Změna čísla smlouvy

Tady můžete řešit otázky týkající se dědění, diskriminace a další.

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod vlazy 8. 10. 2012 12:29

V současné době u mne probíhá změna dodavatele plynu od RWE k Europe Easy Energy a.s.. Včera jsem se podíval do jejích zákaznického portálu a zjistil jsem tam, že mi bylo změněné číslo smlouvy. O této změně jsem ale nebyl informovaný a kdybych si to nezjistil sám nebo se toho nevšiml tak bych o tom ani nevěděl. Toto mne dost překvapilo, že bez mého vědomi mi změnili údaj ve smlouvě. Zajímalo by mne ale zda si vůbec něco takového můžou jen tak dovolit a zda je to v souladu s právními předpisy. Napsal jsem proto ohledně toho dotaz na jejích zákaznické centrum. Odepsali mi k tomu toto:
minulý týden jsme implementovali nový zákaznický portál, kde jsme stávajícím zákazníkům přiřadili k starému číslu smlouvy i nové číslo. Tuto skutečnost jsme konzultovali s právníky a změny čísla smlouvy je běžný krok. Nic nemění na trvání smluvních vztahů i smluvních závazků mezi dodavatelem a odběratelem.

nové číslování máme kvůli novému systému, v zákaznickém portále sice vidíte nové číslo, ale vedeme Vás i pod starým číslem smlouvy, nic se pro Vás nemění.
Nejsem právník a v právních záležitostech se příliš nevyznám. Přes to si ale myslím, že jakákoliv změna údajů ve smlouvě včetně změny jejího čísla by snad měla být provedená písemně např. formou dodatku ke smlouvě a mělo by to být potvrzené oběma smluvními stranami. Jak je vůbec možné evidovat jednu smlouvu pod dvěma různými čísly smlouvy když na smlouvě kterou jsem podepsal mám uvedené pouze jedno číslo? Zajímalo by mne jaký máte kdo na to názor.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 4honza 11. 10. 2012 15:48

Tak především smlouva obsahuje odkaz na VOP, které upřesňují práva a povinnosti smluvních stran. Nejprve se podívat tam, co to obsahuje. Pokud číslo smlouvy nemá nějaký jiný vliv na smluvní vztah než že se jedná o pouhý identifikátor označující zákazníka a nejsou na něj navázány např. variabilní symboly plateb, pak to nemá ani cenu řešit. V opačném případě by tam měl být nějaký dodatek smlouvy.
4honza
Datel roku 2009

Odeslat příspěvekod vlazy 11. 10. 2012 22:45

Podíval jsem se do VOP a našel jsem tam toto:
7.3. Smluvní strany se dohodly, že za změnu Smlouvy, vč. změny VOP, vyžadující uzavření písemného dodatku, nové Smlouvy, nebo postup dle článku 11.2. těchto VOP, nebude považována změna nebo doplnění učiněné formou písemného oznámení druhé smluvní straně, v případech, kdy:
a) dochází ke změně způsobu úhrady faktur nebo záloh,
b) dochází ke změně cyklu záloh,
c) dochází ke změně bankovního spojení Dodavatele,
d) dochází ke změně telefonního čísla, e-mailu, nebo webové adresy internetových stránek Dodavatele
e) Zákazník odvolá svůj souhlas se zpracováním svých osobních údajů,
Písemné oznámení se provede buď na e-mailovou adresu druhé smluvní strany, nebo poštou na adresu uvedenou druhou smluvní stranou. V ostatních případech se uzavírá písemný dodatek ke stávající Smlouvě nebo nová Smlouva, nebo se postupuje podle odst. 11.2. VOP. Změny a doplnění podle odst. 7.3. písm. a) až c) VOP může učinit pouze Dodavatel.
Toto by se možná mohlo vztahovat i na tu změnu čísla smlouvy. Konkrétně, že "V ostatních případech se uzavírá písemný dodatek ke stávající Smlouvě nebo nová Smlouva". Podle toho co mi k tomu odepsali vyplývá, že moji smlouvu vedou i pod původním (starým) číslem a nic by se pro mne nemělo měnit. V zákaznickém portálu vidím tu smlouvu ale pouze pod tím jiným změněným číslem. Možná tak jak to je to asi bude v pořádku. Nerad bych ale kvůli tomu měl někdy v budoucnu nějaké problémy, např. kdyby došlo k nějakému sporu s nimi což je asi málo pravděpodobné. Zajímá mne proto zda je to tak jak to je z právního hlediska v pořádku.
vlazy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vilass 22. 11. 2012 00:34

Zdravím Vlazy
objevil jsem tento link náhodně dnes, když jsem zadal do vyhledávače zde "Europe Easy Energy".
Mám totiž zájem také k této společnosti přejít s plynem (ted mám ČEZ prodej), tak mne zajímá, jak tvůj přechod k nim dopadl a zda jsi spokojen..
Pamatuju si tě z mFora mBanky ,před 2 lety jsem ještě byl jejich klient, tak promin,že ti hned tykám,já už jsem takle zvyklý komunikovat na všech webech..
Vilass.
vilass
Čtenář

Odeslat příspěvekod vlazy 22. 11. 2012 01:33

vilass:
Můj přechod k 3-e prozatím ještě není zcela u konce. Pokud vše dopadne v pořádku tak by mi měli začít dodávat plyn od 1.12.2012. Diskutovalo se ohledně toho na http://forum.finexpert.e15.cz/viewtopic.php?f=334&t=1179575&st=0&sk=t&sd=a. Jsou s nimi trochu problémy v podávání nepřesných a trochu matoucích informaci, ale snad to vše dopadne dobře. Přecházím k ním s plynem od RWE. V mým případě by měli mít nejlevnější plyn a podle většiny internetových srovnávačů bych u nich měl ušetřit něco málo přes 12000 Kč ročně, ale budu rád když ušetřím alespoň polovinu z toho. Ono to vše záleží na tom kolik se toho plynu spotřebuje což není vždy každým rokem stejné. Jestli budu s nimi spokojený to se uvidí až s časem. Asi až za rok kdy mi zašlou první vyúčtování. Pokud nebudu spokojený tak myslím není problém od nich odejít jinam kde to možná může být lepší.
Přecházím k ním i s elektřinou od ČEZu ale tu by mi měli začít dodávat až od února 2013.
vlazy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 26. 11. 2012 17:14

Myslím, že pokud dodavatel vede smlouvu i pod původním číslem a zařídí si ve svých systémech "překlad" starého čísla na nové po celou dobu trvání smlouvy, tak je to OK. Zákazník tím není nikterak dotčen a tato změna mu nenese žádné náklady (číslo smlouvy bývá zpravidla variabilním symbolem - ale zde nejspíš nebude nutno měnit trvalé příkazy k úhradě ani eventuelní souhlasy s inkasem)
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert