Odložení trestního oznámení - doručení poškozenému, lhůta?

Tady můžete řešit otázky týkající se dědění, diskriminace a další.

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod morning 15. 3. 2010 21:55

Dobrý večer,
podala jsem na policii trestní oznámení. Jsem současně poškozený i oznamovatel, považuji se ale především za poškozeného. Po třech měsících mi na služebně bylo ležérním tónem sděleno, že věc řešit nebudou, je to skončeno. Odmítli mi sdělit podrobnosti na základě čeho takto rozhodli. Prý mě oficiálně vyrozumí o odložení trestního oznámení poštou a tam uvedou co a jak.
Protože nesouhlasím s tím, jak celou věc smetli ze stolu, chci proti usnesení podat stížnost. Vím, že je zde šibeniční lhůta 3 dny po doručení. Uběhlo již několik týdnů a zatím nic nepřišlo. Dokud nebudu mít oficiální vyrozumění, nemůžu nic dělat. Dotazem na služebně jsem si moc nepomohla. Naopak mi bylo důrazně doporučeno, ať se o věc raději dál nestarám.

V trestním řádu § 159a, odstavec 6 jsem našla toto:
Usnesení o odložení věci musí být doručeno poškozenému, pokud je znám. Usnesení o odložení věci podle odstavců 1 až 5 musí být doručeno do 48 hodin státnímu zástupci. Oznamovatel se o odložení věci vyrozumí, pokud o to podle § 158 odst. 2 požádal.

U doručení poškozenému tedy není žádná lhůta? Pokud mě policie vyrozumí třeba za půl roku, je to v pořádku? Pokud si pak převezmu doporučený dopis, předpokládám, že lhůta se počítá od tohoto doručení. Trápí mě hlavně to, jestli neběží nějaká jiná lhůta na státním zastupitelství a jestli se potom budou stížností takto zpětně vůbec zabývat. Neumím si totiž jinak vysvětlit, co policie tím mlžením a protahováním sleduje.
Budu vděčná za radu na můj problém s organizací, která pomáhá a chrání O:-)
morning
Čtenář

Odeslat příspěvekod Bungo 25. 3. 2010 11:22

Bez nahlednout do spisu. To ti musi umoznit. Pak budes vedet vic, popr. se primo neformale pobav s kriminalistou...
Excuse me, is this the Society for Asking Stupid Questions ?
Bungo
VIP uživatel