Nustálý hluk v uličce

Tady můžete řešit otázky týkající se dědění, diskriminace a další.

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod bures2 17. 5. 2011 13:56

Dobrý den,
mám takový problém, který se rok co rok opakuje, ale už mě to nebaví. V uličce bydlí problémoví romové a když vynechám tu ,,skládku" na hřišti (nachází se přímo před jejich domem), tak už mě fakt vadí, že si pouští STRAŠNÉ písničky na plno na celé okolí. Nikdo na ně nikdo nezavolal policici, ale já to už asi udělám, ale je dostatečný důvod zavolat státní nebo městskou, když dělají rachot během dne a ne v noci? Děkuji
bures2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MgX 17. 5. 2011 20:58

To asi bude trochu problém, ale mohu se mýlit.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod teplice 22. 5. 2011 20:07

Pokud by například v neděli pracovali se sekačkou či jiným hlučným strojem, tak dle zákona by to problém nebyl. Nadále se nesmí v pracovních dnech od 18:00 pracovat s hlučnými stoji a od 22:00 se nesmí rušit noční klid jakoukoliv činností, která by to porušovala. Kdyby byl zájem, mohu přihodit příslušný paragraf.
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Ovčák 2009

Odeslat příspěvekod MgX 22. 5. 2011 21:25

bures2 píše:když dělají rachot během dne a ne v noci?

zde je celkem zásadní problém ... tedy IMHO.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod bures2 23. 5. 2011 11:12

Možná by nebyl na škodu ten paragraf.
bures2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 23. 5. 2011 17:05

Co se týče hluku, je to problém, pokud jej dělají ve dne. Ten chlív co vytvořili by se teoreticky řešit dal. Bohužel, produkce kraválu a dělání nepořádku je v této zemi pouze přestupkem se sankcí do 5.000,- (rušení nočního klidu) resp. do 20.000,- (nepořádek). (viz. §47 přestupkového zákona).

Jelikož je problém vymoci z takovýchto rodin i "maličkosti" jako je nájem a platby za energie je velmi komplikované až nemožné, nemá na tyto lidi hrozba nějaké pokuty žádný odstrašující účinek.

Postupoval bych asi následovně:
1) Situaci bych důsledně dokumentoval (fotografie, video a podobně)
2) Při každém déletrvajícím hluku v noci bych volal městskou policii
3) Od obce bych důsledně požadoval likvidaci nepořádku na veřejném prostranství (předpokládám, že hřiště je obecní pozemek a obec coby jeho majitel je za něj zodpovědná)
4) Pokud bych bydlel v obecním domě, zkusil bych se dožadovat slevy z nájmu v důsledku zhoršené kvality bydlení.

Je to trochu jakoby nefér vůči ostatním daňovým poplatníkům ve vaší obci (ty stížnosti a výjezdy strážníků přeci jen něco stojí), ale ty jistě daně platíš též a máš proto právo na stejnou kvalitu života jako ti co takovéhle sousedy nemají.

Varuji před silnými slovy a jinými projevy (čím nepřizpůsobivější, tím lépe zná všechny paragrafy na ochranu lidských práv a je klidně schopný - třebas i za asistence nějakého exhibicionistického právníka - tě hnát před přestupkovou komisi kvůli porušení občanského soužití podle §49 přestupkového zákona (a ač se tváří že neumí číst a psát, tak bych se vsadil, že odstavec d) a e) tohohle paragrafu znají úplně nazpaměť).

Hodně štěstí ...

(pro úplnost dodávám, že jsem právní laik)
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert