zabavení technického průkazu při domovní prohlídce

Tady můžete řešit otázky týkající se dědění, diskriminace a další.

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Vlaďka 11111 19. 6. 2014 19:10

Dne 21.2.2014 mi byla nařízena domovní prohlídka z důvodu podezření zpronevěření finanční hotovosti u zaměstnavatele u kterého jsem byla zaměstnána a to tím, že prý jsem neodvedla finanční hotovosti do banky. Při domovní prohlídce mi byla zabavena složka s úvěrovými smlouvami spolu s originálem velkého technického průkazu k osobnímu vozidlu, jehož jsem vlastníkem . Po telefonickém hovoru, kdy jsem žádala o vydání orig. techn. průkazu mi bylo sděleno kriminalistou, že techn. průk. mi vydán nebude jelikož byl zabaven u domovní prohlídky. Automobil není předmětem vyšetřovaní a do dnešního dne mi nebylo sděleno i obvinění. Má policie pravomoc mi tech. průk. zadržovat?
Vlaďka 11111
Čtenář

Odeslat příspěvekod malejarda 19. 6. 2014 20:55

Jasne ze ma opravneni odejmout i jine veci, zajistuji tak napr. majetkove hodnoty pro nahradu skody poskozenemu.

§ 79f tr. řádu

Zajištění náhradní hodnoty

Nelze-li dosáhnout vydání nebo odnětí věci (§ 78 a 79) nebo nelze-li zajistit peněžní prostředky na účtu (§ 79a a 79b), zaknihované cenné papíry (§ 79c), nemovitost (§ 79d) nebo jinou majetkovou hodnotu (§ 79e), které jsou určeny ke spáchání trestného činu nebo k jeho spáchání byly užity, nebo jsou výnosem z trestné činnosti, může být místo nich zajištěna náhradní hodnota, která odpovídá, byť jen zčásti, jejich hodnotě; přitom se postupuje obdobně podle příslušných ustanovení upravujících jejich vydání, odnětí nebo zajištění (§ 78 až 79e).
malejarda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lexx 20. 6. 2014 06:17

Tak to mi teda vysvětli, jakou majetkovou hodnotu má velký techničák ;-)
Lexx
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Slonik 20. 6. 2014 07:53

Hodnotu toho auta, k němuž je vystaven. Bez něj nemůže vlastník s autem prakticky jakkoli nakládat (prodej, převod, ....)
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert

Odeslat příspěvekod Vlaďka 11111 31. 7. 2014 19:38

Ano chápu,že může policie zajistit orig.technický průkaz na zajištění pohledávky,ale pokud nejsem obviněná a do dnešního dne mě policie ani neobvinila,že jsem něco spáchala.Blíží se mi technická kontrola u vozidla a bez technického průkazu nemůže technická proběhnout.To musím čekat dokud policie nevyšetří případ?To se může táhnout i třeba dva roky. :-|
Vlaďka 11111
Čtenář

Odeslat příspěvekod malejarda 3. 8. 2014 15:56

Ne, to neni vubec podmineno tim, ze bys musela byt obvinena, tedy ze by muselo byt zahajeno trestni stihani dle § 160 tr. radu, postaci pouhe zahajeni ukonu trestniho rizeni dle § 158/3 tr. radu, o kterem se dozvi pouze statni zastupce.
malejarda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Vlaďka 11111 5. 8. 2014 12:40

Takže není možnost získat technický průkaz zpět?A co pak až projde technická kontrola,auto využívám do zaměstnaní a neumím si představit jak bych to pak měla dělat :-(....podotknu,že auto není předmětem trestného řízení .
Vlaďka 11111
Čtenář

Odeslat příspěvekod malejarda 5. 8. 2014 14:58

Pozadat piseme a velice pokorne policejni organ o vraceni nebo docasne zapujceni TP s uvedenim duvodu. Pokud to policejni organ zamitne, tak pozadat piseme a velice pokorne o to same dozorovy organ, tedy statniho zastupce, ten to muze policejnimu organu naridit.
malejarda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Vlaďka 11111 5. 8. 2014 20:37

Děkuji moc za informaci :-)
Vlaďka 11111
Čtenář