Bytová situace,problém s majitelem domu

Tady můžete řešit otázky týkající se dědění, diskriminace a další.

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod acesbreaker 21. 2. 2011 15:16

Dobrý den ,

tento problém se táhne již 3 roky. Teď již bohužel začíná čím dál tím více gradovat.
Moje matka bydlí v bytě s dekretem v nájemním domě.
V čem je celkově problém :
Pan majitel začal dělat rekonstrukce společných prostor a okolních bytů před 3mi lety.

Začalo to tím že se matce probourali dělníci rekonstruující bytovou jednotku vedle jejího bytu,do obýváku. Když to volala majiteli tak se ani neobtěžoval se omluvit a řekl jí ať se domluví s dělníky a oni jí to zaházejí a až si matka bude malovat tak si to přemaluje....
V kumbále promlátili díru také a zde ani k nápravě nedošlo. To stejné v předsíni,kam se prokopli ze společných prostor.

Při rekonstrukci bytu nad bytem mé matky jim praskla voda a vytopila jí celou kuchyň.... na všechny matčiny připomínky odmítal reagovat dokud se neobrátila na stavební úřad. Protože si pan majitel zároveň vytvářel v podkroví bytové jednotky na které neměl povolení
Zastavěl střechou světlík,tudíž nebyl odvětráván (proti zákonné) narušil odpady,neustále u matky *****í z odpadů splašky (samozřejmě ne jen u ní ale i u pár sousedů) jinak je dům obýván partou ukrajinských dělníků,které si zde majitel drží.....
atd.... (bohužel v domě nebydlím takže jen vím co se zde děje jen z doslechu.)

Když se dostavili pracovníci ze stavebního úřadu,lhal jim že nad matku bydlí sousedé a že se tam nemohou jít podívat když nejsou doma (lhal),choval se jako by neuměl do pěti napočítat. Slíbil že dá vše do pořádku..... jediné co udělal bylo že matce vymaloval strop v kuchyni.
Když se máma šla zeptat na Stavební úřad jak postupují dál a že pan majitel nic neudělal,tak jí řekli že jim pan majitel psal že je vše v pořádku :D Tak to snad ne,říkal jsem ...... Proto jsem se rozhodl to začít řešit sám.

Dělnící pracují 3 roky v kuse,týdny,víkendy,od rána do večera.... je to na zbláznění.
Co je ale pro mě nejdůležitější.
Majitel požaduje nepřiměřené zvýšení nájemného (nějakých 35%)
Pokud já vím tak by měl být úměrně sníženo pokud je situace pro bydlení nevyhovující standartu,alespoň po dobu rekonstrukce. Matku již kontaktoval majitelův právník s naprosto nesmyslnými vyhrůžkami.....

Nenapadá vás jak postupovat dál ? Hygiena od toho dává ruce pryč,stavební úřad je také neschopný.......

Předem děkuji za pomoc
Naposledy upravil MgX dne 25. 2. 2011 20:11, celkově upraveno 2
Důvod: Odstavce - přehlednost :-)
acesbreaker
Čtenář

Odeslat příspěvekod aquarkko 22. 2. 2011 11:20

to nevím...to už snad jen dát to do televize...
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod MgX 22. 2. 2011 18:23

Právník + znalec v oboru stavebnictví + TV.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod S474N 22. 2. 2011 20:44

Uz jsem to psal vedle na foru. Snim ci bdim? Tady je to samej bolsevik nebo co?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Nadšenec

Odeslat příspěvekod mikicz 22. 2. 2011 21:03

ne, jenom sociálně citliví a empatičtí lidé... narozdíl od těch vykořisťovatelských hyen z finexpertu..
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jack111 22. 2. 2011 21:32

acesbreaker: A proč se neodstěhuje? To je přece hlavní výhoda podnájmu. Jo aha...chápu. A to chceš ještě slevu na nájemném? To je hlína :mrgreen:
Jack111
Přeborník

Odeslat příspěvekod kamey 22. 2. 2011 21:43

Nejen slevu, on chce odstupné, nejlépe ve výši ceny novostavby.
kamey
Čtenář

Odeslat příspěvekod acesbreaker 23. 2. 2011 09:18

Očividně někteří nechápou o co jde.....
Nejsem člověk co chce : Nejen slevu, on chce odstupné, nejlépe ve výši ceny novostavby.
Pokud člověk někde bydlí takovou dobu a jeho věk už není úplně ideální,hlavně když na byt má dekret tak není nic příjemného všechno honem opouštět. Zdá se že je to názor od názoru.
Mimo to když se tak hrozně divíte té slevě :
není pravda, že nájemce nemá v takové situaci žádná práva, viz např. § 698 občanského zákoníku:

§ 698

(1) Nájemce má právo na přiměřenou slevu z nájemného, dokud pronajímatel přes jeho upozornění neodstraní v bytě nebo v domě závadu, která podstatně nebo po delší dobu zhoršuje jejich užívání. Právo na přiměřenou slevu z nájemného má nájemce i tehdy, jestliže nebyla poskytována plnění spojená s užíváním bytu, nebo byla poskytována vadně, a jestliže se v důsledku toho užívání bytu zhoršilo.
(2) Stejné právo má nájemce, jestliže stavebními úpravami v domě se podstatně nebo po delší dobu zhorší podmínky užívání bytu nebo domu.
(3) Nájemce má právo na přiměřenou slevu z úhrady za plnění, poskytovaná s užíváním bytu, pokud je pronajímatel řádně a včas neposkytuje.

Takže asi tak. Děkuji všem chytrákům ...... jak je vidět tak si člověk nejlépe pomůže sám.
acesbreaker
Čtenář

Odeslat příspěvekod S474N 23. 2. 2011 10:52

acesbreaker: no vzhledem k tomu, ze ten tvuj jak rikas "najemce" nema smlouvu s faktickym majitelem domu/bytu, ale dostal byt pridelen na zaklade dekretu. Tak by mel z moralniho hlediska zadat odskodneni na tom, kdo mu ten dekret pridelil a ne po majiteli, ktery uz je sam o sobe na cele veci bitej vic nez dost!

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Nadšenec

Odeslat příspěvekod acesbreaker 23. 2. 2011 10:59

jak myslíš. Majitel by se měl z morálního hlediska taky chovat úplně jinak. Vzhledem k tomu že majitele neznáš nemá smysl se tady bavit o tom jaký je to chudáček a jak je hrozně bitej na regulovaném nájmu. Chudinka má několik domů a myslím že bych mu měl snad platit to co si řekne a možná z vlastní dobré vůle bych ještě něco přihodil aby se necítil tak špatně....
Pán na ničem bitej rozhodně není,v baráku dělá úpravy na černo,rekonstrukce společných prostor trvá 3 roky což je na 4 podlažní dům trochu hodně (podle mě).
Takže výlevy o komunismu a o tom jak se snažím nějakého blba strhat z peněz si nech prosím pro sebe.
Díky !
acesbreaker
Čtenář

Odeslat příspěvekod S474N 23. 2. 2011 11:13

acesbreaker: ale pocet domu neni zadny argument, zavidis mu snad? Bud uznavas cizi majetek nebo ho neuznavas a jsi bolsevicka svine. Neni nic mezitim, to je uplne jednoduche rozhodovani BUD/NEBO.

Opravdu nevidim zadny duvod, proc by jista sorta lidi (tech, s regulovanym najmem) mela byt jakkoliv zvyhodnovana:

1) at uz vuci vetsine normalnich lidi, kterym se nepostestilo "byt ve strane" nebo z duvodu nizkeho veku ani byt nemohli a tim padem klasicky hradi trzni najemne, coz je naprosto v souladu jak s pravem, tak i moralkou.

2) tak i PREDEVSIM vuci majiteli nemovitosti, ktereho je to vylucne osobni vlastnictvi a s tim jako takovym by si mel moci preci nakladat dle sveho - ci dle smluv, ktere on sam vyslovene podepsal.

To co pisu nejsou zadne vylevy, to jsou naprosto jasne prokazatelna fakta. A tim co ty sam tvrdis, se pouze ty sam zarazujes tam, kam evidentne patris. A vzhledem k tomu, ze takoveto lidi bytostne nesnasim, tak vam oboum ("chudackum utiskovanym") preju, aby vam ten barak idealne spadl na hlavu. To je totiz asi jediny zpusob, jak lidem tohle bolsevicke smysleni vymlatit z hlavy.

S474N
Nadšenec

Odeslat příspěvekod acesbreaker 23. 2. 2011 11:32

lol tak teď jsi mě opravdu pobavil :D Ne každý byt dostane od státu. Matka si dekret na byt kupovala,takže můžeš být v klidu. Rozhodně není bolševička....vzhldem k tomu že jsme celkem dlouhou dobu žily v zahraničí.
Ale to s tímhle nemá nic společného....
Uplně vidím jak jsi v klidu když ti zaťuká majitel na dveře a řekne "dobrý den,pane XY,přišel jsem se "*****" na váš koberec" a ty mu řekneš " no jistě pojďte dál,jste přeci majitel".
Neustále omílat morálka,a chudák majitel... jo je to chudák. Ale stejně tak on má práva a povinnosti tak nájemník taky. To mi prostě nevymluvíš
Osočovat lidi (když nepochopíš o co jde) že jsou bolševici a bůh ví co všechno....
Takže jediný kdo tady někomu něco závidí jsi vlastně ty. Hrozně tě totiž sere že platíš plnou palbu (ostatně jako já)....
Takže jediné co k tomu říct je : Díky za informace "BLBE"

-- 23. 2. 2011 12:36 --

Ještě mi vlastně řekni, jak jinak by to podle tebe mělo vypadat ? Jak by se vlastně majitel měl chovat ? Co má vlastně za povinnosti ?
Naposledy upravil acesbreaker dne 23. 2. 2011 11:36, celkově upraveno 1
acesbreaker
Čtenář

Odeslat příspěvekod S474N 23. 2. 2011 11:36

acesbreaker: kupovala dekret? Co je to za nesmysl prosimte.

Pokud mi prijde a zatuka na dvere bytu majitel (tzn. opravdu osoba, se kterou jsem uzavrel najemni smlouvu, kde obe strany to podepsaly dobrovolne), tak ho pozvu dal a dokonce mu nabidnu i kavu. Pokud by udelal to, co ty pises, tak dostane par ran holi pres zada a vyzenu ho ze dveri svinskym krokem.

"Majitel" ve tvem podani totiz zadna prava nema - matka ma prece dekret a tim padem ma majitel vyhradne povinnosti. Jake ma prosimte majitel pravo, kdyz se ji nemuze legalni cestou zbavit nebo alespon nastolit trzni podminky?

BTW me nesere, ze platim plnou palbu, ja platim to, co jsem si dobrovolne sjednal a ver mi, ze jsem spokojen. A jelikoz se jednalo o projev svobodne vule na obou stranach, tak je vse ciste jako lilie, jak podle prava, tak i podle moralky jako takove. Kdybych nebyl spokojen, tak uz jsem preci davno jinde - tak to alespon resi civilizovani lide pouzivajici rozum, vime?

S474N
Nadšenec

Odeslat příspěvekod mikicz 23. 2. 2011 11:38

acesbreaker: koupit dekret na byt je další sviňárna, kterou nám tu soudruzi nechali. V žádném jiném smvluvním pronájmu není možný převod nájmu na jinou osobu bez souhlasu vlastníka. Dovedeš si představit nadšení půjčovny aut, když auto které sis od nich pronajal dáš někomu dalšímu a oni s tím nebudou moci nic udělat? Proč si někteří lidé pořád myslí, že byt je něco jiného než zboží?
mikicz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod acesbreaker 23. 2. 2011 11:38

Potom ale nechápu proč si ten dům někdo koupí když ví že většina lidí tam mají dekrety ? To podle mě asi taky není uplně to správné rozhodnutí.
To co tady někdy někdo zanechal není ani můj ani váš problém,prostě to tak je.... ale nadávat někomu za to že něco má ač je to z nějaké né moc příjemné éry je nehoráznost.
Naposledy upravil myšpulín dne 23. 2. 2011 11:45, celkově upraveno 1
Důvod: vypuštěna zbytečná citace předchozího příspěvku a narážky na diskutujícího
acesbreaker
Čtenář

Odeslat příspěvekod mikicz 23. 2. 2011 11:49

protože se tu 20 let o deregulaci mluví, ale pokaždé když dojde na hlasování, tak deregulace nebyla? Holt nejen voliči čssd věří předvolebním slibům. Občas jim uvěří i ti, kterým se slibuje deregulace.
mikicz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 23. 2. 2011 11:55

acesbreaker: ale proc by si ho mel nekdo kupovat? Ber to tak, ze ti bolsevici zabavili barak, neptali se te, jestli ho chces odevzdat nebo ne. Respektive to probihalo takhle nejak "...a kdyz nebudes delat problemy, tak tu muzes zustat a delat domovnika..." (bylo to pekne k videni i v jednom znamem ceskem filmu, kde takto "prevzali" hotel). A potom prisel prevrat a navracel se majetek v restituci - tak jak to ma samozrejme dle moralky byt. A ted si vem, ze si dostal barak s takovejma exotama, kteri tam plati mnohdny mene, nez tretinove najemne, nez je bezne. A ty mas starosti s udrzbou domu, vybudovanim vytahu dle smernic EU, zatekajici strechou atd. A kde na to mas brat, kdyz se tech bolsevickych parazitu nemuzes legalne zbavit? Ve finale ti zbudou oci pro plac, dira na uctu z nutnych oprav a jeste buzerujici "najemnici". Skvele, ze?

S474N
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MgX 23. 2. 2011 21:20

S474N píše:Uz jsem to psal vedle na foru. Snim ci bdim? Tady je to samej bolsevik nebo co?

Byl bych potěšen, abys zanechal zbytečných urážek na adresu diskutujících. Každý zde má možnost V RÁMCI pravidel fóra a zvláště pak zákonů této země projevit svůj názor. A já jako moderátor budu dbát na to, aby nikdo za tento názor nebyl urážen a je mi jedno, zda se Ti líbí, či nikoliv.

K tématu dodám ... že NIKDO nemá právo porušovat zákony země k nápravě stavu, který se mu nelíbí. Každý má možnost domáhat se svých práv (zákonnou cestou) a dožadovat se dodržování příslušného zákona. To, že je zákon dobrý/špatný je věcí sekundární a na výše uvedené nemá vliv. Jedná se o stav, který může maximálně vyvolávat další diskuzi, ale nikoliv podpořit nezákonné jednání.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod S474N 23. 2. 2011 21:32

MgX: urazek? Takze kdyz clovek napise fakta v kombinaci s pravdou, tak je to urazka?

S474N
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MgX 23. 2. 2011 21:42

S474N myslím, že jsem odcitoval to, co jsi napsal. Pakliže nejsi schopen pochopit - je to čistě Tvůj problém.
Stejně tak, jako nenechám nadávat Tobě - za všechny korektně a slušnou formou vyjádřené názory, nenechám nadávat ostatním slušným diskutujícím. A je mi srdečně jedno na které straně kdo stojí.

Uživatele s nickem
acesbreaker žádám také o vhodný výběr slov.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod S474N 24. 2. 2011 07:53

MgX: vis, mozna by ses mel zamyslet na tvym celkovym pristupem zivotu. Jsou lide, ja je pracovne nazyvam "ovcany", kteri nejsou schopni premyslet v souvislostech, pouzivat selsky rozum, apod. Tito lide, at jiz zamerne (obvykle v souladu s vlastnim prospechem) ci z nevedomosti, doslova zneuzivaji vyhod, ktere jim nekdo "pridelil" a jsou takto doslova protezovani na ukor spolecnosti jako celku. A to je presne priklad bytu s regulovanym najmem, kde je naprosto poslapano cizi soukrome vlastnictvi a treti osobou (statem) jsou narizovany "smluvni podminky" za naprosto a jednoznacne nevyhodnych podminek. Jako konkretni priklad mohu rici napriklad byt 4+1 o rozloze 120 metru2 na Narodni tride, kde zije JEDNA osoba, ktera plati nejakych 4200 Kc. Kazdemu svepravnemu a premyslicimu cloveku musi byt nad slunce jasne, jak se veci maji.

Nemuzes se na me zlobit za to, ze na tyto skutecnosti upozornuji. A pokud nekdo realne ukradne housku ze samoobsluhy, tak je to proste zlodej. Je to naprosto jasny fakt a oznaceni zlodej neni nic hanliveho, ale naopak jasne vystihujici realitu. Stejne tak, pokud nekdo podporuje podobne veci, jako jsem vyse zminil, tak proste logicky MUSI byt bolsevik, protoze to byli prave bolsevici, kteri tento smer razili - vyvlastnit, znarodnit a "kdyz nebudes delat problemy, muzes tu zustat jako domovnik".

S474N
Nadšenec

Odeslat příspěvekod acesbreaker 24. 2. 2011 09:04

Ono je to vlastně tak,že každý kdo se neztotožní s tvým názorem je bolševik ??? To že má někdo na Národní třídě 4+1 za takovou cenu je směšné. Matka 1+1 a platí vyšší nájem. Ale nevadí.... a ne každý kdo dostal byt musel být zákoně bolševik.
Pan majitel rozhodně nezískal dům zpátky v restituci a i kdyby ano tak s tím pořád může naložit jak chce. Nikdo ho nenutí se ten dům nechat víme jak jsi psal sám checeš/nechceš
Očividně jsi měl(nebo někdo z rodiny)s bolševik problém,moje matka taky nemohla jít na vysokou taková hold byla doba. Lidi s tím žili a žijou do teď.
Dneska se všichni dožadují svého práva,jedeš metrem "na černo" a revizor na tebe nesmí nijak sáhnout.Taky jsi vlastně zloděj. Policajta ti ztlučou na ulici ani nemrknou. Stát tuneluje neuvěřitelný peníze,všichni o tom vědí ale všichni jsou potichu atd... A ty se tady rozčiluješ nad věcí kterou jsi do teď vlastně nepochopil.
Za krádež dostaneš mnohem víc let než za vraždu.... Dějí se tady celkově prapodivné věci a člověk si buď zvykne nebo ho ostatní ušlapou.

Každopádně nevidím na problému se který jsem chtěl pomoci nic vykořistovatelského...

Tím bych chtěl diskuzi ukončit,protože se tady mluví uplně o něčem jiném než jsem chtěl.
acesbreaker
Čtenář

Odeslat příspěvekod mikicz 24. 2. 2011 10:27

acesbreaker: ano, nikdo ho nenutí si ten dům nechat, ale stát ho nutí nechat si nájemníka, kterého nechce... nikdo podle mě nemá právo nutit jiného, aby strpěl takové nakládání se svým majetkem, které nechce.
mikicz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 24. 2. 2011 12:12

Co dodat, mikicz to shrnul naprosto presne.

S474N
Nadšenec

Odeslat příspěvekod acesbreaker 24. 2. 2011 12:28

Myslím že podobných situací je spousta kdy člověk musí něco dělat i když nechce a stát mu to prostě nakazuje...To k tomu patří. To by mě zajímalo jak by to tady vypadalo kdyby vyházeli lidi z takových domů. Ale určitě by jste situaci vyřešili.
acesbreaker
Čtenář

Odeslat příspěvekod S474N 24. 2. 2011 12:34

acesbreaker: opravdu? Stale si neodpovedel na otazku, co bys dela na miste vlastnika domu, auta, jachty nebo i hloupeho mobilu, ktery bys MUSEL nekomu zapujcit proti sve vuli?

A jak by to vypadalo? Konecne by se nastolilo trzni prostredi a vetsina lidi platici trzni najmy by na tom jeste usetrila.

S474N
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 2. 2011 12:43

No co by se stalo. Duchodci by se odstehovali na chaty/chalupy, pracujici by platili o neco vetsi najem (s uvolnenim volnych prostor by klesla cena trzniho najemneho), nebo by se odstehovali do mene atraktivnich lokalit - at v ramci stejneho mesta, nebo do prilehlych vesnic a sousednich mest a zvysil by se zajem o hypoteky. Zadne masivni "stehovani pod mosty" by se nekonalo.
A stat by vydelal na vyssich danich z prijmu.
PatrikChrz
Nadšenec

Odeslat příspěvekod acesbreaker 24. 2. 2011 12:46

rozumím tomu že dům srovnáváte s věcí,ale nějak si nedovedu představit kdo by po mě chtěl půjčovat proti mé vůli auto,jachtu nebo mobil.... A co bych dělal s domem ? No prodal bych ho ... nejsem nátura která by dokázala někoho vyštípat
Pořád ale nějak nerozumím proč na mě tak útočíš. Já jsem nikomu žádný dům nezabavil a nevymyslel jsem si takové zákony. A rozhodně nehodlám jít za matkou a neřeknu jí "prosím tě odejdi,on je pan majitel škodný když tady bydlíš...."
Nevěřím tomu že kdyby ti někdo nabídl takové bydlení za takových finančních podmínek tak řekneš ne to já nemůžu. Co chudák pan majitel,nechci ušetřit,morálně si to nemohu dovolit.
acesbreaker
Čtenář

Odeslat příspěvekod S474N 24. 2. 2011 12:57

acesbreaker: jenze vsechny jmenovane veci maji jedno spolecne - JE TO CIZI MAJETEK. Dovedes alespon tento fakt akceptovat? Pokud ano, tak je uplne jedno, jestli proti sve vuli pujcujes byt, auto, mobil nebo partnerku!

Ano a svou posledni vetou si naprosto dokazal, ze na cizi majetek kasles, nemas k nemu uctu a evidentne ses si i vedom, ze urcita cast lidi (tvoje matka a i podobni) jsou PROTEZOVANI na ukor jinych. A proto jsem pouzil slovo bolsevik. Kdyz zlodej krade, tak je take na miste si rict, ze je to zlodej - at se to nekomu libi ci ne. Ja se opravdu nebojim nazvat veci spravnymi jmeny!

S474N
Nadšenec

Odeslat příspěvekod mikicz 24. 2. 2011 14:55

acesbreaker píše:To by mě zajímalo jak by to tady vypadalo kdyby vyházeli lidi z takových domů. Ale určitě by jste situaci vyřešili.

nic takoévého by se ale nestalo a nestává. Prostě by platili stejný nájem jako těch 80% zbývajících lidí co platí nájem smluvní, tedy dohodnutý mezi nájemcem a pronajímatelem. Když to zvládne 80% zbylé populace, tak těch 20% taky. A z toho je ještě většina lidí v obecních bytech. V soukromých není ani polovina regulovaných, takže se nebavíme o katastrroě astronomického rozsahu, ale o relativne malé části lidí podle mě naprosto neoprávněně zvýhodněné na úkor ostatních.
mikicz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod trent 24. 2. 2011 17:14

Mohl bych se zeptat, jak důchodce zaplatí tržní nájemné?
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 2. 2011 17:23

Úplně stejně jako mladá rodina se 2 dětmi a ženskou na mateřské, která neměla to štěstí, že dostala byt s regulovaným nájmem.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Nadšenec

Odeslat příspěvekod acesbreaker 24. 2. 2011 17:24

Pojede přece na chatu nebo chalupu,jak někdo zmiňoval výše :hm ..... Kterou si mimo jiné koupil taky za pakatel,tak to se neřeší ;-)

-- 24. 2. 2011 18:27 --

je to bohužel stejně jako jiné skupiny,které měli v určitých "věcech" štěstí oproti ostatním a získali tím určité výhody... o tom se tady snad nemusí dohadovat nebo ?
acesbreaker
Čtenář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 2. 2011 17:29

Na rozdíl od mladé rodiny, která musí brát v úvahu i to, aby oba, nebo alespoň jeden z nich měl v místě dosažitelnou práci, důchodce se může odstěhovat kamkoliv v ČR, kde je levnější bydlení - např. severní Čechy, kde není práce a jsou tam jak levnější nájmy, tak levnější byty ke koupi.

Jestli je vůči někomu tenhle systém regulovaného nájemného nespravedlivý, tak jsou to právě mladé rodiny.

-- 24. 2. 2011 17:30 --

acesbreaker píše:je to bohužel stejně jako jiné skupiny,které měli v určitých "věcech" štěstí oproti ostatním a získali tím určité výhody... o tom se tady snad nemusí dohadovat nebo ?

No ale snad by neměl stát tuto nerovnost podporovat, ne?
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Nadšenec

Odeslat příspěvekod trent 24. 2. 2011 17:33

Jako, že budou důchodci v 80-ti letech chodit na brigády? Nebo jak? Nebo budou bydlet u rodičů? Já zapomněl. :idea: Potomci se o ně postarají.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 2. 2011 17:40

Pokud se např. přestěhuje z Prahy do severních Čech, tak tam sežene bydlení za nižší tržní nájemné, než v Praze regulované. Pracovat nepotřebuje, takže nemusí řešit dostupnost práce.

A jinak - ano, proč by se děti nepostaraly o svoje rodiče. Ty to snad neděláš (případně nehodláš v budoucnu udělat)? Dokonce je to tvoje zákonná povinnost.
PatrikChrz
Nadšenec

Odeslat příspěvekod acesbreaker 24. 2. 2011 17:44

najednou se oháníme zákonnou povinností. Mimo to vidím 80 letou babičku stěhující se za Prahu ... Většina starších lidí se stěhuje zpět aby mohli alespoň nakoupit. Měl jsem možnost bydlet na malém městě a důchodci tam opravdu trpěli když tam byla jediná samoobsluha nehorázným způsobem předražená. Staří lidé tam hold museli chodit.
Ovšem neustále tuto "výhodu" nestále dáváte do popředí oproti ostatním výhodám které mají jiní lidé a nikomu to nevadí
acesbreaker
Čtenář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 2. 2011 17:52

Zákonná vyživovací povinnost (oboustranná) mezi rodiči a dětmi tu je od dob Rakousko-Uherska a je normální stav v civilizovaných zemích.

Jinak nejslabší sociální skupinou u nás opravdu nejsou důchodci, ale právě mladé rodiny na které tento systém doléhá nejvíce - nejen že musí platit tržní nájem, ale ještě ze svých daní (daně z příjmů fyzických osob dostávají obce) hradí náklady na opravy domů, kde žijí důchodci s regulovaným nájemným.
PatrikChrz
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Jack111 24. 2. 2011 17:54

A co je mi sakra po nějakym blbym důchodci? Že je blbej a má hluboko do kapsy, tak ho musím živit? Proč proboha? Proč stát vybere jednoho člověka a toho přinutí tu veš dotovat? Proč to nedorovná sám stát, když jste tak lidští?
Jack111
Přeborník

Odeslat příspěvekod mikicz 24. 2. 2011 18:12

trent: máš manželku a děti? máš práci s nikoliv průměrnýám platem, ale s obvyklým? Pokud ne, můžu tě ujistit, že jsou na tom mnohem hůře, než kterýkoliv důchodce. Už jenom proto, že důchodce měl celý život na to, aby si našetřil, zatímco mladá rodina začíná hlubokým mínusem (pokud je nesponzorují rodiče) a musí bydlet za tržních podmínek. To znamená tržní nájem, nebo platit např hypotéku. A popravdě, 8 let to bylo celkem peklo a to jsem vydělával lehce nad průměrný plat, takže klidně o polovinu víc než prodavačka v obchodě, manželka měla mateřskou 4500/měs a rodiče nám nic nedali.
mikicz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 24. 2. 2011 18:30

Panove, me to tak prijde, ze se tu snazime diskutovat s nekym, kdo nema na brade ani ono strniste. Nejradsi by byl, kdybychom mu vsichni platili jeho naklady, on si mohl zit ve velkomeste a jenom utracet cizi penize, rozvalovat se v cizim majetku, apod. Tak pro takovy lidi mam jednu dobrou radu - jednosmerna letenka na Kubu nestoji tolik penez a pribalte si poradnou koupaci cepici, az totiz polezete Fidelovi do zadku, tak abyste se nezaseknuli!

S474N
Nadšenec

Odeslat příspěvekod trent 24. 2. 2011 22:32

Ale jo, máte pravdu, jen bych rád aby mi tu nikdo nekázal o mladé rodině. Děkuji.
Na druhou stranu... vemte vaše prarodiče a přestěhujte je v jejich věku 150km daleko od přátel, rodiny...
Dle toho jak se vzrušujete, tak ani u vás to nebude s tím strništěm tak horké. ;-)
Jack: ten blbej důchodce bude jednou tvůj otec a matka a jednou se tím nemožným debilem staneš i ty. Když už nic jiného, chtělo by to alespoň trochu úcty.
Tím zde končím. Internet je plnej lidí, co mají strašně jasné názory o tom jak by měli věci fungovat v ideálním světě. Tazateli jste nikdo neporadil. Jen jste mu řekli, že je bolševik, když si jeho matka dovolí bydlet v domě s regulovaným nájmem.
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod MgX 24. 2. 2011 22:52

trente to je mimořádně vhodně a korektně napsaný příspěvek. Už jsem na odchodu a nemám čas a chuť číst celé vlákno ... ale pod Tvůj příspěvek bych se klidně podepsal.

Je to i můj názor a potvrzuji jej v plném rozsahu.

EDIT: přeci jen ještě něco ...
S474N píše:MgX: vis, mozna by ses mel zamyslet na tvym celkovym pristupem zivotu.

Byl bych rád, kdyby mi tu nekázal někdo, kdo se ani neumí slušně vyjadřovat ... někdo, kdo si za své chování, pokud se nepletu, vysloužil na některém z fór i trest.

Věř, že jsem člověk který je velmi sebekritický. A přístup k životu mám ucelený, stejně tak se chovám i k lidem kolem sebe. Snažím se všem měřit stejně - bez rozdílu věku, pohlaví, sexuální orientace, politické příslušnosti, či třeba stavu konta. Veškeré věci zvažuji co nejobjektivněji - pokud možno - nezávisle a z více stran. A ano - vidím i širší souvislosti... ale to je zde, v tomto vlákně, vlastně vytváření OT.

Situace je (pro příklad) podobná, jako bys na dotaz, zda může uživatel zakoupený výrobek přes internet poslat zpět, když ho má doma už sedm dní odpověděl ... NE, NESMÍŠ, PROTOŽE TEN ZÁKON, CO TI TO UMOŽŇUJE JE ŠPATNÝ - VÝROBEK SIS KOUPIL, TAK SI HO NECHEJ!

Pokud se vyjádřím řečí absurdní pak Ty bys schválil, aby onen majitel domu ženu shodil ze schodů, protože ona v jeho domě nemá co dělat ... tudíž majitel na to má právo.

Pro ostatní ... netvrdím, že majitel může mít svoji pravdu a chápu rozměr vašich myšlenek, ale jeho chování nemůže být v rozporu se zákonem a dobrými mravy.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 2. 2011 07:33

MgX píše:Snažím se všem měřit stejně - bez rozdílu věku, pohlaví, sexuální orientace, politické příslušnosti, či třeba stavu konta.

Ale presne to tady nedelas. Obhajujes neopravnenou vyhodu jednoho proti druhemu na zaklade domnenky, ze ten jeden ma hloubeji do kapsy, coz ani nemusi byt pravda.
MgX píše:Situace je (pro příklad) podobná, jako bys na dotaz, zda může uživatel zakoupený výrobek přes internet poslat zpět, když ho má doma už sedm dní odpověděl ... NE, NESMÍŠ, PROTOŽE TEN ZÁKON, CO TI TO UMOŽŇUJE JE ŠPATNÝ - VÝROBEK SIS KOUPIL, TAK SI HO NECHEJ!.

Tak tohle tak rikajic "kulha na obe nohy". Stat jen stanovil urcite normy prodeje. Pokud s tim obchodnik nesouhlasi, muze zbozi prodat standardni cestou, nebo se rozhodne, ze ho vubec prodavat nebude (tak, jako se po novele zakona hodne leasingovek rozhodlo, ze jiz nebudou poskytovat leasing soukromym osobam, protoze hrozi, ze by si z toho udelaly bezplatnou autopujcovnu).
Neco jineho by bylo, pokud by stat nutil prodejce prodat svuj vyrobek za urcenou cenu. Tenhle postup (ale opet s prihlednutim k spravedlivemu ZISKU) obhajuji jen u tzv. prirozenych monopolu.
MgX píše:Pokud se vyjádřím řečí absurdní pak Ty bys schválil, aby onen majitel domu ženu shodil ze schodů, protože ona v jeho domě nemá co dělat ... tudíž majitel na to má právo.[/quote=]
Ne, bohate by stacilo, kdyby mohl pro nej nevyhodny najemni stav ukoncit, napr. vypovedi.?
MgX píše:Pro ostatní ... netvrdím, že majitel může mít svoji pravdu a chápu rozměr vašich myšlenek, ale jeho chování nemůže být v rozporu se zákonem a dobrými mravy.

V momente, kdy mu zakon nuti poskytovat sluzbu nekomu za zvyhodnenych podminek, aniz by za to dostal nejakou kompenzaci, tak je spatny a mel by se zmenit.
PatrikChrz
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S474N 25. 2. 2011 08:29

trent píše:Ale jo, máte pravdu, jen bych rád aby mi tu nikdo nekázal o mladé rodině. Děkuji.

Pokud to zde dobre ctu, tak se tu vsichni naopak ZASTAVAME mlade rodiny, ktera nema tytez moznosti jako ti, kteri se nejakym pofidernim zpusobem dostali k dekretu a bydli za mnohdy nasobne nizsi castky, nez prave ta mlada rodina. Precti si ty prispevky jeste jednou a urcite to pochopis.

trent píše:Na druhou stranu... vemte vaše prarodiče a přestěhujte je v jejich věku 150km daleko od přátel, rodiny...

Proc by se meli stehovat? Tim, ze neplatili trzni najem, tak si urcite o to vic schovali do polstare a tim padem maji na nekolik let opetovne vystarano.

trent píše:Dle toho jak se vzrušujete, tak ani u vás to nebude s tím strništěm tak horké. ;-)

Vzhledem k tomu co vim a pany znam, tak vetsina z nas uz dost preskocila hranici tricitky, takze si to preber jak chces.

trent píše:Jack: ten blbej důchodce bude jednou tvůj otec a matka a jednou se tím nemožným debilem staneš i ty. Když už nic jiného, chtělo by to alespoň trochu úcty.

Obavam se, ze si opetovne nepochopil, co bylo smyslem sdeleni. Oznaceni "blbej duchodce" v tomto pripade znamenalo duchodce, ktery si nevytvarel zadne financni rezervy, jel tzv. "nadoraz" a ted by se zacal divit, kdyby najednou musel platit za najem vic a on na to nemel kde vzit. Takovy clovek je proste blbec bez ohledu na to, jestli je duchodce ci nikoliv.

trent píše:Tazateli jste nikdo neporadil. Jen jste mu řekli, že je bolševik, když si jeho matka dovolí bydlet v domě s regulovaným nájmem.

Naopak, ja mu dokonce poradil hned ve svem prvnim prispevku - kdyz se mi nekde nelibi a neco mi nevyhovuje, tak se v prvni rade ptam PROC? Pokud se nic nezmeni, tak se sbalim a odchazim. Jinak do role bolsevika se pasovali vsichni sami tim, jaky maji k veci pristup a jeste se tim "verejne chlubi".

MgX píše:Byl bych rád, kdyby mi tu nekázal někdo, kdo se ani neumí slušně vyjadřovat ... někdo, kdo si za své chování, pokud se nepletu, vysloužil na některém z fór i trest.

Ano, to je posledni dobou velmi modni. Misto toho, abychom se zamerili na merito a obsah veci, tak budeme napadat formu. Je to velmi popularni, cikani uz nejsou cikani, ale romove, vsechno je multikulturalisticke, vsichni jsou chudacci a vetsina lidi se boji nazvat veci spravnymi jmeny. A v tom maji tito ovcani zjevny problem se mnou, protoze ja se opravdu nebojim svuj nazor prezentovat tak, jak to opravdu je. Muze se ti libit nebo nemusi, ale je to holy fakt.

MgX píše:Věř, že jsem člověk který je velmi sebekritický. A přístup k životu mám ucelený, stejně tak se chovám i k lidem kolem sebe. Snažím se všem měřit stejně - bez rozdílu věku, pohlaví, sexuální orientace, politické příslušnosti, či třeba stavu konta.

Neuraz se, ale neverim. Z toho co tu pises je patrny naprosty opak. Zastavas se tu defakto zaboru osobniho vlastnictvi, coz je daleko za hranici etiky i moralky.

MgX píše:Situace je (pro příklad) podobná, jako bys na dotaz, zda může uživatel zakoupený výrobek přes internet poslat zpět, když ho má doma už sedm dní odpověděl ... NE, NESMÍŠ, PROTOŽE TEN ZÁKON, CO TI TO UMOŽŇUJE JE ŠPATNÝ - VÝROBEK SIS KOUPIL, TAK SI HO NECHEJ!

Nikoliv, to je naprosto neco jineho, obchodnici maji nastavene nejake podminky a jdou do nich dobrovolne. Majitel domu a jeho dobrovolnost je v pripade regulovanych najmu naprosto poslapana.

MgX píše:Pokud se vyjádřím řečí absurdní pak Ty bys schválil, aby onen majitel domu ženu shodil ze schodů, protože ona v jeho domě nemá co dělat ... tudíž majitel na to má právo.

Ano, muzeme argumentovat fakticky nebo muzeme vymyslet extremni konstrukce, jako ty ted predvadis. Rozhodne zadne utoky vuci zivotu/zdravi neschvaluji a jsou jak proti etice, moralce, tak i proti zakonu.

MgX píše:Pro ostatní ... netvrdím, že majitel může mít svoji pravdu a chápu rozměr vašich myšlenek, ale jeho chování nemůže být v rozporu se zákonem a dobrými mravy.

Ano, to je opravdu krasne receno, takze mame vic pravd? Nekdo ma svou pravdu o tom, ze jiny zabira jeho majetek. A ten druhy ma zase svou pravdu, ze je tam vlastne "legalne" a tim padem si muze vyskakovat. V tom bude asi zakopany ten pes, protoze ja tvrdim, ze pravda je pouze jedna a ta vychazi z jasne danych faktu. Neuraz se, ale tohle je presne to, co cele lidstvo priblizi zahube - je to presne logika typu "ze brutalne zavrazdil tri lidi, znasilnil a rozrezal? Vzdyt je to chudacek, nezavirejme ho, dejme mu sanci, ......treba mel jenom spatne detstvi".

S474N
Nadšenec

Odeslat příspěvekod acesbreaker 25. 2. 2011 09:18

Rád bych od Vás slyšel kolik si tak myslíte že je nájemné v takovém bytě ? 500,-,1000,-,1500,-......5000,- ? Určitě jste všichni tak moc zkušení a sběhlí že máte přehled vlastně o všem a všech co běhají po planetě,přinejmenším po naší republice,takže tahle odpověď bude pro Vás naprosto triviální.
"Pofidérní" možností získaný byt :-D Nějak jsi se vlastně nevyjádřil/i k otázce : "co kdyby jsi měl možnost bydlet v takovém bytě ?"
acesbreaker
Čtenář

Odeslat příspěvekod S474N 25. 2. 2011 09:25

acesbreaker: to neni o tom, co si my myslime, to je o trhu a ten si tu cenu prebere sam. Pokud te zajima konkretni cena, tak navstiv par realitnich serveru a podivej se sam, kolik se bezne pohybuji trzni ceny najemnim bytu v dane lokalite s prihlednutim k velikosti bytu, vybaveni, vybavenosti okoli sluzbami apod.

Vis, ono plati jedno zname porekadlo "Kdyz uz zeres, tak nemlaskej". A v tomhle konkretnim pripade nejenom, ze mlaskate, ale jeste drzkujete a pokrikujete na hospodskyho :wink:

S474N
Nadšenec

Odeslat příspěvekod acesbreaker 25. 2. 2011 09:50

No já osobně bydlím v bytě s klasickým nájmem takže vím kolik nájemné stojí. Jen mě zajímá kolik si myslíš že stojí nájem zrovna v bytě kde bydlí konkrétně moje matka ? Mimo to ani "nemlaskám" a ani nepokřikuju na hospodského. Můžeš být úplně v klidu. Je to stejné jako by jsi obviňoval lidi že měli možnost si koupit byt za 200 tisíc korun a ty ho musíš kupovat za 2 miliony. Takových lidí taky pár znám. Taky využili výhody.....
A stále jsi mi neodpověděl.
"co kdyby jsi měl možnost bydlet v takovém bytě ?"
acesbreaker
Čtenář

Odeslat příspěvekod 4honza 25. 2. 2011 10:12

K zásahu do vlastnických práv dochází i v jiných případech než v regulovaných nájmech. Jestli se někdo chce k něčemu dobrat, tak především je potřeba utřídit fakta.

1) Sociální politiku má provádět stát a nepřenášet ji na soukromé subjekty, např. na vlastníky domů, aby defakto dotovali jakékoliv nájemníky. Pokud už by to bylo nezbytně nutné, měli by dostávat kompenzace

2) Nájemníky chrání i naše zákony a i špatný zákon je bohužel zákon a je vymahatelný. V diskutovaném případě je jasné, že vlastník nemovitosti chce maximalizovat zisk (jeho plné právo), jestli tím zároveň porušuje práva nájemníka, je pak čistě na něm, aby o svá práva bojoval, nechť tedy vše zdokumentuje a žádá případné odškodnění, v případě nutnosti i za účasti právníka. Stejně tak jako vlastník nemovitosti se snaží maximalizovat užitek, tak je to pochopitelné i pro nájemníka (využívá svého doposud zákonného práva bydlet v regulovaném nájmu)

3) Je pravda, že mladé rodiny na tom jsou z hlediska bydlení hůře, její náklady jsou vyšší - to je opět problém státu, že by měl nějakým průhledným způsobem řešit sociální bydlení. Z hlediska starší generace, jsou problémem zase sociální vazby, které pak brání i tomu, aby se důchodci stěhovali (někdo to vidí jako pohodlnost, ovšem není nad vlastní zkušenost). Tady to lze řešit různými výměnami větších bytů za menší v rámci domu či třeba bloku, případně opět nějaká možnost sociálního bydlení od státu. Že jsou starší lidé méně přizpůsobiví na změnu podmínek je prostě fakt, který je prostě nutný brát v úvahu (mimochodem je to velká voličská skupina).

4) I ze sociálního hlediska jsou důchodci potřeba i v Praze (ač se to může zdát absurdní :-))

5} Trh s nemovitostmi i nájemním bydlením je v ČR dost zaseknutý díky tomu, že se to dlouho nějak systémově neřešilo (sem spadají i ti Klausovi důchodci v regulovaném nájmu)
4honza
Datel roku 2009

Odeslat příspěvekod S474N 25. 2. 2011 10:21

acesbreaker píše:A stále jsi mi neodpověděl.
"co kdyby jsi měl možnost bydlet v takovém bytě ?"

Slusnosti je nejprve odpovedet na drive polozenou otazku - co bys ty delal na strane majitele domu s najemniky vyuzivajicim regulovane najemne?

S474N
Nadšenec

Odeslat příspěvekod acesbreaker 25. 2. 2011 10:37

:roll: tak to nedalo čekat....zrovna od tebe.
1) V situaci zrovna toho majitele (který si dům/domy) sám a dobrovolně koupil a věděl co ho čeká,bych do se do takové situace v žádném případě dostat nechtěl. Proč se dostávat pro sebe nevýhodných podmínek ?
2) Pokud bych domy dostal zpět po "bolševikovi",zvážil bych situaci,zamyslel se nad klady a zápory,
Kterých podle všech vašich názoru je více než těch kladných a podle toho se rozhodl. V mém případě k odprodání,nevidím důvod vlastnit majetek se kterým je tak těžké nakládat.

osobně nerozumím ,proč se někdo dobrovolně rozhodne dostat se do pro sebe "nevýhodné" a
bezvýchodné situace. Jeho vize možná byla jiná než to co si skutečně mohl dovolit realizovat. To už je ovšem problém majitele a ne nájemníka.
Takový "zákon" si vymyslel stát a pokud to tak bylo tak věřím že každý kdo mohl pásl po takové příležitosti. Nevidím důvod proč by za to nájemník měl být popotahován a osočován z "okrádání".
acesbreaker
Čtenář

Odeslat příspěvekod S474N 25. 2. 2011 10:47

acesbreaker: a co si alespon poradne procist to, co napsali jini?

1) viewtopic.php?p=8057809#p8057809
2) viz bod 1. Navic uplne te zive vidim, jak se zbavujes sveho majetku, to me opravdu rozesmalo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

A ted ti odpovim na tebou polozenou otazku - nebudu se tu zucastnovat her typu "coby kdyby", takze se nezlob, ale neodpovim. :wink:

S474N
Nadšenec

Odeslat příspěvekod acesbreaker 25. 2. 2011 11:02

nevidím žádný problém v tom se zbavit majetku který pro tebe má minimální přínos. S takovou věcí bych rozhodně neměl problém. Když jsme u srovnávání věcí jako takových....Kdybych zdědil nákladák tak si ho taky nenechám,jen proto že je to můj majetek ;-)

a je to tady.... skočil by jsi potom jako pes po kosti. Přesně typ člověk co se rozčiluje jak jsou všichni bolševici. Kdyby sám něco podobného měl tak se názor rychle změní .
acesbreaker
Čtenář

Odeslat příspěvekod S474N 25. 2. 2011 11:37

acesbreaker: tak vzhledem k tomu, ze se doslova PORAD hovori o deregulaci, tak je snad logicke, ze ten bezceny majetek "jednou" tu cenu bude mit, ze?

Ja nikde nic nepsal o zadnem skakani, takze si svoje fabulace nechej treba pro maminku, urcite to vic oceni. A mimochodem, naopak jsem neco psal o mlaskani a pokrikovani, tak si to precti poradne :wink:

S474N
Nadšenec

Odeslat příspěvekod acesbreaker 25. 2. 2011 11:59

já o koze ty o voze.... možná,čti,mysli,čti,mysli (v tvém případě) ještě jednou mysli a pak piš. A pak se pro jistotu znovu zamysli a přehodnoť jestli to co jsi napsal je opravdu ta správná odpověď/reakce kterou jsi v danou chvíli měl použít.
Krásné je že vlastně ten majetek "JEDNOU" bude mít hodnotu. Záleží jak je člověk ochotný dlouho čekat a "trpět" a doufat že jednou......

Tahle diskuze se ubrala úplně jiným směrem než měla. Pokud vím tak tohle je fórum kam si chodí člověk pro radu. Ne pro politické/psychické či jaké jiné odsuzování. Lidí jako ty jsou plná fóra.... celý den sedí u PC se slovníkem cizích slov a rozsévají/vnucují svoje "moudra" ostatním. Jakmile se ale najde někdo kdo mu není po chuti "hurá na něj" . Když ale člověk požaduje odpověď zasype ho svými zcestnými a vyhýbavými odpověďmi.
To jen tak pod čarou....
acesbreaker
Čtenář

Odeslat příspěvekod mikicz 25. 2. 2011 12:15

ok, chces radu, jadnu ti dam. Nehledej pomoc na forech. To, ze majitel postupuje na hrane zekona vis sam. Takze to res tak, jak se to resit ma. Davej podani na urady ze porusuje zakon, komunikujte s nim zasadne pisemne a doporucene, at mas doklad o tom cos kdy udelal a necekej, ze to za tebe nekdo vyresi.
mikicz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod acesbreaker 25. 2. 2011 12:23

mikicz : Tak tohle všechno jsem udělal . Je to napsané v úvodním článku. Nečekám že to za mě někdo udělá neboj. Jen jsem myslel že měl někdo někdy podobný problém..... Toť vše.
acesbreaker
Čtenář

Odeslat příspěvekod S474N 25. 2. 2011 13:22

Obavam se, ze pokud by nekdo resil stejny problem z techto lidi, tak tam bude vystupovat spise v roli majitele, nez prizivnika :mrgreen: :mrgreen:

S474N
Nadšenec

Odeslat příspěvekod acesbreaker 25. 2. 2011 13:35

děkuju za informaci :tleskani :tleskani
Ještě že máme lidi jako jsi ty,vždycky si aspoň můžu říct že je někdo kdo je na tom opravdu zle....
acesbreaker
Čtenář

Odeslat příspěvekod Jack111 25. 2. 2011 16:39

trent píše:Jack: ten blbej důchodce bude jednou tvůj otec a matka a jednou se tím nemožným debilem staneš i ty. Když už nic jiného, chtělo by to alespoň trochu úcty.

Jak napsal Satan, blbým důchodcem není myšlen každý důchodce. Pokud se jím stanu já, je to můj problém, mámě a tátovi bych se snažil pomoci.

acesbreaker píše:nevidím žádný problém v tom se zbavit majetku který pro tebe má minimální přínos. S takovou věcí bych rozhodně neměl problém. Když jsme u srovnávání věcí jako takových....Kdybych zdědil nákladák tak si ho taky nenechám,jen proto že je to můj majetek ;-)

Jenže se ho musíš zbavit pod cenou a někdy i dost výrazně pod cenou. Pořád by to bylo v pohodě? Jen tak kvůli nějakým cizím vyžírkům ti klesne hodnota majetku, ale není to žádný problém? Na můj vkus dost zvláštní přístup. Jsi za vodou a nebo máš holou *****?

Pokud si někdo barák pod cenou koupí z nejrůznějších důvodů, třeba že doufá v konec regulovaného nájemného a zhodnocení své investice, tak na tom není vůbec nic špatného a v žádném případě ho to nemůže stavět vůči nájemníkovi do jiné pozice. Nájemníkovi je po tom kolový.
Jack111
Přeborník

Odeslat příspěvekod MgX 25. 2. 2011 20:26

PatrikChrz píše:
MgX píše:Snažím se všem měřit stejně - bez rozdílu věku, pohlaví, sexuální orientace, politické příslušnosti, či třeba stavu konta.

Ale presne to tady nedelas. Obhajujes neopravnenou vyhodu jednoho proti druhemu na zaklade domnenky, ze ten jeden ma hloubeji do kapsy, coz ani nemusi byt pravda.

Ne Patriku, ač si velmi vážím Tvých rad a přehledu, tak zde se hodně mýlíš a zároveň mě mrzí, že jsi nepochopil má slova. Já neobhajuji neoprávněnou výhodu. Já tvrdím, že ona dáma bydlí v příslušném bytě v souladu se zákony této země. Já netvrdím, že zrovna tento zákon je správný/špatný. Píšu, že majitel domu nemůže působit proti nájemníkovi (ač bydlí v bytě s regulovaným nájmem) protiprávně.

A za tím si stojím.

A dále pak si stojím za tím, že tazatel položil dotaz a místo, aby mu byl zodpovězen, tak se zde rozběhla pseudopolitická debata na téma kvalita zákona v ČR. Kdo nechtěl, reagovat nemusel. Netvrdím, že myšlenka o špatném zákonu zde zaznít nemohla. Ovšem, aby se z toho stalo primární téma vlákna, které založil někdo jiný, když se ptal na úplně něco jiného je - přinejmenším - neslušné.

Rád bych také uvedl, že vlákno bylo vlastně udoláno zastánci špatnosti zákona, kdy jednoznačně byl vytvořen jakýsi mantinel ve smyslu, kdo nejde s námi (myšleno kompletně) jde proti nám. Problémem je, že já nejdu proti nikomu, já vyhodnotil dotaz a dovolil jsem si na něj ve vší slušnosti reagovat. Rozměr a kvalita zákona je věcí sekundární a pokud někdo touží na takové téma hovořit, nechť si založí vlákno své - nové.

Navíc zde vlastně již od počátku je vytvořen jakýsi mantinel, kde kdokoliv vyjádří svůj názor na situaci v jakkoli odlišné podobě než odpůrci zákona, je vlastně bolševikem, ovčanem a já nevím kým ještě. Moc dobře vím, jak se lidé liší v diskuzích na internetu a reálném životě. Také moc dobře vím a znám mnoho případů z okolí blízkého, vzdáleného, z života soukromého i pracovního, jak právě mnoho z těch totálních mravokárců, kteří si usurpují právo na svoji pravdu zneužívají děr v zákonech ve svůj prospěch. Mnohdy se mohou dokonce dostat až za samou hranici regulérnosti chování. Zatímco jiné za, ač právním řádem posvěcenou věc, kritizují, sami zneužívají kdečeho, hlavně aby to sypalo. (tím opravdu nemyslím Tebe Patriku ) A ne, nemyslím nikoho, kdo si v souladu s právním řádem ČR řádně hodně vydělává, byť by měl milion čistého měsíčně. Nejsem člověk závistivý.

PatrikChrz píše:
MgX píše:Situace je (pro příklad) podobná, jako bys na dotaz, zda může uživatel zakoupený výrobek přes internet poslat zpět, když ho má doma už sedm dní odpověděl ... NE, NESMÍŠ, PROTOŽE TEN ZÁKON, CO TI TO UMOŽŇUJE JE ŠPATNÝ - VÝROBEK SIS KOUPIL, TAK SI HO NECHEJ!.

Tak tohle tak rikajic "kulha na obe nohy".

Schválně jsem tam do závorky dal slova PRO PŘÍKLAD. Příklad vždy nemusí být zcela shodný s tématem, že ne? Ano, vím, že tento příklad je jiná forma - ale on měl jen pomoci naznačit, že se zde neodpovídá na tazatelův dotaz.

PatrikChrz píše:V momente, kdy mu zakon nuti poskytovat sluzbu nekomu za zvyhodnenych podminek, aniz by za to dostal nejakou kompenzaci, tak je spatny a mel by se zmenit.

A opět jsme znovu u toho - Tvá myšlenka možná jde dobrou cestou, avšak není odpovědí na tazatelův dotaz.

Stal jsi se, stejně jako někteří další, prostou součástí proudu, který - dá se říci - zaneřádil toto vlákno off topicem.

S474N píše:
MgX píše:Byl bych rád, kdyby mi tu nekázal někdo, kdo se ani neumí slušně vyjadřovat ... někdo, kdo si za své chování, pokud se nepletu, vysloužil na některém z fór i trest.

Ano, to je posledni dobou velmi modni. Misto toho, abychom se zamerili na merito a obsah veci, tak budeme napadat formu. Je to velmi popularni, cikani uz nejsou cikani, ale romove, vsechno je multikulturalisticke, vsichni jsou chudacci a vetsina lidi se boji nazvat veci spravnymi jmeny. A v tom maji tito ovcani zjevny problem se mnou, protoze ja se opravdu nebojim svuj nazor prezentovat tak, jak to opravdu je. Muze se ti libit nebo nemusi, ale je to holy fakt.

Ne, Ty jsi člověk, který tu omezil diskuzi a vytvořil „fešná“ pravidla včetně nelichotivých názvů pro ty, kteří buď nesouhlasí, nebo se snaží diskutovat k tématu - což Ty neudělal. Takže se neobhajuj „meritem“ věci, když zde vytváříš OT.

A co já si všímám, tak je poslední dobou velmi módní spíše něco jiného. V diskuzích nazvat protivníka bolševikem, komančem, STBákem atd. Tou je nejlepší metoda, jak v ní „zvítězit“. Stejně tak když se chce kdokoliv v reálném světě dobrat neoprávněně alespoň slyšení stačí když začne velmi hlasitě vyřvávat o rasismu.

A znovu i pro Tebe. Neobhajuji onen zákon, nezatracuji majitele domu. Nikomu nenadávám. Vyjádřil jsem se v tom směru, že majitel domu nemůže porušovat zákon. I nájemce v bytě s regulovaným nájemným má možnost se bránit (v souladu s platnou legislativou). On, pokud plní své povinnosti, bydlí v bytě v souladu se zákony této země. (netvrdím, že všechny zákony jsou správné a, řekněme, spravedlivé, ale to sem prostě nepatří, neboť opět reaguji na OT, nikoliv na hlavní téma vlákna, na dotaz, který položil tazatel).

S474N píše:
MgX píše:Věř, že jsem člověk který je velmi sebekritický. A přístup k životu mám ucelený, stejně tak se chovám i k lidem kolem sebe. Snažím se všem měřit stejně - bez rozdílu věku, pohlaví, sexuální orientace, politické příslušnosti, či třeba stavu konta.

Neuraz se, ale neverim. Z toho co tu pises je patrny naprosty opak. Zastavas se tu defakto zaboru osobniho vlastnictvi, coz je daleko za hranici etiky i moralky.

Ano ...jsem totálně amorální jedinec žijící za samou hranicí zákona, máš pravdu ve všem co jsi o mé osobě napsal. Už jsi spokojený?
Já, možná na rozdíl od Tebe, žiji v reálném světě a setkával/setkávám se s věcmi a situacemi, které Ty znáš (jak jsi jinde, pokud se nepletu, psal) z nějakého filmu, „kde je to dobře vidět“.

Proč si Ty - odvážný občane - nevezmeš megafon a nejdeš křičet svoji pravdu na ty, kteří zákon vytvořili? Na ty, kteří přispěli ke stavu, který zde kritizuješ. Zřejmě si dítětem internetových diskuzí, které postupem času propadá falešnému přesvědčení o své dokonalosti a totální pravdě, kterou hlásá. Také propadá představě, že takto na netu vlastně může prosadit změny, které chce. Změny, které třeba mohou mít dobrý základ, ale jejich provedení a prezentace je k ničemu. Ne, nechci Tě urážet - tento styl nevyznávám a myslím, že lidé, kteří mě znají z reálného, ale i virtuálního života, toto snad vidí a vědí.

S474N píše:

Ano, to je opravdu krasne receno, takze mame vic pravd? Nekdo ma svou pravdu o tom, ze jiny zabira jeho majetek. A ten druhy ma zase svou pravdu, ze je tam vlastne "legalne" a tim padem si muze vyskakovat. V tom bude asi zakopany ten pes, protoze ja tvrdim, ze pravda je pouze jedna a ta vychazi z jasne danych faktu. Neuraz se, ale tohle je presne to, co cele lidstvo priblizi zahube - je to presne logika typu "ze brutalne zavrazdil tri lidi, znasilnil a rozrezal? Vzdyt je to chudacek, nezavirejme ho, dejme mu sanci, ......treba mel jenom spatne detstvi".

Ano, vážené diskutére, pravda je jen jedna. Ovšem věci kolem nejsou prosté a černobílé v tom směru, jaký zde naznačuješ.
Takže znovu skoro metodou polámaného gramofonu. Znovu speciálně pro Tebe. Majitel může nadávat na špatný zákon a ten zákon může být špatný, ale majitel se nemůže dopustit protiprávního konání. To je skutečnost a Ty můžeš dupat jako malé dítě, nicméně je to daný fakt, přes který nejede vlak.

Dá se říci, že nic jiného celou dobu netvrdím, nepíšu. Je to pořád dokola, dokolečka dokola.

S474N píše:
MgX píše:Pokud se vyjádřím řečí absurdní pak Ty bys schválil, aby onen majitel domu ženu shodil ze schodů, protože ona v jeho domě nemá co dělat ... tudíž majitel na to má právo.

Ano, muzeme argumentovat fakticky nebo muzeme vymyslet extremni konstrukce, jako ty ted predvadis. Rozhodne zadne utoky vuci zivotu/zdravi neschvaluji a jsou jak proti etice, moralce, tak i proti zakonu.

Je krásné, jak chceš argumentovat fakticky, když jsi ty, kteří s Tebou nesouhlasí, označil za bolševiky a ovčany, čímž si vlastně diskuzi ukončil, neboť pravda je dána/vyřčena.

K věcem ohledně „blbých důchodců“ atp. se vyjadřovat nebudu. Myslím, že lidé sami poznají, jaké je být starý a popř. nemocný.

Jack111 píše:Pokud si někdo barák pod cenou koupí z nejrůznějších důvodů, třeba že doufá v konec regulovaného nájemného a zhodnocení své investice, tak na tom není vůbec nic špatného a v žádném případě ho to nemůže stavět vůči nájemníkovi do jiné pozice. Nájemníkovi je po tom kolový.

Pokud si někdo z důvodu spekulace zakoupí nemovitost za sníženou cenu, ač ví, že v ní žijí lidé v bytech s tzv. regulovaným nájemným, tak na tom není nic špatného. Jestliže si to koupil z důvodů, že myslel, jak brzy přijde změna a jeho dům tím získá vyšší hodnotu, navíc bude moci zvýšit nájemné, také na tom není nic nečistého. Avšak - pokud jeho záměr nevychází, tedy změna zákona nepřichází, nemůže nadávat a řvát. On totiž nemovitost koupil za sníženou cenu, cena byla snížena právě z důvodů bytů s regulovaným nájemným. Spekulativní chování občas nemusí vyjít.

4honza krásně a korektně napsáno, diskutoval bych zčásti o bodu tři, ale je to Tvůj názor a respektuji jej :-)

Pro všechny dovolím si závěrem shrnout své myšlenky, neboť nemám chuť a čas trávit život diskuzí v takto pojatém vlákně.

- Jestliže někdo položí regulérní dotaz, snažím se mu na něj odpovědět
- Nekritizuji vlastníka domu, ani netvrdím, že je onen zákon dobrý/špatný
- Vlastník domu nemůže porušovat zákony ČR ve svém chování proti nájemci v bytu s regulovaným nájmem
- Nevyjadřuji se k požadavku majitele domu na zvýšení nájmu, ani případnému požadavku nájemce na odstupné, když byt opustí
- Jako stěžejní dotaz beru první příspěvek v tomto vlákně, základní dotaz tazatele - na tento jsem také následně reagoval
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Jack111 25. 2. 2011 20:37

MgX: Rozdíl mezi regulovaným nájmem a využívání různých děr v zákoně, je ten, že protistranou je většinou stát a ten se může bránit. Nebo osoba, která se do toho sama namočila. Byť morálka zde trochu pokulhává, pořád se mohou bránit a nebo si za to mohou i oni sami. Tady majitel domu prostě dostal karty rozdaný.
Jack111
Přeborník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 2. 2011 21:01

Tazatel položil dotaz jak dále využívat svých - dle mého názoru neoprávněných - výhod a parazitovat na někom jiném. Když někdo položí dotaz jak ukrást auto, tak mu taky nebudu radit i kdybych to věděl jak na to.
PatrikChrz
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S474N 26. 2. 2011 09:28

MgX: kdo nechce pochopit, ten nepochopi. Zajimave, ze jini jedinci "mou pravdu" chapou naprosto dobre a totozne jako ja. To je ale asi jenom nahoda, ze?

S474N
Nadšenec

Odeslat příspěvekod trent 26. 2. 2011 14:13

Ačkoliv jsem se zařekl, že sem nebudu znovu psát, tak to poruším. Děkuji MgX za věcný příspěvek.
Přečtěte si to co napsal MgX znovu a třeba ještě znovu a jestli ani pak to nepochopíte, tak sem snad raději ani nechoďte.
Patrik: co paní nájemnice využívá neoprávněně? A jestli je to tvůj názor, není v postavení proti zákonu relevantní.
s474n: Přesně, kdo chce, pochopí, kdo má svou pravdu, nepochopí. Jiní jednici...Patrik a Jack, nikdo jiný sem totiž nepřišel. ;-)
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 2. 2011 15:11

trent: nenapsal jsem, že využívá byt neoprávněně. Jen, že jde o dle mého názoru o neoprávněnou výhodu, i když je to v souladu se zákonem (bohužel, doufejme že ne na vždy).
PatrikChrz
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S474N 26. 2. 2011 16:51

trent: to same tema bylo otevreno i na Finexpertu, kde se k nemu taky par jedincu vyjadrilo:
:arrow: http://forum.finexpert.e15.cz/viewtopic ... &t=1136364

S474N
Nadšenec