odškodnění za napadení

Tady můžete řešit otázky týkající se dědění, diskriminace a další.

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Voooot 12. 3. 2011 21:35

Byl jsem napaden přes barem, dostal jsem ránu a výsledek 3cm dlouhá tržná rána na nose (mám tam 2 stehy) a mám odštíplej kousek zubu.
Takže budu mít jizvu na obličeji do konce života a budu si muset nechat udělat něco s tim zubem, možná pak bude na furt citlivější protože je poškozenej. Takže to opravdu chci řešit.

Máte nějaký odhad, kdybych ho zažaloval, kolik bych mohl dostat odškodnění ? Takže kdybych se s nim dohodl na mimosoudnim vyrovnání, kolik bych tak měl chtít po něm zaplatit ?
Voooot
Čtenář

Odeslat příspěvekod hobitt 12. 3. 2011 21:55

Do mimosoudka bych nešel, nechal bych si zhotovit od lékaře znalecký posudek a hurá na soud.
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
2000 Fiat Punto 1.2i ELX
2007 Citroën Berlingo 1.4i X
2017 Dacia Dokker 1.6 LPG
hobitt
Přeborník

Odeslat příspěvekod MgX 12. 3. 2011 22:04

hobitt to byla ale hodně svérázná rada.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Jack111 12. 3. 2011 22:32

Voooot píše:Máte nějaký odhad, kdybych ho zažaloval, kolik bych mohl dostat odškodnění ? Takže kdybych se s nim dohodl na mimosoudnim vyrovnání, kolik bych tak měl chtít po něm zaplatit ?

Tipuji pár stovek maximálně jednotky tisíc. Tady si můžeš spočítat bolestné
http://www.sagit.cz/pages/uz.asp?cd=5&typ=r&det=&levelid=412852. Za rozbitý nos to není mnoho. Náhradu za ztrátu výdělku si spočítáš standardním způsobem a hodíš k tomu náklady s pojené s léčením, pokud nějaké máš.
Jack111
Přeborník

Odeslat příspěvekod Voooot 13. 3. 2011 00:48

Co je reálnej trest pro něj ? Byla to pěst naprosto nečekaná, já žádný fyzický násilí nezačal. Svědci jsou. Je mi jasný že by těžko za to mohl jít do vězení kdyby neměl nic v záznamu, ale taková podmínka třeba, to je reálný ?
A bude za to mít záznam ? To mu vylučuje hezkejch pár zaměstnání kdyby jo.
Veřejně prospěšný práce jsou reálný ?
Voooot
Čtenář

Odeslat příspěvekod Feodaron 16. 3. 2011 18:28

Maličko si pleteš pojmy, potrestání pachatele je otázka práva veřejného, konkrétně trestního. A to pouze v případě, že se jednalo o trestný čin, ne přestupek.Tohle vyžaduje, aby jsi podal trestní oznámení na policii a zbytek je již na orgánech činných v trestních řízení. Aby došlo k potrestání, ty musíš podat trestní oznámení, policii věc vyšetřit, obvinit pachatele, následně pak musí státní zástupce podat obžalobu a teprve potom se věc dostane před soud, který rozhodne o případném potrestání, oběti pak může být přiznáno odškodnění. Nemáš žádnou možnost jak trestní řízení ovlivnit.

Pokud se ovšem chceš soudit ty s ním, týká se to práva civilního. To by znamenalo, že by ty sám jsi musel podat žalobu na dotyčného. Musíš ale počítat s tím, že nejspíš budeš potřebovat, aby někdo před soudem zastupoval, což nebude zadarmo. k tomu musíš připočítat náklady za soudní poplatky. A výsledek je velice nejistý.
Feodaron
Čtenář

Odeslat příspěvekod Voooot 17. 3. 2011 21:29

Dostal jsem od policie papír kterej je nadepsanej jako úřední záznam o podání vysvětlení.

vysvětlení bylo požadováno z důvodu :
odhalení trestného činu nebo přestupku a jeho pachatele ve věci ZP- FYZICKE NAPADENI.

Znamená to že je na něj podaný trestní oznámení nebo z toho dělaj nějakou frašku když je to "vysvětlení" ???
Voooot
Čtenář

Odeslat příspěvekod Feodaron 18. 3. 2011 16:00

Dokument o kterém píšeš sám o sobě nic o tom, zda bylo nebo nebylo podáno trestní oznámení, neříká. Pouze zaznamenává, že jsi podal vysvětlení ve věci, o které píšeš. To ovšem nasvědčuje tomu, že zřejmě je vedeno nějaké vyšetřování.
Ovšem, pokud jsi ůstně podal trestní oznámení, musel s tebou být sepsán sepsán protokol a právě v tomto okamžiku jsi měl také sdělit, zda chceš uplatnit nějaké nároky na náhradu škody. Tedy, zda jsi podal trestní oznámení, to by jsi měl vědět sám, já to ze své pozice těžko zjistím.
Feodaron
Čtenář