přerušení nebo zrušení živnosti?

Tady můžete řešit otázky týkající se dědění, diskriminace a další.

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod zvědavá 27. 4. 2011 15:05

Dobrý den,
mám takový dotaz. Podnikám cca 3 roky a místo podnikání jsem měla na trvalé adrese(podnikala jsem z domu), od kud jsem se již odstěhovala a z toho důvodu jsem hned přerušila živnost, jelikož momentálně nemohu sehnat nové prostory pro podnikání a na novém místě bydliště mi majitel nedal souhlas pro nahlášení živnosti.
Není mi jasná jedna věc. :hm Ikdyž mám přerušenou živnost, tak na živnostenském úřadě stále evidují starou adresu pro místo podnikání- kde se již nevyskytuji.
Dotaz zní asi následovně :roll: , jelikož nechci živnost rušit, ale mám jiný příjem obživy,takže mě to vlastně nějak netlačí, dopouštím se nějakým způsobem protiprávního jednání, když mám přerušenou živnost, ale adresa podnikání zůstává stále na adrese kde již nemám trv.bydliště?
A druhý dotaz, pokud bych se rozhodla živnost ukončit, plynou pro mne z toho nějaké povinnosti, co se týká zákazníků, úřadů atd? nebo můžu nechat přerušenou živnost třeba na 1 rok, ikdyž tam stále bude uvedena špatná adresa ale v podnikání nebudu aktivní?

Děkuji za rady.
zvědavá
Čtenář

Odeslat příspěvekod Slonik 24. 5. 2011 10:54

Máš v novém místě trvalé bydliště?
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert