Mužu mít jako přeprava osob svítí lucernu co mají taxíky?

Tady můžete řešit otázky týkající se dědění, diskriminace a další.

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod xjurasek 22. 1. 2013 21:15

zdravím,
chceme si s kamarádem udělat osobní přepravu prostě přepravu osob ale ne taxi.

Samozřejmně vše legálně ale přemýšlel jsem o té svítící žluté ceduli na střeše jak mají taxíky ale nebylo tam napsané taxi ale přeprava osob nebo něco v tom smyslu. Kamarád by na to udělal nějakou nalepku to není problém. Spíš mě zajímá jestli to mužeme mít zda by jsme nejednali proti zákoně. Děkuji

http://aukro.cz/logo-taxi-svitici-magne ... 16588.html
xjurasek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mikicz 22. 1. 2013 22:18

a živnosťák na přepravu osob máte? a koncesi?
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xjurasek 22. 1. 2013 22:28

všechno bude říkám že to bude legální jen ne přímo taxi jde mi spíš jestli mužu mít tu lucernu na střeše
xjurasek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 23. 1. 2013 20:38

A proč bys to tam nemohl mít? Jen mi uniká rozdíl mezi tou vaší přepravou a taxi.
Ajo, tady to je http://m.taxisluzba.webnode.cz/zakonem- ... avou-osob/

Otázka, jestli to nebudou brát tak, že to ide zaměnit s taxálem.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 25. 1. 2013 23:12

no a jak chcete zajistit tohle:
Přijímání zakázek u tohoto druhu dopravy je možné výhradně prostřednictvím objednávky přepravní služby předem (písemně, telefonicky, faxem, ...) v sídle firmy. Kopie objednávky musí být při přepravě ve vozidle. Cestující nesmí za přepravu platit řidiči vozidla.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 30. 1. 2013 15:58

z FAQ ministerstva dopravy k problematice:

Ve smyslu ustanovení § 9 zákona č. 111/1994 Sb., o silniční dopravě, ve znění pozdějších předpisů je

podnikatel v silniční dopravě povinen označit vozidla taxislužby, autobusy, tahače a nákladní vozidla o celkové hmotnosti vyšší než 3,5 tuny, které používá k podnikání, svým obchodním jménem. Způsob označení stanoví ust. § 7 vyhlášky č. 478/2000 Sb., kterou se provádí zákon o silniční dopravě takto:

....

Provozovatel příležitostné osobní silniční dopravy zajistí, aby jím provozované vozidlo nebylo označeno střešní svítilnou nebo reklamním štítem střešní svítilnu napodobující nebo jiným způsobem, který by mohl být s označením vozidel taxislužby zaměnitelný.

Za nedodržení uvedeného způsobu označení může být dopravním úřadem nebo Ministerstvem dopravy uložena pokuta podle ust. § 35 odst. 1 písm. e) až do výše 100 000,- Kč.

Pro povinnost označit „firemní vozidla“ obchodním jménem je rozhodující, zda jsou vozidla používána k podnikatelské činnosti, t.j. má-li firma provozování silniční motorové dopravy pro cizí potřeby ve své koncesní listině. Pokud nikoliv, označení firemních vozidel nepodléhá právní úpravě.

Z uvedeného plyne, že dát si na vozidlo smluvní přepravy střešní svítilnu povoleno není.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marepa 21. 2. 2013 22:35

otazka jestli by stacila jina barva ...

ale asi bych to udelal spis na styl treba ameriky .. takze by to nebylo zamenitelne , samozrejme bez toho stitku vepredu

Obrázek

-- 21. 2. 2013 21:37 --

btw. je to neco jako kdyz ma nekdo policejni auto z USA a provozuje ho v CR .. neni zamenitelne s ceskou policii .. takze s tim asi lidi problem nemaji
BMW E92 M3 | dlouhodoba spotrba 13.2l/100km, holt 75mph na dalnici nezere az tolik
marepa
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 21. 2. 2013 23:54

Vyhláška hovoří celkem jasně ...
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marepa 22. 2. 2013 00:04

"Pro povinnost označit „firemní vozidla“ obchodním jménem je rozhodující, zda jsou vozidla používána k podnikatelské činnosti, t.j. má-li firma provozování silniční motorové dopravy pro cizí potřeby ve své koncesní listině. Pokud nikoliv, označení firemních vozidel nepodléhá právní úpravě."

takze jestli to chapu spravne, kdyz si udelam "taxika" ale nebudu ho pouzivat k preprave osob .. resp nebudu mit provozovani silnicni dopravy pro cizi potreby .. tak ho jako taxika mit muzu ?
BMW E92 M3 | dlouhodoba spotrba 13.2l/100km, holt 75mph na dalnici nezere az tolik
marepa
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brzdil987 27. 2. 2013 00:01

Akorat te budou stavet policajti..
brzdil987
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marepa 27. 2. 2013 00:11

tak to ja bych si zase rad s nema pockal, cozpak oto .. za cely muj zivot mne staveli 2x a to kdyz sem jeste jezdil se Sk120 .. od dob co mam vlastni auta sem toto "poteseni" nezazil :hm
BMW E92 M3 | dlouhodoba spotrba 13.2l/100km, holt 75mph na dalnici nezere az tolik
marepa
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 27. 2. 2013 10:55

Dovedu si představit i tuto možnost - vyfotí si tě nějaká kamera (řada z nich umí poznat, že jde o vůz označený jako taxi), při pokusu spárovat registrační značku s databází licencovaných osob vypadne rozpor. To samé se může stát že tě zastaví měšťáci nebo policajti.

Budeš pak mět co vysvětlovat hned dvěma úřadům - dopravnímu a živnostenskému. Živnostenský úřad se bude zajímat o neoprávněné podnikání. Zde je horní hranice pokuty 250.000,-. To že s takovým vozidlem nepodnikáš budeš prokazovat ty.

To co popisuješ ale také upravuje zákon 111/1994 Sb., o silniční dopravě. V §35, odst 3. je za to co jsi popsal (tedy označení svého neevidovaného auta jako taxíku) stanovena sankce ve výši až 750.000,- a opět bys měl dost práce s prokazováním, že se na tebe tenhle zákon nevztahuje.


§35 ...

(3) Dopravní úřad nebo Ministerstvo dopravy při porušení tohoto
zákona uloží pokutu až do výše 750 000 Kč dopravci, který

a) nabízí či poskytuje přepravní služby anebo přijme objednávku
přepravní služby formou uváděnou v § 2 odst. 8, aniž by byl
oprávněn k provozování taxislužby,

b) nabízí či poskytuje přepravní služby formou uváděnou v § 2
odst. 8 vozidlem, které není evidováno jako vozidlo taxislužby,

c) označí vozidlo, které není evidováno jako vozidlo taxislužby,
způsobem zaměnitelným s taxislužbou nebo vybaví takové vozidlo
taxametrem,

...

Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rocksta.r 27. 2. 2013 22:38

Kolik si budete uctovat za kilmoetr?
rocksta.r
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xjurasek 27. 8. 2013 20:14

20kč/km
xjurasek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bungo 28. 8. 2013 01:52

http://www.praha1.cz/cps/odbory-a-oddeleni-27570.html

Taxislužba a příležitostná osobní silniční doprava (provozovaná vozidly s kapacitou do 9 osob) jsou zahrnuty v koncesované živnosti Silniční motorová doprava provozovaná vozidly určenými k přepravě nejvýše 9 osob včetně řidiče. Při získání koncese v tomto rozsahu může podnikatel provozovat jak taxislužbu, tak příležitostnou osobní silniční dopravu. Jaký druh dopravy bude provozovat, závisí zejména na charakteru přijímání objednávky přepravy.
Excuse me, is this the Society for Asking Stupid Questions ?
Bungo
VIP uživatel

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků