Promlčecí lhůta - neoprávněná stavba

Tady můžete řešit otázky týkající se dědění, diskriminace a další.

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 5. 8. 2013 22:26

Hezký den,

přejdu rovnou k věci. Potřebuji zodpovědět myslím jednoduchou otázku, pokusím se záležitost co nejvíce zestručnit, abych dlouho nezdržoval.

Máme společenství vlastníků, výbor a kontrolní a revizní komisi. Výbor v listopadu 2012 objednal a KRK schválila rekonsktrukci vchodových dveří našeho panelového domu. Tato práce však byla v rozporu se stanovami, kde se píše, že je k tomuto nutný souhlas všech vlastníků bytových jednotek. Vůbec se však nehlasovalo a rekonstrukce se za statisíce uskutečnila v prosinci 2012. V únoru 2013 na schůzi výbor SVJ a KRK přiznali pochybení, omluvili se, nicméně provedeno bylo a dále se neřešilo. Je evidentní, že jde o neoprávněnou stavbu a porušení stanov SVJ. Co mě zajímá je to, zda mohu celou věc dát ještě nyní soudu. Zástupce KRK nám tvrdí, že je promlčecí doba jen půl roku a že je tedy pozdě. Je tomu tak nebo si vymýšlí a promlčecí doba je delší? Případně jak dlouhá? Uvažuji o napadení záležitosti u soudu, protože kromě tohoto se tady děje spoustu jiných nekalostí a já se nechci nechat podvádět.

Děkuji mnohokrát za nespekulativní odpověďi.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a/nebo učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí.
Raziel-CZ
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 7. 8. 2013 19:27

Otázka co je rekonstrukce (za statisíce ?) a co stavba, na stavbu je to kolem 5let. Rozhodně pokud to je ošetřeno nějak ve stanovách máš možnost podat návrh k soudu. Znám případy kdy se soudí kvůli pár korunám nebo rozpisu poplatků,takže máš velkou šanci.
polda
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bungo 17. 8. 2013 01:42

Odpověď není jednoduchá. Pokud to s žalobou myslíte Vážně, doporučuji se obrátit na advokáta. Jedná se o složitou problematiku. Přečtěte si § 11 zákona č. 72/1994 Sb. kde najdete odpovědi na některé otázky.
Excuse me, is this the Society for Asking Stupid Questions ?
Bungo
VIP uživatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků