neprávem přikleplá diagnóza co mě omezuje - jak z toho ven?

Tady můžete řešit otázky týkající se dědění, diskriminace a další.

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Topes 11. 11. 2016 16:55

Zdravím,

zhruba před třemi lety jsem se dostal do nehezké situace. Matka mi dala soudní vystěhování z bytu protože už se to nedalo oboustranně vydržet = garsonka, já mladej co si chce užívat života a mládí a moje matka která je o 2 generace starší co chce zase klid a celým jejím vesmírem je televize. Tohle nešlo k sobě v té jedné místnosti takže to ústilo jen v samé hádky a neshody až mě kopla do pr*ele.
Jak sem se to dozvěděl od soudního vykonavatele že mám 2 týdny na vystěhování tak mě to sebralo jelikož tak rychle si člověk fakt normální bydlení kromě nějaké blešárny nesežene. Šel sem to zapít a po příchodu domů dělal scény že budu bezdomovec, že se zabiju radši atd. Prostě sem byl psychicky hodně K.O a ten alkohol to jen umocnil. Vážně jsem to pochopitelně nemyslel, jen taková sebelítost a demonstrace.
Matka zavolala sanitku nebo poldy, přijelo obojí a vyvedli mě z bytu. Dostal sem na výběr že buď záchytka za prachy, nebo detox v bohnicích zadarmo. Jelikož sem nevěděl co to ten detox vlastně je, tak sem myslel, že se tam pouze vyspím, dám do pucu a ráno půjdu střízlivej třeba shánět bydlení.
Omyl, byl sem mezi smažkama zavřenej asi 10 dní bez telefonu atd , takže akorát mi krásně ta lhůta na vystěhování skoro celá uběhla.

Po propuštění jsem dostal nemilou lékařskou zprávu, kde stálo a stále stojí že se mám léčit ze závislosti na alkoholu, navštěvovat nějakou ambulanci nebo se nechat rovnou zavřít do blázince a že jsem nezpůsobilý řídit motorová vozidla. Vzhledem k otázce bydlení jsem to fakt neřešil až do nedávna.
Chci si udělat papíry na auto a kvůli tomuhle nemůžu. Psal jsem maily s Nešporem kterej tam byl a je primář, ten mě odkázal na psychitra ke kterému chodím kvůli závislosti. Jelikož závislej nejsem a tudíž psychiatra nemám tak mě to dopálilo a požadoval jsem relevantní odpověď vzhledem k této skutečnosti. Nakonec jsem vyhledal psychiatra ke kterému jsem kdysi dávno zašel kvůli úzkostem. Ten mě odkázal na nějaké testy v nemocnici kde zaplatím 2000 aby ten doktor posoudil , zda jsem ok a potom třeba vydal novou lékařskou zpávu která mě očistí , což neakceptuji, protože nebudu platit za něco, co není pravda - ta moje diagnóza.

Prosím vás, co s tím ? Dá se to nějak řešit, klidně i soudně s odškodněním ? Tohle je totiž absolutní hovadina. Jak může někdo na základě jedné opilosti a rozhození kvůli náhlé špatné životní situaci stanovit, že jsem alkoholik ?! Jen kvůli tomu že jsem si ožralej dobrovolně z nevědomosti vybral detox kam nepatřím protože jsem nechtěl platit logicky záchytku když tohle mi bylo dáno na výběr jako volba "zdarma" ?!

Omlouvám se za trochu delší čtení, ale jedině takhle je jasné jak a proč celá situace vznikla. Díky
Huawei ascend G620s
Topes
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 12. 11. 2016 12:59

Ono jde o to, jak Tě někdo vidí a „otestuje“. Řešil jsi problém s alkoholem v ruce, což se ukázalo, jakožto primární krok velmi špatným směrem. Teď v tom lítáš. Stav bys měl, minimálně sám pro sebe, vyhodnotit s náležitým odstupem a mimořádnou objektivitou.

Alkoholik, resp. osoba závislá na čemkoliv - toto většinou nepřizná, nebo si neuvědomuje svoji závislost. Z toho teď bude valná většina lidí, kteří Tě hodnotí vycházet.

Jestliže jednoznačně víš, že... možná bych zkusil nějakou bezplatnou právní poradnu. Na internetu snad pár najdeš. Třeba někdo poradí.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Topes 12. 11. 2016 13:32

Abstinent rozhodně nejsem ale ani alkoholik co je nonstop v lihu ale o to nejde. Jde o to že jen kvůli tomu že sem šel na ten detox o kterým sem nic nevěděl tak ze mě udělali opilce, jenom kvůli tomuhle bez nějakého důkazu. Podle jejich měřítek je pak alkoholik každej co se napije třeba je jen na silvestra protože u nich je asi rovnice že opilý člověk =alkoholik. Zkusím tu právní poradnu tedy. Ne že bych na ty testy neměl ale nebudu to přece platit když o sobě vín že jsem v pohodě a nikdy sem závislej nebyl tudíž ta diagnóza je fake
Topes
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne2 17. 11. 2016 06:32

No nevim, lekarske potvrzeni na ridicak vystavuje prakticky lekar za par stokorun, posudek psychologa neni zatim povinny, takze pokud ti v minulosti nesebrali ridicak kvuli zdravotnimu stavu, tak registr ridicu nic nevi. A ted zalezi jen na tom, jestli neco vi tvuj prakticky lekar. A praktickeho lekare muzes klidne i zmenit.
osobne2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Topes 19. 11. 2016 08:13

Právě že ten můj doktor to má v papírech. I kdybych chtěl jinam tak si nepomůžu protože to je zapsaný ve výpisu z lékařské dokumentace.
Topes
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 11. 2016 08:20

Tak pořád ještě můžeš změnit praktického lékaře, ne? Budu jen hádat, ale podle mého názoru nemá nový lékař šanci zjistit, u koho jsi byl registrován dříve. Takže když přijdeš s něčím jako "naposledy jsem byl u doktora jako malé dítě, od té doby jsem u doktora nebyl, můj dětský lékař už umřel (nebo ještě lépe - už ani nevím, jak se jmenoval,...)...". Když si vybereš lékaře, který shání pacienty (nevím odkud jsi, ale v Praze se snaží za každou cenu získat pacienty moje@mbulance), tak se v tom ani nebude moc šťourat. Případně si dokumentaci (nebo alespoň její kopii) vyžádej a novému lékaři dej jen to, co se ti bude hodit :). Projdeš vstupní prohlídkou a třeba za půl roku jen tak mimochodem požádáš o potvrzení na řidičák.

Jen tak mimochodem, možná se mi to zdá, ale z tvých příspěvků cítím poměrně silnou agresivitu, právě možná podpořenou alkoholem, takže je otázkou, jestli bys neměl nejdříve opravdu zkusit být bez alkoholu. Pokud vím, tak Nešpor považuje za závislého toho, kde nevydrží 6 měsíců v kuse bez kapsy alkoholu. Tak to schválně zkus.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Topes 22. 11. 2016 10:22

To si právě myslím, že neuspěju. Přítelkyně je ze Slovenska a když si tu chtěla zařídit doktora tak to prostě bez nějaké dokumentace nešlo a doktorka ji do péče nevzala, dokud si nenechala od slovenské doktorky poslat výpis ze zdravotní dokumentace. Už si bohužel nepamatuju, jak to bylo se mnou když jsem si hledal tu doktorku, kterou mám teď a přecházel vlastně od té dětské, jestli jsem taky potřeboval dokumentaci nebo ne. Ale tak můžu se na tohle někde jinde zeptat. Ono stejně už v té lokalitě nebydlím, takže by změna doktora přišla vhod.

Ta agresivita se ti asi nezdá, jsem upřímně nas*anej kvůli této skutečnosti, že jsem dostal nějakou diagnózu, nějaký zákaz bez nějakého důkazu, jen díky tomu, že sem se dostal na detox na který sem šel jen, abych neplatil drahou záchytku . Abstinovat rozhodně nehodlám a Nešporův názor mě nezajímá jelikož co jsem ho tam tehdy viděl na vizitě, tak na mě udělal dojem, že spíš on by se měl léčit z nějaké psychické diagnózy. Každopáně to že si zajdu jednou týdně v pátek či sobotu na pivo a pokec je normální když sem celej tejden v háku a potřebuju se pak jednoduše "provětrat". Bohužel i tohle je asi na játrech vidět, takže pokud by mi dělali testy a ne jen psychické ale i jaterní, tak poznají že nejsem abstinent ale jak jim pak budu vymlouvat že sem pouze víkendový pijan a ne ožrala, pro kterýho je chlast středem vesmíru a než by šel do práce tak se radši ožere ? Když už jen podle toho detoxu mi dali tuhle nálepku, tak si přesně dokážu představit, jakej bych udělal pak dojem na testech. Navíc já testy nechci, protože sem se nešel s ničím léčit, ale byl sem tam omylem....ale to sem popsal v prvním příspěvku.
Huawei ascend G620s
Topes
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 22. 11. 2016 19:16

Vše se to odvíjí od toho, jak moc piješ. To víš jen ty sám.
Ale cokoliv ti zde někdo navrhl, tak jsi zavrhl. Holt se člověk musí smířit s tím, že za blbost se platí.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne2 22. 11. 2016 23:51

Ono stejne casem dojde k tomu, ze psychotesty bude muset podstoupit kazdy zajemce o ridicske opravneni.
osobne2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Topes 23. 11. 2016 06:06

Ono někde o to jak moc a často piju, to nikdo nevěděl ani v té době kdy sem šel na detox ale udělali ze mě pomalu nesvéprávného jen kvůli akutní intoxikaci alkoholem, takže i kdybych byl abstinent a jednou bych se opil a dostal tam, tak už sem alkoholik podle jejich měřítek. Chápete tu logiku? Já tedy ne a to mi vadí, bez důkazů jen tak někoho obvinit z alkoholismu a zkurvit mu tak možnost udělat si papíry. Radu jsem tu dostal třeba tu právnickou poradnu ale ještě jsem se k tomu nedostal nějakou vyhledat.
Topes
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne2 24. 11. 2016 03:37

Ridicske opravneni je statni licence, stat ji neprideluje automaticky, je dobre, ze si hlida, aby ji psychicky naruseny clovek nedostal. Vem si, ze ty jsi mel sice 10 dnu v detoxikacnim zarizeni zdarma, ale ja ti to musel zaplatit ze svych dani. Ted si budes muset zaplatit psychologa, aby te otestoval, vysledek je ale nejisty, kazda sranda neco stoji.
osobne2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Topes 24. 11. 2016 15:46

Tys mi něco platil? A já snad stát z mého platu asi nedotuju... Toho psychologa platit prostě nechci, důvody jsem tu napsal. To je asi jako kdybych se říznul do prstu a dostal kvůli tomu nálepku že jsem mrzák a pokud chci řídit tak si musím udělat posudek kterej řekne že mrzák nejsem. Alkoholik nejsem tudíž nevím proč bych měl platit nějaký doktory aby mi to odkejvali. To by měl spíš platit ten kdo mi tuhle blbost do té zprávy napsal a buď mi to prokázat nebo říct sorry, áčko nejsi a hotovo.
Topes
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powlcz 24. 11. 2016 16:09

Jednoduše - rozhodně tě to vyjde levněji, než platit advokáta co prokáže pochybení doktorů u toho původního posudku... Vyber si.
Chronický Ujížděč na nevhodnostech
powlcz
Čtenář

Odeslat příspěvekod Topes 24. 11. 2016 16:11

Hm ono mi fakt asi nic jiného nezbude než zase sypat prachy do nenažraného systému
Topes
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powlcz 24. 11. 2016 16:14

Jinak jestli se ti tohle stalo opravdu tak, jak jsi nám nastínil, tak to je husty. Ale aktuálně dočasně bydlím v podstatě u Bohnic a občas Nešpora vidím jak jde domů, tak se ho můžu zeptat :P . Vypadá jako by byl svým vlastním pacientem, člověk si ho nesplete ani na 200m zezadu.
Chronický Ujížděč na nevhodnostech
powlcz
Čtenář

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků