Kamery na pracovišti

Tady můžete řešit otázky týkající se dědění, diskriminace a další.

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod allybaba 18. 2. 2011 21:15

Šéf (vlastně to ani není šéf, jen se mu tak říká, není to ani majitel prodejny, ani náš zaměstnavatel - je to pouze manžel šéfky) namontoval na prodejnu kamery. Na to má pochopitelně právo. Ale má právo i odposlouchávat zvuk? A může nás sledovat přes kameru se svojí návštěvou doma?
Když každý moudřejší ustoupí, potom si hlupáci budou dělat, co se jim zachce.
allybaba
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 18. 2. 2011 22:01

Jaký je tedy pracovní vztah "šéfa" k vašemu zaměstnavateli? Pokud není žádný, tak v tom případě nemá právo vás jako zaměstnance v práci sledovat, ani obrazem, ani zvukem. O návštěvách u něj doma snad nemá ani smysl mluvit.

Pokud se nejedná o veřejný zájem (což zde zjevně není), tak zaměstnavatel potřebuje dokonce souhlas zaměstnanců ke zpracování osobních dat (obrazové údaje) a má povinnost se registrovat na ÚOOÚ (http://www.uoou.cz).

To vše platí za předpokladu, že kamery monitorují část pracoviště, kde pracujete, nikoliv např. chodbu, sklep apod. Zaměstnavateli hrozí samozřejmě pokuta, pokud tam byly kamery instalované na jeho pokyn.
4honza
Datel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod allybaba 19. 2. 2011 04:38

Je to manžel majitelky a naší zaměstnavatelky, což ještě akceptujeme (chápu, že program v televizi stojí za houby, tak raději kouká na nás :-D ). Kamery jsou pouze přímo na provozovně.
Ale aby i poslouchal, co si povídáme nebo nás předváděl návštěvám jako ryby v akváriu, to už mám za narušování soukromí.
Když každý moudřejší ustoupí, potom si hlupáci budou dělat, co se jim zachce.
allybaba
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 19. 2. 2011 08:48

U manželky v práci mají taky kamery a mají je přes internet napojené na centrálu. Je to malá prodejna potravin která je součástí jednoho řetězce.
U vchodu do prodejny označení, že je prodejna sledována kamerami mají takže to asi bude ok. Záznam myslím smí být uchováván 24 nebo 48h.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod MgX 19. 2. 2011 11:45

On je rozdíl, když se jedná - třeba o prodejnu - a kamery jsou primárně určeny pro zabezpečení před krádežemi ... a když si někdo nainstaluje kamery jen tak, aby očumoval zaměstnance.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod allybaba 19. 2. 2011 23:23

Prodejna je označena, v tom není problém. Pochopitelně, že nám bylo řečeno, že jsou kvůli zlodějům. Ať si kouká, když ho to baví. Ale nějak nikdo nikde neumí poradit s tím odposlechem :-(

I když měl by jednu výhodu. Konečně by snad šéfka zjistila, jak je u zákaznic neoblíbená. Ona si bláhově myslí, jak ji tam všichni milují :mrgreen:
Když každý moudřejší ustoupí, potom si hlupáci budou dělat, co se jim zachce.
allybaba
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 21. 2. 2011 08:22

No včera jsem se na to ptal ženy a říkala mi, že i u nich to mají se zvukem.
S vedoucím prodejny vychází dobře, ale ty lidi z centrály pochopiteně nezná.
myšpulín
VIP uživatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků