jak obejít zákaz nočního vycházení (při kontrole)

Tady můžete řešit otázky týkající se dědění, diskriminace a další.

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Persbrandt 28. 10. 2020 19:02

Vláda vyhlasila, zrejme ze zoufalstvi, naprosto zbytecny zakaz nocniho vychazeni, ktery je v podstate cirou buzeraci beznych lidi. Ja osobne se po home officu potrebuji v noci nebo vecer projit, probehnout. Pri prochazce v parku nebo po opustenych ulicich absolutne nikoho neohrozuji.
Jak obejit tento zakaz, aby mne pri pripadne kontrole policajti nepopotahovali? Jaka by podle Vas mohla byt nejucinnejsi vymluva? Preci nemuze stat zkontrolovat a ovladat uplne vsechno...

Praci mam ten home office, takze to pouzit nemuzu. Letmo mne napadlo rict, ze mne rozbolel zub, takze jdu na pohotovost. Kdyby si potom overovali, jestli jsem tam byl, tak snad muzu rict, ze mne prestal bolet nebo neco takoveho, nebo my\slite ze ne? Taky bych mohl cajtum rict, ze se musim jet podivat na rodice vyssiho veku kousek za mestem , ze jim neni dobre (Ti by me v te argumentaci urcite podrzeli), i kdyz ti si dikybohu zatim vystaci sami a ve skutecnosti se od nich ted radeji izoluju, o tom ale policie nemuze mit paru. To mne napadlo tak zbezne. Psa si zatim pronajimat fakt nehodlam.
Vnitrni problem s tim nemam, protoze prochazkou po opustene ulici nebo parku teda urcite nikoho neohrozim.

Nenapada jeste nekoho nejaka hodne neprustrelna vymluva? (jedna se teda v mem pripade o situaci ve meste). diky za kazdou konstruktivni radu.
Persbrandt
Čtenář

Odeslat příspěvekod MgX 28. 10. 2020 23:49

Je nesmysl cíleně a záměrně porušovat nějaká nařízení, byť k nim člověk má výhrady. Nějaké opodstatnění k jejich vyhlášení asi bylo. Nepředpokládám, že u HO pracuješ od rána do noci. Takže jistě v rámci běžného dne, jsi schopen se jít projít tak, abys neatakoval hranici času, kdy už cokoliv porušuješ.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Persbrandt 29. 10. 2020 00:35

Nejde mi ani tak o cilene porusovani narizeni, ja nejsem clovek, ktery by aktivne vyhledaval konflikt, ale nevim, jak dlouho to takhle chteji tahnout, tak spis chci byt pripraven na moznost, kdyby k nejake konfrontaci s policii bohuzel doslo. Je dobre mit pripraven nejaky argument, kdyby k tomu doslo, protoze fakt nemam chut platit nejakou pokutu, za to ze nic spatneho nedelam.

Mgx: Dnes se ovsem vyhlasuji i opatreni bez realneho opodstatneni, aby se tzv. vykazala aktivita. Proc by jinak v Polsku urady naopak doporucovali prodlouzit oteviraci dobu obchodu az do pulnoci, aby se lidi v obchodech rozmelnili? To je naprosto protichudne opatreni, pritom je to minimalne odlisna kultura od te nasi.
Koukam, ze presne vite, jak to mam s HO a kdy si muzu najit volny cas na prochazku, to je zajimave. No nemam potrebu to presne zduvodnovat. Myslim, ze nejsem jediny, komu takove nesmysly hodne vadi.
Toto nebyla konstruktivni reakce, za tu nedekuji.
Persbrandt
Čtenář

Odeslat příspěvekod MgX 29. 10. 2020 12:24

Konstruktivní reakce? Domnívám se, že jsem ve vší slušnosti reagoval. Ne, opravdu nevím, jak to máte (OK, můžeme si vykat) s HO konkrétně Vy. Neznám ve svém okolí žádného člověka, který by na HO byl od rána do noci, bez možnosti přerušení. Samozřejmě, existují různá dohledová centra, ale ta jedou stejně v určitém režimu, který navazuje na stav běžný.

Konstruktivní reakce by, z Vašeho pohledu ať chcete/nechcete, byla taková, kdy někdo poradí, jak porušit nařízení. Tudíž jak svým chováním mít možnost eliminovat postih, při porušeném nařízení. Proto jsem naznačil, že třebas existuje alternativa, která Vás nemusí vhánět do kritické situace a konfliktu, ale klidným stylem si ji můžete užít. Třeba na procházce mimo město v lese, avšak v povoleném časovém rozsahu. Nediskutuji prosím o logice opatření, ale o nekonfliktní alternativní cestě. Kdo chce prudit, prudit bude. Chytrolínů, co nejsou schopni si nasadit roušku je plný internet. Přičemž jedním slovem vykládají o tom, jak se v ní dusí, druhým pak dodávají, ať si je nasadí jen nemocní a staří. Ti se, dle jejich logiky, v ní dusit tedy nebudou. Paradoxy vesmíru fungují. Lidé se domnívají že díky internetu rozumí vždy všemu. Každý je dnes elektrikář, zedník, doktor, epidemiolog, ministr. Ne, toto opravdu nevztahuji na Vás, jen vysvětluji rozdíl mezi radou a radou.

Můj předchozí ani tento příspěvek nejsou formou arogantního sdělení, ani kritikou Vašeho chování. Kdyby tomu tak bylo, slova by měla trochu jiný tón. Mrzí mě, že jste vše přenesl do oblasti spíše osobního sporu, než další případné diskuze.

Jako příklad uvádíte prodloužení otevírací doby obchodů, což má svoji určitou logiku. Z druhé strany právě mnoho lidí se formou vycházky po kšeftě dokáže společně s celou rodinou bavit celé víkendy. Druhý člověk zase potřebuje každý den jít na nákup. Sice má auto, může nakoupit na týden, dva dopředu, ale proč. On přeci nutně potřebuje každý den čerstvý rohlík, chléb. Sice jsme v době internetových nákupů, ale proč zimní bundu nakoupit na internetu, když se můžu projít po obchodech. Jasně. Za běžných okolností bych si ji na netu koupil. Ale notabene zrovna teď nechci. Takže ona logika prodloužené otevíračky obchodů by z jedné strany měla regulérní výraz, jiný pohled ale prozradí i negativní náboj. Domnívá se, že v době epidemie je třeba primárně posilovat třebas dopravu, chcete-li MHD a dopravu obecně. Právě proto, aby se tam lidé nesetkávali v hojném počtu, ale zároveň se z epidemiologického hlediska bezpečně dostali do práce. Stejně tak jsou rezervy v omezení chodu různých úřadů, státních institucí atp.

Rezervy jistě jsou a jsou nemalé. Naznačené omezení nočního života jde cestou omezení nočních návštěv, párty v různých bytech, výraznému omezení otevřených restaurací, které otevřeny být nemají. Dnes, ať kdo chce/nechce se už hraje o každého dalšího pacienta s nutností ho hospitalizovat. Zdravotníci, lékaři a sestry, všichni ti, kdo jsou v první linii, nemají nevyčerpatelnou energii, kdy jsou schopni ještě korektně a s dostatečným elánem vše zvládat.

Jednoduchá odpověď na Vámi položený dotaz. Člověk by měl popřemýšlet, zda nemá časovou alternativu, pro procházku v jiném čase, než tom zakázaném, nočním. Proti opatřením, která mají sníženou logiku, by se nemělo bojovat jejich cíleným porušováním a hledáním kliček. To k ničemu nevede :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Persbrandt 30. 10. 2020 15:59

OK, nechtel jsem tu diskusi vest za kazdou cenu konfrontacne, neberte to prosim tak.
Je ale fakt, ze kazdy ma taky jiny zivotni styl a lidi obvykle nejsou moc schopni se vcitit do zivotniho stylu jinych. Mne treba jako abstinentovi a nekurakovi bylo celkem ukradnute, kdyz se zakazalo popijeni alkoholu na verjnosti, naopak opilci na sidlisti mozna min vyrvavali a byl klid, tak jsem to mohl jakoby uvitat. Ovsem lidi, kteri si radi popijou, to citili ukorne, coz ja jsem nechapal.
Obdobne nekdo, kdo se stejne v uvedene dobe 21 - 5:00 obvykle zdrzuje doma (bude to zrejme mozna etsina lidi, mozna jste to i Vy, nevim ), tak s tim zakazem nema problem a nedokaze se proste tak vcitit do jineho a pochopit, ze pro nekoho, kdo je kazdy vecer zvykly se projit a vycistit si hlavu a da se rict, ze to i potrebuje, tak ze pro neho je to dost velky problem.
Dal jsem sice priklad s tim popijenim, ale uplne to nesedi. Pravo na popijeni na verejnosti urcite nema zdaleka takovou silu jako pravo na to se venku svobodne projit.

Jsou tam i dalsi aspekty. Urcite jinak podobne opatreni vnima clovek s velkou vilou a zahradou, kde se muze v klidu i vecer prochzaet po zahrade (takze ani sam ze sve vule nema moc potrebu chodit nekam na ulici) a nekdo tisnici se v male garsonce - takze to svym zpusobem prohlubuje socialni rozdily.
Nebo si vemte rozhadane pary, ktere jsou doma v ponorce a nemuzou si vecer ulevit, tim ze se jedn pujde zchladit a vyvetrat. No tak to z dlouhodobeho hlediska povede k zvyseni domaciho nasili a pravdepodobne tobude mit psychicke a mozna i zdravotni nasledky.
Nebo treba plati ten zakaz i pro auta? Zas tak jsem to nezkoumal, ale i kdyz rekneme ze formalne jo, tak bych rek, ze se to urcite zdaleka nekontroluje tolik jako u chodcu, ze zjevneho duvodu, ze auto je nejprve potreba zastavit. Cili kdo ma auto, ten si pravdepodobne celkem bez problemu dojede na tu pumpu (a mozna tam koupi i ten alkohol, to se priznam nevim), kdo ho nema a musi jit pesky, pripadne jet MHD, toho pravdepodobne na prvnim namesti zastavi hlidka a zacne ho perovat. Dalsi nerovnost.
Jo a ptom bezdomci, nedoreseno. Prej je nekde mestaci posilali do azyloveho domu a jestli jsem cetl dobre, tak se tam mozna pak i nakazili. Tak jim potom muzou za pomoc podekovat.
Takze ono to neni zdaleka tak jednoznacne, ze se staci jenom uskromnit, adaptovat a podvolit a nebude to mit zadne vedejsi ucinky. Ono bude. To co pro jednoho neni problem a snadno to akceptuje, to pro jineho muze byt problem celkem velky. Bohuzel v nasi zemi toto pochopeni pohledu a potreb druhych dost vyrazne chybi.
To otech chytrolinech, co si nedaj rousku ani v davu (treba na demo), tak na tom bysme se myslim vcelku shodli. To je proste bezohlednost, bez ohledu na to, zda tim chteji demonstrovat nejakou svou filozofii apod., tak proste ohrozujou dalsi lidi, a tak to proste nema byt. I kdyz i to ma vyjimky, jsou treba astmatici, kterym proste ty rousky delaji zasadni problem, i kdyz ti by asi teda nemeli chodit do davu na demonstraci. Navic teda z hlediska komfortu neni rouska jako rouska, ty latky se dost ruzni.
Ja rousky respektuju, nevim tedy jako laik, nakolik jsou presne ucinne (pri tom zpusobu jak je vetsina beznych lidi pouziva), ale repektuju je a nemam apriori potrebu nekoho treba starsiho stresovat tim, ze si ji nenasadim. Kdyz jsem ale potom nekde sam, a neni mi v tom prijemne, tak si ji zase rad na chvili sundam.
Ty rousky jako opatreni vidim proste na uplne jinem levelu nez ten nesmslny zakaz vychazeni na opustene nocni ulice. Pokud to ma mladezi zabranit se schazet na nejake udajne party po bytech (to samozrejme nevim, na kolik je masovy problem, a asi tezko to muze vubec nekdo vedet), tak at klidne omezi vecer pohyb skupin po ulicich, skupin po trech nebo po vice, ja nevim, ale proboha at to neberou z jedny vody nacisto a nechaji byt neskodne jednotlivce, co se jdou probehnout, projit, tim spis, ze pohyb je dulezitou soucasti posilovani imunity.
Neveril byc tedah, ze to napisu, ale de facto jakmo podtśtatne logictejsi opatrenio by mi prisel denni zakaz vychazeni nebo lockdown ( i kdyz si ho nepreju) nez tenhle nocni "experiment".

V zasade bych s Vami mohl souhlasit i v tom, ze lepsi nez u nejakych spatnych opatreni hledat klicky, by bylo je zrusit. Bohuzel v tomhle rozhodovani ma tahle chaos-vlada dost bianco sek (doufam ze omezeny nouzovym stavem) a tezko s tim clovek muze neco udelat, dokonce i Posl snemovna jev tom bezmocna. Maximalne muze neprodlouzit nebo jenom zkracene prodlouzit ten nouzovy stav, dneska o tom prave poslanci maji jednat.

-- 30. 10. 2020 16:11 --

Je na dovysvetleni: ta motivace k te vecerni prochazce muze byt mimo jine prave to, a vim to i od jinych lidi, ze se nekteri lidi chteji projit prave po opustenych ulicich, v dobe, kdy je nejmensi sance, ze tam nekoho potkaji, tzn . pozde vecer. Motivaci muze byt koneckoncu i takova prkotina, kterou si dokazu predstavit, ze clovek nechce potkat neprijemne sousedy nebo jenom nechce na prochazce stale zdravit zname lidi a chce se plne soustredit na svoje myslenky.
Persbrandt
Čtenář

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 9. 11. 2020 02:56

Na cestu do a z práce se to přece nevztahuje, tak stačí říct, že jdu do nebo z práce. Anebo klasický pytlík s hovnem, vodítko ve druhý ruce a že hledáš zaběhnutýho psa...
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Persbrandt 9. 11. 2020 18:36

no jo, ale já píšu že mám home office, takže nemůžu dělat že jdu do práce. oni vyhrožují tím že si to budou u zaměstnavatele ověřovat (já říkám - jako by neměli nic lepšího na práci). předstírání venčení bez psa je takový blbý, navíc je to omezeno na 500 metrů.
nejschůdnější mi přijde ten argument, že jdu ve městě na pohotovost, ta je přece otevřená 24 hodin denně, případně když to bude krátce po té tzv. večerce, tak říct, že dojizdim z nákupu ve vzdálenějším obchodě domů, což i částečně může být pravda...
Persbrandt
Čtenář

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 11. 11. 2020 21:58

Stačilo mi říct, že jedu ze zakázky, že podnikám... Na dotaz proč tak pozdě, jsem řekl, že to bylo urgentní a nečekaně se to protáhlo až takhle dlouho... Nevrtali se v ničem a bez problémů jsem pokračoval dál... A k tomu psovi, má snad ohradník, aby se nezaběhl dál než 500 metrů?
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Persbrandt 11. 11. 2020 23:36

a pro zajímavost, jel jste opravdu ze zakázky, nebo jste se třeba jenom byl projít, i když mi po tom pranic není? no jestli jste měl na sobě třeba montérky, tak to se asi usmlouva snadno, to je jasný. já se obvykle chodím projít v civilním oblečení.

Ale ne, taky si myslím že když se člověk vyloženě třeba nepotaci s flaškou v ruce, tak to musí ve většině případů rozumně usmlouvat, i když je ve skutečnosti jenom na procházce.

ale je dobrý mít připravenou nějakou neprůstřelnou výmluvu, kdyby člověk narazil na policajta blbce. když ve skutečnosti nemám žádné zakázky, nejsem řemeslník ani nemám zivnostak, tak ja asi bych volil jinou cestu.

teď se přikláním k tomu říct spíš, že jedu ne na pohotovost, ale z pohotovosti, kde mi ošetřili zub. V Praze si v tom množství lidí na pohotovosti nikoho pamatovat nebudou a nejsem povinen u sebe mít nějaké potvrzení, že jsem tam byl ošetřen, přece jen řeším v první řadě bolavý zub, že jo. Kdybych řekl, že tam teprve jdu, tak by mohli teoreticky otravovat, že jim potom mám dodatečně dodat potvrzení o ošetření.
tak si asi půjdu zjistit, kde vlastně ty pohotovosti máme, abych pak nekoktal, že jo.

jinak, kdo má zivnostak na něco přijatelného (řemeslník, ajtak atd.atd.), tak ten je úplně z obliga, ale i v jiných případech to až na vyjímky bude v cajku a v pohodě.

tak to vypadá, že to snad byla jenom nějaka výjimka, když nějaký horlivý blbec z městské policie už nevím jakého města v televizi žádal lidi, aby si s sebou nosili potvrzení od zaměstnavatele, že tím prý urychlí celou perlustraci (asi aby strážníci stihli pilně zkontrolovat co nejvíce lidí). aspoň doufám že to byla výjimka.
Persbrandt
Čtenář


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků