Natáčení průvodu

Tady můžete řešit otázky týkající se dědění, diskriminace a další.

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod bures2 29. 7. 2014 16:21

Dobrý den,

pokud bych chtěl natočit průvod lidí (např. 1500 účastníků) a záznam bych chtěl prodávat, musím mít souhlas od všech účastníků průvodu?

P.S.: Úřad pro ochranu osobních údajů mi na dotaz neodpovídá.

Děkuji
bures2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod malejarda 29. 7. 2014 21:01

Ne, nebo myslis, ze se televizni reporteri nekoho ptaji?
malejarda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 30. 7. 2014 13:53

By mě zajímalo, jak bys v praxi ten souhlas dostal od např. 1500 účastníků :)
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod malejarda 30. 7. 2014 18:18

Dostal by maximalne pesti do nosu. :mrgreen:
malejarda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bures2 31. 7. 2014 09:39

No reálně ne, ale takových nesmyslů jsou české zákony plné.
bures2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 5. 8. 2014 10:15

Záleží na tom, jaký charakter by měl záznam a jaké by bylo jeho využití. Například pro účely zpravodajství souhlasu potřeba není (§12, odst. 3 NOZ). Samozřejmě i v takovém případě je třeba nenarušovat oprávněné zájmy zaznamenaných osob.

Takže si dovedu představit, že svoříš dokumentární film z nějaké akce a ten budeš chtít prodávat. Myslím, že by to mělo být OK, pokud z něj vystříháš záběry typu "Franta si odskočil s vdanou sousedkou do roští", "Pepíček odvedle balí špeka pro své spolužáky", "Anička ukazuje půlce třídy, že opravdu nenosí kalhotky" a podobně.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aslan 10. 11. 2014 01:07

jasně že ne, jedná se o veřejnou akci na veřejném místě... v takovém případě ti nikdo nemůže bránit v pořizování záznamu...

a zdůrazňuju ještě jednou: veřejná akce na veřejném místě
Aslan
Čtenář
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků