Praxe při vymáhání peněz z jednatele s.r.o.

Tady můžete řešit otázky týkající se dědění, diskriminace a další.

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod dj-bobr 1. 6. 2010 02:05

Ahoj,

prosím o pomoc v situaci, kterou popisuji (nejedná se o můj problém, ale o problém osoby mě blízké, ale budu psát v první osobě):

- jako OSVČ jsem vykonal práci pro jedno s.r.o.
- tuto práci jsem řádně příslušnému s.r.o. vyfakturoval
- už půl roku mi tuto fakturu jednatel onoho s.r.o. odmítá zaplatit, nezvedá telefony
- jednou mi telefon zvedl (volal jsem z jiného čísla), přistoupil na dohodu, že mi peníze vyplatí, což ale nedodržel.

Jedná se o částku, která není rozhodně zanedbatelná, ale zároveň se kvůli ní asi nevyplatí řešit věci přes právníka, kterého si teď nemohu dovolit.

Sídlo s.r.o. jsem navštívil osobně, nikdo tam nebyl a nikdo v okolí dotyčného nezná (vesnička o pár domech) a skutečné bydliště jednatele mi není známo. Googlování jeho mobilního čísla, adresy, IČ/DIČ a dalších detailů mi příliš nepomohlo.

Co mohu dělat a čím takovému člověku mohu pohrozit (reálně - aby to šlo eventuelně taky bezopruzově realizovat), až se mi podaří s ním setkat tváří v tvář?

Díky za každý produktivní tip.
dj-bobr
Čtenář

Odeslat příspěvekod aquarkko 1. 6. 2010 08:28

jejda, na tohle existujou agentury, ale nevím, kolik by chtěly a jestli je to zcela legální...
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod Bungo 1. 6. 2010 09:01

Napiš si směnku. A tu ať ti podepíše. Pozor ale ať má směnka všechny náležitosti!!! Popř. si nech podepsat uznání dluhu. Hodně se pak ulehčí (případné) následné řízení.
Excuse me, is this the Society for Asking Stupid Questions ?
Bungo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Maty.Lara 1. 6. 2010 09:16

takoveto firmy na vymahani opravdu existuji... a myslim, ze se jim plati az po tom, co vymuzou penize...
vymahatelske firmy najdes na netu, chvilka googlovvani: http://www.styga.cz/index.php nebo http://www.firmy.cz/detail/648092-deredes-s-r-o-vymahani-pohledavek-praha-karlin.html
nebo by se mozna ta Tvoje pohledavka dala prodat
Muze-li se neco pokazit, tak se to taky pokazi.
Maty.Lara
Nadšenec

Odeslat příspěvekod dj-bobr 1. 6. 2010 13:42

Díky :)

Vymahací agentura je asi prima řešení, kdy existuje důkaz, o který se dá opřít.. na tuhle pohledávku nemám žádný konkrétní "důkaz", v podstatě jen fakturu, kterou jsem dotyčnému vystavil. To by stačilo?

Jen se obávám, aby si z toho agentura vzala tolik, že by se mi to v konečném důsledku asi ani nevyplatilo řešit :/ a o těchto agenturách čtu občas dost drsný věci. Já jemu (zatím) nechci ze života vyloženě udělat peklo, ale spíš pohrozit - proto mě zajímá i třeba, jak by se to dalo řešit právní cestou - v právní sféře jsem absolutní laik, nerozumím různým sporům, přestupkům apod. (jsem ajťák, tak promiňte :))
dj-bobr
Čtenář

Odeslat příspěvekod aquarkko 3. 6. 2010 14:50

no a co napsat, že když nezaplatí, budeš to řešit právní cestou? třeba se lekne...i když jsou už dneska takový svině, že by se ti aji za tohle jenom vysmály
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod Slonik 4. 6. 2010 16:09

Většina těch co nechtějí platit se vysměje. Bohužel.

dj-bobr: i ústně uzavřená smlouva je smlouvou, jen nechápu, proč jí nemáš na papíře, když šlo o ne úplně malou částku. Být v této situaci, asi bych si začal shromažďovat důkazy, které by podepřely tu ústně uzavřenou smlouvu - pracovní maily s úkolama, eventuelní zápisy z jednání a podobně.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert