Sběr lesních plodů a následný prodej

Tady můžete řešit otázky týkající se dědění, diskriminace a další.

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod jaroslav.l 1. 9. 2010 10:08

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda v případě, že si nasbírám ve státním
lese borůvky (sbírám ručně, takže nepoškozuji borůvčí) a pak je prodám další osobě,
se dopouštím nějakého protiprávního jednání (přestupku). V případě, že ano,
tak jaký zákon porušuji a podle jakého zákona a paragrafu mohu dostat pokutu a
v jaké výši. Nebo neodvíjí se to od určitého prodaného množství? Že by potom bylo potřeba z výdělku odvést daň nebo něco takového? Děkuji za pomoc.
jaroslav.l
Čtenář

Odeslat příspěvekod Jack111 1. 9. 2010 13:31

Zákon 289/1995 Sb.
§ 19 Užívání lesů
(1) Každý má právo vstupovat do lesa na vlastní nebezpečí, sbírat tam pro vlastní potřebu lesní plody a suchou na zemi ležící klest. Při tom je povinen les nepoškozovat, nenarušovat lesní prostředí a dbát pokynů vlastníka, popřípadě nájemce lesa a jeho zaměstnanců.

Bohužel se na nějaké dodržování zákona či dokonce jeho vymáhání kašle... :roll:
Příjem se samozřejmě daní podle zákona.
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 2. 9. 2010 22:59

v normálním lese můžeš sbírat co chceš a klidně i prodávat.. Nesmíš sbírat jenom v rezervacích (Jeseníky atd..) Tam je přísně zakázáno, včetně hub
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bungo 3. 9. 2010 13:38

Prodávat lesní plody můžeš. Příjem do 20.000 ročně je osvobozen od daně. (bez záruky, nevím to přesně)
Excuse me, is this the Society for Asking Stupid Questions ?
Bungo
VIP uživatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků