Přivydělání v IT sféře

Tady můžete řešit otázky týkající se dědění, diskriminace a další.

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod lubic 11. 12. 2011 19:06

Dobrý den,

přicházím k vám s takovým menším dotazem. Jsem 19 letý student (tento školní rok maturuju a od řijna se chystám na VŠ, takže mám a budu mít status studenta) a chtěl bych si trochu při studiu přivydělat. Mám takový plán, kdy by jsem si vytvořil web ohledně nabídky mých služeb, kde by bylo doučování ze světa IT, servis v oblasti HW/SW (návrh a stavba PC, instalace SW, údržba ...), vytváření webových stránek na míru atd ... prostě nějaké služby, myslím si, že to není nyní podstatné. Problém nastává, že nemám ŽL a ani ho nemám v plánu mít (pochybuju, že mi to vynese tolik, abych utáhl daně a vše ostatní) no a nevím, jestli z toho nemůžu mít nějaké problémy, když budu "veřejně" nabízet mé služby. Navíc, když někdo bude chtít fakturu a co já potom? Jak by jste na mém místě postupovali? Napadla mě dohoda o provedené práci, ale zdá se mi to nepraktické. A jak to potom bude s odvodem daní? Nyní si ještě přivydělávám jako securiťák a tam jsem byl daní sproštěn. Předem děkuji za rady a návody ...
lubic
Čtenář

Odeslat příspěvekod hobitt 11. 12. 2011 21:25

IMO se bez živnosťáku neobejdeš.
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
2000 Fiat Punto 1.2i ELX
2007 Citroën Berlingo 1.4i X
2017 Dacia Dokker 1.6 LPG
hobitt
Přeborník

Odeslat příspěvekod lubic 11. 12. 2011 21:46

hm... tak to jsi mě moc nepotěšil :D jde o to, že vím, že mi to tolik nevynese, abych všechno pokryl a není pro to jiné východisko?
lubic
Čtenář

Odeslat příspěvekod iggi 12. 12. 2011 09:58

nemate na rok nejake ulavy na zivnosti?
iggi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lubic 12. 12. 2011 16:26

no hele to si zkusím zjistit, jak jsem tak pochopil, tak mi stačí si udělat živnosťák (poplatit co je třeba atd ... ) a hurá do toho, jinak co jsem si tak četl, tak ano první rok je úleva na daních a potom se odvádějí daně z výdělku :) jaký je na to váš názor, má takový plán smysl a budoucnost? za předpokladu, že do toho dám vše, jsem celkem schopný ...
lubic
Čtenář

Odeslat příspěvekod S-Tony 13. 12. 2011 10:46

Když si dáš paušální daň, tak jako živnostník nebudeš plati daně skoro vůbec. Tedy do ročního obratu cca 250 tisíc.
Jen sociální a zdravotní.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník

Odeslat příspěvekod lubic 13. 12. 2011 17:31

no celkem jsem si toho dost načetl :) teď je předemnou poslední otázka :D má to vůbec cenu? myslíte, že budu mít nějaké zakázky? (jako ostré lokty celkem mám a taky mám něco v hlavě takže v tom problém nevídím) spíš se bojím přesycení těchto služeb jaký je na to váš názor?
lubic
Čtenář

Odeslat příspěvekod hobitt 13. 12. 2011 17:45

Zcela upřímně - nemyslím si, že máš naději na úspěch. Už jen proto, že lidí se zájmem v IT nebo alespoň vyššími uživatelskými znalostmi je celkem hodně a spousta lidí někoho takového najde třeba v rodině. A raději k tomu pustí rodinného příslušníka, než někoho cizího.
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
2000 Fiat Punto 1.2i ELX
2007 Citroën Berlingo 1.4i X
2017 Dacia Dokker 1.6 LPG
hobitt
Přeborník

Odeslat příspěvekod S-Tony 14. 12. 2011 09:16

Když budeš dělat od každého něco, tak nějaké kšefty najdeš. Jen musíš jít mírně pod cenu. Pokud to máš jako přivýdělek, tak to vůbec nevadí. Podle mě se těch 100 tisíc takovou činností dá ročně v pohodě vydělat. Taky jsem to okrajově dělal.
Já jsem měl jednoho známého co se pohyboval hodně v obchodní svéře a ten mi za porvizi dohazoval kšefty. Vůbec jsem němel vlastní web a nedal jsem ani korunu do reklamy.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník

Odeslat příspěvekod lubic 14. 12. 2011 21:20

tak s tou sníženou cenou počítám, když třeba vemu, že v alfě staví pc za 850 kč, tak se najdou lidi, co dají 500 a navíc to mají poskládané lépe než z alfy (v alfě takových pc denně staví hodně, pochybuju, že se jim chce se stím párat)

to S-Tony:

já právě chci od každého něco, chci udělat jak web, tak nějaké letáčky roznést po městě a hlavně po známých, třeba strejda pracuje na šachtě, kde pořád někdo něco chce, udělat home albumy, opravit atd .... jo a ohledně té ceny :D 100 klacků za rok je v mém případě sen :D já reálně počítám tak s 2-3k za měsíc pokud přeháním :) no nic zatím díky za rady, kdyby ještě někdo měl postřeh tak ať napíše, když tak se ještě na něco připtám ...
lubic
Čtenář