybí lyže, kola, zavařaniny od babičky.... :roll: :oops:
Barman v Nočním klubu* Pauza.cz

šťastně vdaný za Snížka
Call of Duty :UO player
Lukecz
Barman v Nočním klubu

Další stránka