Za letáčky v Praze - pokuta 2.000 000 Kč ?

Tady můžete řešit otázky týkající se dědění, diskriminace a další.

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Alvinka 18. 6. 2016 13:29

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda máte někdo zkušenosti s propagací sportovně-společenských akcí v Praze. Pořádáme víkendovou akci zaměřenou na expaty ze Španělska a šp. hovořících zemí Jižní Ameriky a na turisty z těchto zemí. expaty z cílových zemí v Praze oslovit umíme, na to máme cesty, ale s turisty pracujeme poprvé.
Bohužel díky naší neznalosti jsme zkusily propagaci pomocí letáčků v centru Prahy (cestou jsme viděly rozdávat letáky mnoho dalších lidí) a skončilo to blokovou pokutou 500,-, protože jsme netušily, že je rozdávání propagačních materiálů v centru Prahy zakázané... S tím, že je možné dostat pokutu až do výše 2 mil. korun!
Víme samozřejmě, že nás neznalost zákona neomlouvá (a pokutu jsme bez řečí uhradily), ale možnost dostat za rozdávání letáčků pokutu až 2 miliony korun nás dost vyděsila.

Tušíte někdo, zda nám takto vysoká pokuta hrozí i teď, když jsme na místě blokovou pokutu okamžitě zaplatily? A zda se to týká pouze nás, co jsme letáky rozdávaly (a policie nás legitimovala) nebo celého spolku? (právní osoba zapsaný spolek; část našim kolegů pod s.r.o., na letáčcích byly webové stránky, jiný kontakt ne).

Máte někdo nějaké zkušenosti, jak turisty v centru Prahy oslovit? Naše akce je nárazová, tak neplánujeme web a online propagaci, na soc. sítích jsou turisté ze Španělska a JA, co zrovna v Praze také příliš úzká skupina, proto bychom chtěli jít nějakou cestou offline, v terénu ....
Budeme moc rádi za každý tip, nápad či radu, nejvíc nám určitě pomohou reálné zkušenosti s pokutami a oslovováním.
Díky moc za každou odpověď :-)
Alvinka
Čtenář

Odeslat příspěvekod bombarderb2 27. 6. 2016 10:30

Zkusil bych se na vašem místě domluvit na uhrazení "vlastním tělem"
bombarderb2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Slonik 9. 8. 2016 10:28

Alvinka: Zakázané to je už od ledna 2015. Záleží na charakteru akce - pokud byste jí například pořádali ve spolupráci (na základě smlouvy) s hlavním městem nebo městskou částí, tak by byla propagace formou rozdávání letáků možná. To samé platí pro některé akce spolků a dalších neziskových organizací.

Co se týče hrozby pokuty, tak platí pravidlo, že jeden přestupek nemůže být trestán dvakrát. Blokovým řízením byla celá věc uzavřena, takže se pokuty bát nemusíš.

Podrobnosti najdeš na webu hlavního města Prahy - http://www.praha.eu/jnp/cz/potrebuji_re ... tkove.html
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků