PČR může monitorovat každou email. schránku

Tady můžete řešit otázky týkající se dědění, diskriminace a další.

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod msimcard 22. 1. 2016 17:14

Zdravím,

v souvislosti s útoky na Sobotkovu emailovou adresu se dostala na povrch informace, že Policie ČR disponuje softwarem(vyvinutý hackery údajně v Itálii), který dokáže monitorovat jakoukoliv emailovou schránku a v podstatě proti tomu není zabezpečení.

Co si o tom myslíte? Je to opravdu tak a nebo jsou to jen novinářské plky?

Je mi jasné, že "běžný občan", co nepáchá trestnou činnost, tak se tímto nemusí vzrušovat a zřejmě nikdy nebude důvod se k jeho schránce dostávat, ale určitě se najdou i tací, co jim vadí jen ta možnost, že Policie může monitorovat jeho komunikaci. Zřejmě namítnete tzv. Velkého bratra - firmy jako Google nebo Apple, Microsoft, které to dělají již dlouho a nikdo se nad tím v podstatě nepozastavuje.

Díky za názory.
msimcard
Návštěvník

Odeslat příspěvekod osobne2 22. 1. 2016 18:48

Teoreticky muze, protoze ma technologii. Prakticky muze jen na zaklade povoleni soudu monitorovat a odposlouchavat urcite osoby, u kterych to soud povoli a to pri proverovani konkretni zavazne trestne cinnosti, ve ktere uz byly zahajeny ukony trestniho rizeni dle § 158/3 tr.radu. Soud to povoluje na zaklade zadosti statniho zastupce, takze tam je dvoji kontrola cinnosti policie.

Pokud je Sobotka proverovan kvuli nejake zavazne trestne cinnosti, ve veci byly policejnim organem zahajeny ukony trestniho rizeni dle § 158/3 tr.radu, dozorujici statni zastupce pozadal soud o povoleni k monitorovani Sobotkovych emailu, soud to povolil, tak to policie muze delat a vysledek pak muze pouzit jen pro ucely trestniho rizeni.
Naposledy upravil osobne2 dne 22. 1. 2016 19:04, celkově upraveno 1
osobne2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod msimcard 22. 1. 2016 19:01

Díky za reakci. Ano taky už jsem si toto pozjišťoval.

Zajímavé je, že do tzv. infiltrace se zapojují i známé weby jako např. sreality.cz Toto je v pořádku a legální? Za jakým účelem to tyto weby dělají? Mají z toho nějaké provize?
msimcard
Návštěvník

Odeslat příspěvekod osobne2 22. 1. 2016 19:06

Nevim co myslis tou infiltraci.
osobne2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod msimcard 22. 1. 2016 19:17

http://www.pressreader.com/czech-republic/dnes-prague-edition/20160115/281526520054246/TextView

Nějak nechápu, proč se do toho např. ty Sreality zapojují. Jak to chápeš ty? Nejsem odborník na IT, tak se nechám rád poučit.
msimcard
Návštěvník

Odeslat příspěvekod osobne2 22. 1. 2016 19:34

Kazdy je povinen s policii spolupracovat, kdyz ho o to policie pozada.

§ 8/1 tr.řádu
Státní orgány, právnické a fyzické osoby jsou povinny bez zbytečného odkladu, a nestanoví-li zvláštní předpis jinak, i bez úplaty vyhovovat dožádáním orgánů činných v trestním řízení při plnění jejich úkolů.
osobne2
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků