Povztahové vyrovnání - prosím o radu

Tady můžete řešit otázky týkající se dědění, diskriminace a další.

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod _WTF 5. 8. 2010 05:51

Po ukončení delšího vztahu zůstala mezi mnou a nynější ex nevyřešená záležitost, a tou je společný nákup automobilu. Vysvětlím :

Pořizovací cena auta č. 1: 150 000,-
Investice moje : 50 000,-
Investice ex: 100 000,-
Tedy investice ex = 2/3 pořizovací hodnoty.
Následný prodej = 120 000,-
Z čehož 2/3 = 80 000,-

-------------------------------------------

Pořízení vozidla č. 2 : 300 000,-
Investice moje: 220 000,-
Investice ex: 80 000,- tj 28%
Následovalo 1,5 roku každodenního využívání vozidla mojí ex.
Následoval rozchod :D

Tržní hodnota vozidla v době rozchodu cca 200 000,-

A 28% z 200 000,- = cca 54 000,-

Nabízím jí 60 000,- v hotovosti, tj o 6 000,- víc, a jí se to zdá málo, chce po mě celých 100 000,- který investovala do vozidla č. 1 - není to nesmysl? Přece ty auta využívala denně, ceny prostě klesaly a celkem přes 3 roky je využívala denně.
_WTF
Čtenář

Odeslat příspěvekod Bungo 9. 8. 2010 14:17

Pokud nepřistoupí na navrhované řešení, nezbude jí ale nic víc, než řešit věc soudně. Ale to, co píšeš, zní logicky a dokážu si představit velmi slušnou naději na úspěch.
Excuse me, is this the Society for Asking Stupid Questions ?
Bungo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod _WTF 9. 8. 2010 14:54

Díky za reakci. Ona moc logiku nechápe. Faktem je že i druhého vozidla jsem psaný majitel i provozovatel, ale samozřejmě nejsem $%&€# abych ji zamlčel. Uvidíme časem, já nabídku předal. Aneb kdo chce víc, nemá nic.
_WTF
Čtenář

Odeslat příspěvekod mikicz 11. 8. 2010 15:01

no, pokud jsou auta psaná na tebe a je to pouze expřítelkyně, tak nemá moc šancí z tebe cokoliv vysoudit. 60k zní fér, dal bych ji na výběr buď to nebo nic...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S-Tony 11. 8. 2010 17:54

Přesně tak, to druhé auto je prostě tvoje. To nemusíš řešit.
A pokud jste to prvni auto prodali ještě v době kdy jste byli spolu, tak jste ty peníze spolu využili a nyní po rozchodu podle mně nemá zpětně ta holka na nic právo. U soudu můžeš tvrdit, že si za to platil společné dovolené a koupil jsi to a to. Že jste se tak o utratě daných peněz dohodli. Takže pak by to bylo vyřešeno.

Jediný problém by byl pokud jste měli oba jako trvalé bydliště uvedenou jednu adresu po dobu více něz dvou let. To pak už je společné soužití a to se bere jinak.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník