Prodej výtisků fotografií

Tady můžete řešit otázky týkající se dědění, diskriminace a další.

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod johnnym 15. 3. 2011 07:14

Ahoj,
řeším následující problém:

Chtěl bych začít prodávat výtisky svých fotografií. Fungovalo by to tak, že by si ji člověk přes můj web objednal, já ji nechal vyhotovit a pak mu ji zaslal.
Je na takovou činnost třeba živnostenský list? Předpokládám, že budu muset vystavovat i nějaké doklady a státu platit z činnosti daně. Je to tak? Můžu někde narazit nebo by to nemělo představovat výrazný problém?
Jsem stále ještě student, neexistují nějaké výjimky nebo něco, co by mi trnitou cestu mohlo trochu zjednodušit?

Díky za jakékoliv rady a připomínky
"Citliví lidé hudbu milují."
Punk's not dead!
Mac user
johnnym
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Feodaron 16. 3. 2011 18:37

Ano, pokud se bude jednat o soustavnou činnost, je nutný živnostenský list. V tvém případě se bude jednat o živnost volnou. Myslím, že by bylo zbytečné abych se pokoušel o nějaký přehled základních informací, jelikož vše potřebné, co potřebuješ vědět najdeš na webu http://www.jakpodnikat.cz/
Feodaron
Čtenář

Odeslat příspěvekod Slonik 17. 3. 2011 16:27

Pokud jsi student (denní studium, věk do 26 let), tak se na tebe vztahují následující výjimky/úlevy:
- nemáš minimální vyměřovací základ na zdravotní pojištění (z důvodu, že jako OSVČ patříš do kategorie za kterou platí pojištění stát)
- do určité částky výdělku neplatíš sociální pojištění
- jako student máš vyšší slevu na dani z příjmu (o 4.020,- oproti nestudentovi)

Jinak platí stejné podmínky jako pro OSVČ - nestudenta
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert