společná nemovitost manželů

Tady můžete řešit otázky týkající se dědění, diskriminace a další.

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod IvanP 28. 1. 2010 21:01

Manželka koupila (hypotéka) před vznikem manželství byt, který bychom teď rádi uvedli do společného vlastnictví. Prý jsou dvě možnosti: 1) rozšíření společného vlastnictví manželů formou smlouvy sepsané u notáře 2) darováním ideální poloviny bytu mně. Která varianta je lepší (jednodušší, rychlejší, levnější)?
IvanP
Čtenář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 1. 2010 21:48

2) je naprosto bezproblémová záležitost.

Na druhou stranu, já bych to nedělal :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anonymous 28. 1. 2010 21:55

Jen doplním, že v prvním případě je správný termín společné jmění manželů (SJM) nikoli společné vlastnictví manželů. Jednodušší, rychlejší, levnější (zdarma, mezi manžely se neplatí při darování nemotivosti darovací daň -> snad se nepletu) je darování.
Anonymous

Odeslat příspěvekod Bungo 1. 2. 2010 21:28

Darování je jednodušší, rychlejší, levnější. Vznikne pak --> podílové spoluvlastnictví.

Rozšíření SJM je čistější forma co se týče případných budoucích událostí. Například započtení daru na dědický podíl (kolace), možnost žádosti o vrácení daru...

Tzn. --> Být obdarovaný, chtěl bych rozšířit SJM, být dárce, chtěl bych darování.
Excuse me, is this the Society for Asking Stupid Questions ?
Bungo
VIP uživatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků