Nesouhlas s postupem autoservisu

Tady můžete řešit otázky týkající se dědění, diskriminace a další.

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod mareklehocky3 14. 2. 2020 17:31

Dobrý den.
Chtěl bych podat stížnost na autoservis DYTRYCH(Plzeň 2 Slovany). Autoservis se chová velice neprofesionálně. Dal jsem si k nim opravit automobil Ford Mondeo 2009, které nechtělo nastartovat a nemohlo detekovat klíč. Majitel servisu mi řekl, že nemůže hned udělat diagnostiku auta, ale že to bude asi chyba řídicí jednotky a že oprava mě bude stát 100 000 Kč. S danou částkou jsem nesouhlasil a dohodli jsme se, že se použije starší řídicí jednotka a to vyjde na 25 000 Kč. Bohužel tu částku jsem mu v zakázkovém listě podepsal, protože mi řekl, že je to jenom cena "co kdyby". V 8.den jsem volal do servisu co je s autem a majitel mi řekl, že ještě vůbec netuší. Co jak jsem zjistil na internete, tak servis mi musí do 7 dní říct jaké jsou na autě závady. V 9.den jsem přišel do servisu osobně a bylo mi řečeno, že auto je už opravené a musí se nastavit jenom správné řazení. Majitel servisu mě vůbec neinformoval, že konečně zjistil jaké byli na autě závady a bez mého souhlasu všechny závady opravil. Žádal jsem od něho nový zakázkový list, kde napíše všechny závady a cenu kolik budou stát. Ten mi odmítl vystavit, že všechno budu mít na faktuře. I když jsem s tím nesouhlasil, nedalo se s ním dohodnout. V 12.den mi volal, že si můžu vyzvednout auto, ale už po mě žádal 48 614 Kč. S danou částkou jsem nesouhlasil a tak jsem volal právnikovi jak mám dál postupovat. Ten mi doporučil, že to mám řešit se soudním znalcem a pak následně soudním konáním. To je ale moc zdlouhavý a bude to stát další finance.
Můžete mi, prosím, poradit jak v této věci dál postupovat, protože cena za opravu se mi nezdá adekvátní.
Děkuji moc předem za odpověď
S pozdravem Lehocký
mareklehocky3
Čtenář

Odeslat příspěvekod MgX 14. 2. 2020 21:33

Zcela jistě existuje i druhá verze příběhu, která by pro celkové posouzení byla zajímavá. Jestliže jsi volal právníkovi a ten doporučil soudního znalce, tak se toho drž. Myslím, že zde jinou radu nedostaneš. A pokud ano, zcela jistě by nebyla v souladu se zákonem.

Určitě se lze ještě obrátit na nějakou spotřebitelskou poradnu (např. dTest), dalšího právníka atd. atd. Ale myslím, že stejně to skončí u odborného znaleckého posudku - bohužel.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 16. 2. 2020 23:03

Joooo, chci ušetřit ať to stojí, co to stojí... Ve značkovým servisu ti za pár peněz otevřou diagnostiku a okamžitě ti řeknou, že ti ten klíč nahráli. Pokud si na značkový servis jen hrajou, tak kontaktuj oficiální zastoupení a oni si je prověří a zatočí s nimi soudně. Takhle jsem kdysi poslal jednoho renolťáka v příbrami do likvidace.
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Přeborník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků