[Zákoník práce] Nekuřácké pracovní prostředí

Tady můžete řešit otázky týkající se dědění, diskriminace a další.

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Václav M. 14. 4. 2011 22:05

Jsem nekuřák ... s velmi silnou averzí vůči kouření ...

§135, bod 4, odstavec e (nebo obráceně? - odstavec 4, bod e) říká:
(Zaměstnanec je zejména povinen ...) nepožívat alkoholické nápoje a nezneužívat jiné návykové látky 24k) na pracovištích zaměstnavatele a v pracovní době i mimo tato pracoviště, nevstupovat pod jejich vlivem na pracoviště zaměstnavatele a nekouřit na pracovištích, kde pracují také nekuřáci. Zákaz požívání alkoholických nápojů se nevztahuje na zaměstnance v horkých provozech, pokud požívají pivo se sníženým obsahem alkoholu, a na zaměstnance, u nichž požívání těchto nápojů je součástí plnění pracovních úkolů nebo je s plněním těchto úkolů obvykle spojeno

... bohužel, vím o firmě, kde se to, co jsem zvýraznil velmi silně nedodržuje ... a z toho důvodu (obzvláště proto, že navzdory pouze DPP vyžadovali práci jako na řádný pracovní poměr) jsem jim řekl ne ...

Spíš by mne ale zajímalo, jestli se nekuřácké pracovní prostředí vztahuje i na ubytování. Jestliže je místo výkonu práce mimo místo trvalého bydliště a je tedy nutné využít ubytovacích služeb, jestli se tedy nekuřácké pracovní prostředí vztahuje i na ubytování.

Nebudu obě společnosti jmenovat, abych se náhodou nedopustil nějakého trestného činu - jako třeba pomluvy, třebaže založené na skutečnosti.
Václav M.
Čtenář