Bytová situace,problém s majitelem domu

Tady můžete řešit otázky týkající se dědění, diskriminace a další.

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod trent 24. 2. 2011 17:14

Mohl bych se zeptat, jak důchodce zaplatí tržní nájemné?
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 2. 2011 17:23

Úplně stejně jako mladá rodina se 2 dětmi a ženskou na mateřské, která neměla to štěstí, že dostala byt s regulovaným nájmem.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Nadšenec

Odeslat příspěvekod acesbreaker 24. 2. 2011 17:24

Pojede přece na chatu nebo chalupu,jak někdo zmiňoval výše :hm ..... Kterou si mimo jiné koupil taky za pakatel,tak to se neřeší ;-)

-- 24. 2. 2011 18:27 --

je to bohužel stejně jako jiné skupiny,které měli v určitých "věcech" štěstí oproti ostatním a získali tím určité výhody... o tom se tady snad nemusí dohadovat nebo ?
acesbreaker
Čtenář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 2. 2011 17:29

Na rozdíl od mladé rodiny, která musí brát v úvahu i to, aby oba, nebo alespoň jeden z nich měl v místě dosažitelnou práci, důchodce se může odstěhovat kamkoliv v ČR, kde je levnější bydlení - např. severní Čechy, kde není práce a jsou tam jak levnější nájmy, tak levnější byty ke koupi.

Jestli je vůči někomu tenhle systém regulovaného nájemného nespravedlivý, tak jsou to právě mladé rodiny.

-- 24. 2. 2011 17:30 --

acesbreaker píše:je to bohužel stejně jako jiné skupiny,které měli v určitých "věcech" štěstí oproti ostatním a získali tím určité výhody... o tom se tady snad nemusí dohadovat nebo ?

No ale snad by neměl stát tuto nerovnost podporovat, ne?
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Nadšenec

Odeslat příspěvekod trent 24. 2. 2011 17:33

Jako, že budou důchodci v 80-ti letech chodit na brigády? Nebo jak? Nebo budou bydlet u rodičů? Já zapomněl. :idea: Potomci se o ně postarají.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 2. 2011 17:40

Pokud se např. přestěhuje z Prahy do severních Čech, tak tam sežene bydlení za nižší tržní nájemné, než v Praze regulované. Pracovat nepotřebuje, takže nemusí řešit dostupnost práce.

A jinak - ano, proč by se děti nepostaraly o svoje rodiče. Ty to snad neděláš (případně nehodláš v budoucnu udělat)? Dokonce je to tvoje zákonná povinnost.
PatrikChrz
Nadšenec

Odeslat příspěvekod acesbreaker 24. 2. 2011 17:44

najednou se oháníme zákonnou povinností. Mimo to vidím 80 letou babičku stěhující se za Prahu ... Většina starších lidí se stěhuje zpět aby mohli alespoň nakoupit. Měl jsem možnost bydlet na malém městě a důchodci tam opravdu trpěli když tam byla jediná samoobsluha nehorázným způsobem předražená. Staří lidé tam hold museli chodit.
Ovšem neustále tuto "výhodu" nestále dáváte do popředí oproti ostatním výhodám které mají jiní lidé a nikomu to nevadí
acesbreaker
Čtenář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 2. 2011 17:52

Zákonná vyživovací povinnost (oboustranná) mezi rodiči a dětmi tu je od dob Rakousko-Uherska a je normální stav v civilizovaných zemích.

Jinak nejslabší sociální skupinou u nás opravdu nejsou důchodci, ale právě mladé rodiny na které tento systém doléhá nejvíce - nejen že musí platit tržní nájem, ale ještě ze svých daní (daně z příjmů fyzických osob dostávají obce) hradí náklady na opravy domů, kde žijí důchodci s regulovaným nájemným.
PatrikChrz
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Jack111 24. 2. 2011 17:54

A co je mi sakra po nějakym blbym důchodci? Že je blbej a má hluboko do kapsy, tak ho musím živit? Proč proboha? Proč stát vybere jednoho člověka a toho přinutí tu veš dotovat? Proč to nedorovná sám stát, když jste tak lidští?
Jack111
Přeborník

Odeslat příspěvekod mikicz 24. 2. 2011 18:12

trent: máš manželku a děti? máš práci s nikoliv průměrnýám platem, ale s obvyklým? Pokud ne, můžu tě ujistit, že jsou na tom mnohem hůře, než kterýkoliv důchodce. Už jenom proto, že důchodce měl celý život na to, aby si našetřil, zatímco mladá rodina začíná hlubokým mínusem (pokud je nesponzorují rodiče) a musí bydlet za tržních podmínek. To znamená tržní nájem, nebo platit např hypotéku. A popravdě, 8 let to bylo celkem peklo a to jsem vydělával lehce nad průměrný plat, takže klidně o polovinu víc než prodavačka v obchodě, manželka měla mateřskou 4500/měs a rodiče nám nic nedali.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 24. 2. 2011 18:30

Panove, me to tak prijde, ze se tu snazime diskutovat s nekym, kdo nema na brade ani ono strniste. Nejradsi by byl, kdybychom mu vsichni platili jeho naklady, on si mohl zit ve velkomeste a jenom utracet cizi penize, rozvalovat se v cizim majetku, apod. Tak pro takovy lidi mam jednu dobrou radu - jednosmerna letenka na Kubu nestoji tolik penez a pribalte si poradnou koupaci cepici, az totiz polezete Fidelovi do zadku, tak abyste se nezaseknuli!
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Nadšenec

Odeslat příspěvekod trent 24. 2. 2011 22:32

Ale jo, máte pravdu, jen bych rád aby mi tu nikdo nekázal o mladé rodině. Děkuji.
Na druhou stranu... vemte vaše prarodiče a přestěhujte je v jejich věku 150km daleko od přátel, rodiny...
Dle toho jak se vzrušujete, tak ani u vás to nebude s tím strništěm tak horké. ;-)
Jack: ten blbej důchodce bude jednou tvůj otec a matka a jednou se tím nemožným debilem staneš i ty. Když už nic jiného, chtělo by to alespoň trochu úcty.
Tím zde končím. Internet je plnej lidí, co mají strašně jasné názory o tom jak by měli věci fungovat v ideálním světě. Tazateli jste nikdo neporadil. Jen jste mu řekli, že je bolševik, když si jeho matka dovolí bydlet v domě s regulovaným nájmem.
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod MgX 24. 2. 2011 22:52

trente to je mimořádně vhodně a korektně napsaný příspěvek. Už jsem na odchodu a nemám čas a chuť číst celé vlákno ... ale pod Tvůj příspěvek bych se klidně podepsal.

Je to i můj názor a potvrzuji jej v plném rozsahu.

EDIT: přeci jen ještě něco ...
S474N píše:MgX: vis, mozna by ses mel zamyslet na tvym celkovym pristupem zivotu.

Byl bych rád, kdyby mi tu nekázal někdo, kdo se ani neumí slušně vyjadřovat ... někdo, kdo si za své chování, pokud se nepletu, vysloužil na některém z fór i trest.

Věř, že jsem člověk který je velmi sebekritický. A přístup k životu mám ucelený, stejně tak se chovám i k lidem kolem sebe. Snažím se všem měřit stejně - bez rozdílu věku, pohlaví, sexuální orientace, politické příslušnosti, či třeba stavu konta. Veškeré věci zvažuji co nejobjektivněji - pokud možno - nezávisle a z více stran. A ano - vidím i širší souvislosti... ale to je zde, v tomto vlákně, vlastně vytváření OT.

Situace je (pro příklad) podobná, jako bys na dotaz, zda může uživatel zakoupený výrobek přes internet poslat zpět, když ho má doma už sedm dní odpověděl ... NE, NESMÍŠ, PROTOŽE TEN ZÁKON, CO TI TO UMOŽŇUJE JE ŠPATNÝ - VÝROBEK SIS KOUPIL, TAK SI HO NECHEJ!

Pokud se vyjádřím řečí absurdní pak Ty bys schválil, aby onen majitel domu ženu shodil ze schodů, protože ona v jeho domě nemá co dělat ... tudíž majitel na to má právo.

Pro ostatní ... netvrdím, že majitel může mít svoji pravdu a chápu rozměr vašich myšlenek, ale jeho chování nemůže být v rozporu se zákonem a dobrými mravy.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 2. 2011 07:33

MgX píše:Snažím se všem měřit stejně - bez rozdílu věku, pohlaví, sexuální orientace, politické příslušnosti, či třeba stavu konta.

Ale presne to tady nedelas. Obhajujes neopravnenou vyhodu jednoho proti druhemu na zaklade domnenky, ze ten jeden ma hloubeji do kapsy, coz ani nemusi byt pravda.
MgX píše:Situace je (pro příklad) podobná, jako bys na dotaz, zda může uživatel zakoupený výrobek přes internet poslat zpět, když ho má doma už sedm dní odpověděl ... NE, NESMÍŠ, PROTOŽE TEN ZÁKON, CO TI TO UMOŽŇUJE JE ŠPATNÝ - VÝROBEK SIS KOUPIL, TAK SI HO NECHEJ!.

Tak tohle tak rikajic "kulha na obe nohy". Stat jen stanovil urcite normy prodeje. Pokud s tim obchodnik nesouhlasi, muze zbozi prodat standardni cestou, nebo se rozhodne, ze ho vubec prodavat nebude (tak, jako se po novele zakona hodne leasingovek rozhodlo, ze jiz nebudou poskytovat leasing soukromym osobam, protoze hrozi, ze by si z toho udelaly bezplatnou autopujcovnu).
Neco jineho by bylo, pokud by stat nutil prodejce prodat svuj vyrobek za urcenou cenu. Tenhle postup (ale opet s prihlednutim k spravedlivemu ZISKU) obhajuji jen u tzv. prirozenych monopolu.
MgX píše:Pokud se vyjádřím řečí absurdní pak Ty bys schválil, aby onen majitel domu ženu shodil ze schodů, protože ona v jeho domě nemá co dělat ... tudíž majitel na to má právo.[/quote=]
Ne, bohate by stacilo, kdyby mohl pro nej nevyhodny najemni stav ukoncit, napr. vypovedi.?
MgX píše:Pro ostatní ... netvrdím, že majitel může mít svoji pravdu a chápu rozměr vašich myšlenek, ale jeho chování nemůže být v rozporu se zákonem a dobrými mravy.

V momente, kdy mu zakon nuti poskytovat sluzbu nekomu za zvyhodnenych podminek, aniz by za to dostal nejakou kompenzaci, tak je spatny a mel by se zmenit.
PatrikChrz
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S474N 25. 2. 2011 08:29

trent píše:Ale jo, máte pravdu, jen bych rád aby mi tu nikdo nekázal o mladé rodině. Děkuji.

Pokud to zde dobre ctu, tak se tu vsichni naopak ZASTAVAME mlade rodiny, ktera nema tytez moznosti jako ti, kteri se nejakym pofidernim zpusobem dostali k dekretu a bydli za mnohdy nasobne nizsi castky, nez prave ta mlada rodina. Precti si ty prispevky jeste jednou a urcite to pochopis.

trent píše:Na druhou stranu... vemte vaše prarodiče a přestěhujte je v jejich věku 150km daleko od přátel, rodiny...

Proc by se meli stehovat? Tim, ze neplatili trzni najem, tak si urcite o to vic schovali do polstare a tim padem maji na nekolik let opetovne vystarano.

trent píše:Dle toho jak se vzrušujete, tak ani u vás to nebude s tím strništěm tak horké. ;-)

Vzhledem k tomu co vim a pany znam, tak vetsina z nas uz dost preskocila hranici tricitky, takze si to preber jak chces.

trent píše:Jack: ten blbej důchodce bude jednou tvůj otec a matka a jednou se tím nemožným debilem staneš i ty. Když už nic jiného, chtělo by to alespoň trochu úcty.

Obavam se, ze si opetovne nepochopil, co bylo smyslem sdeleni. Oznaceni "blbej duchodce" v tomto pripade znamenalo duchodce, ktery si nevytvarel zadne financni rezervy, jel tzv. "nadoraz" a ted by se zacal divit, kdyby najednou musel platit za najem vic a on na to nemel kde vzit. Takovy clovek je proste blbec bez ohledu na to, jestli je duchodce ci nikoliv.

trent píše:Tazateli jste nikdo neporadil. Jen jste mu řekli, že je bolševik, když si jeho matka dovolí bydlet v domě s regulovaným nájmem.

Naopak, ja mu dokonce poradil hned ve svem prvnim prispevku - kdyz se mi nekde nelibi a neco mi nevyhovuje, tak se v prvni rade ptam PROC? Pokud se nic nezmeni, tak se sbalim a odchazim. Jinak do role bolsevika se pasovali vsichni sami tim, jaky maji k veci pristup a jeste se tim "verejne chlubi".

MgX píše:Byl bych rád, kdyby mi tu nekázal někdo, kdo se ani neumí slušně vyjadřovat ... někdo, kdo si za své chování, pokud se nepletu, vysloužil na některém z fór i trest.

Ano, to je posledni dobou velmi modni. Misto toho, abychom se zamerili na merito a obsah veci, tak budeme napadat formu. Je to velmi popularni, cikani uz nejsou cikani, ale romove, vsechno je multikulturalisticke, vsichni jsou chudacci a vetsina lidi se boji nazvat veci spravnymi jmeny. A v tom maji tito ovcani zjevny problem se mnou, protoze ja se opravdu nebojim svuj nazor prezentovat tak, jak to opravdu je. Muze se ti libit nebo nemusi, ale je to holy fakt.

MgX píše:Věř, že jsem člověk který je velmi sebekritický. A přístup k životu mám ucelený, stejně tak se chovám i k lidem kolem sebe. Snažím se všem měřit stejně - bez rozdílu věku, pohlaví, sexuální orientace, politické příslušnosti, či třeba stavu konta.

Neuraz se, ale neverim. Z toho co tu pises je patrny naprosty opak. Zastavas se tu defakto zaboru osobniho vlastnictvi, coz je daleko za hranici etiky i moralky.

MgX píše:Situace je (pro příklad) podobná, jako bys na dotaz, zda může uživatel zakoupený výrobek přes internet poslat zpět, když ho má doma už sedm dní odpověděl ... NE, NESMÍŠ, PROTOŽE TEN ZÁKON, CO TI TO UMOŽŇUJE JE ŠPATNÝ - VÝROBEK SIS KOUPIL, TAK SI HO NECHEJ!

Nikoliv, to je naprosto neco jineho, obchodnici maji nastavene nejake podminky a jdou do nich dobrovolne. Majitel domu a jeho dobrovolnost je v pripade regulovanych najmu naprosto poslapana.

MgX píše:Pokud se vyjádřím řečí absurdní pak Ty bys schválil, aby onen majitel domu ženu shodil ze schodů, protože ona v jeho domě nemá co dělat ... tudíž majitel na to má právo.

Ano, muzeme argumentovat fakticky nebo muzeme vymyslet extremni konstrukce, jako ty ted predvadis. Rozhodne zadne utoky vuci zivotu/zdravi neschvaluji a jsou jak proti etice, moralce, tak i proti zakonu.

MgX píše:Pro ostatní ... netvrdím, že majitel může mít svoji pravdu a chápu rozměr vašich myšlenek, ale jeho chování nemůže být v rozporu se zákonem a dobrými mravy.

Ano, to je opravdu krasne receno, takze mame vic pravd? Nekdo ma svou pravdu o tom, ze jiny zabira jeho majetek. A ten druhy ma zase svou pravdu, ze je tam vlastne "legalne" a tim padem si muze vyskakovat. V tom bude asi zakopany ten pes, protoze ja tvrdim, ze pravda je pouze jedna a ta vychazi z jasne danych faktu. Neuraz se, ale tohle je presne to, co cele lidstvo priblizi zahube - je to presne logika typu "ze brutalne zavrazdil tri lidi, znasilnil a rozrezal? Vzdyt je to chudacek, nezavirejme ho, dejme mu sanci, ......treba mel jenom spatne detstvi".
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka