Plna moc -zmena trvaleho bydliste

Tady můžete řešit otázky týkající se dědění, diskriminace a další.

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod pavelmr 3. 5. 2017 14:45

Je potreba OP zmocneneho pokud chci zmenit jeho adresu trvaleho bydliste? Mam jeho plnou moc k tomuto ukonu a mam i jeho rodny list ale nemam jeho OP.
pavelmr
Čtenář

Odeslat příspěvekod bures2 9. 5. 2017 15:56

Předpokládám, že myslíš zmocnitele, nikoliv zmocněného. Zmocněný je ten, kdo je oprávněn jednat za někoho a zmocnitel je ten, kdo někoho pověřil, aby za něj nebo jeho jménem něco udělal. :-) To na úvod.

Takže jestli to chápu správně, pokud například ty máš změnit trvalé bydliště svému kamarádovi, tak musíš mít plnou moc s úředně ověřenými podpisy (určitě ověřený podpis kamaráda, svůj asi ne). Jeho občanku nepotřebuješ, dokonce ti ji ani nesmí dát. No a svou občanku, oba musíte být plnoletí a svéprávní.
bures2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod guuruu 10. 5. 2017 08:21

Tak jeho obcanku potrebuje, vzdyt mu musi vydat novou a tu nevydaji, dokud neodevzda starou. Proc by mu ji jako nemohl dat?
guuruu
Čtenář

Odeslat příspěvekod bures2 12. 5. 2017 19:33

Novou občanku nevydají na počkání, v praxi se to dělá tak, že na staré občance ustřihnou jeden rožek a dají k ní nějaký doklad o změně. Pak se jde žádat o novou občanku, kde nelze poslat zmocněnou osobu, protože se na tu občanku fotíte. Taktéž ji nemůže vyzvednout zmocněná osoba.
K tomu dávání, jde o identifikační doklad, bez kterého vlastně osoba starší 15 let nesmí ani vyjít před dům a musí ji mít stále u sebe nebo poblíž (v práci v šatně, v domě někde třeba v šuplíku,...). Samozřejmě jde nahradil pasem atd. Více třeba na stránkách Úřadu pro ochranu osobních údajů - https://www.uoou.cz/pujceni-obcanskeho- ... =0&p1=2069
bures2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ja ryn 14. 5. 2017 15:05

Ale blbost, povinnost mit u sebe vzdy doklad totoznosti maji u nas pouze cizinci bez trv. pobytu.
ja ryn
Čtenář


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků