LEGÁLNÍ přivýdělek k ID

Tady můžete řešit otázky týkající se dědění, diskriminace a další.

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod michal.kolesa 2. 8. 2009 14:19

Byl mi přidělen invalidní důchod na základě diagnóz F21 a F 43.21

Chci se zeptat jak si LEGÁLNĚ přivydělat, (živnostenský list se mi nevyplatí - To zjistil táta ("přinutil" jsem jej, aby zavolal na sociálku a tam mu řekli, že sice podnikat lze, ale důchod se mi sníží na 650 Kč))

Já si chci měsíčně přivydělat několik stovek. Chci tvořit jednoduché webové stránky hlavně pro živnostníky, kterýím stačí jedna stránka s adresou a druhá s popisem činnosti. Můj plánovaný výdělek by byl max. 500 měsíčně.
Michal Kolesa
michal.kolesa@seznam.cz
michal.kolesa
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 3. 8. 2009 05:12

Pokud je plánovaný výdělek cca. 6.000,- ročně, asi bych to řešil dohodami o provedení práce (neplatí se z nich pojištění a daní se srážkovou daní 15% přímo při výplatě). Limit 150 hodin ročně se v tomto případě nejspíš nepřekročí. O tom, že by se kvůli výdělku krátil nevím - zákon nic takového neříká (tedy pokud jsem dobře četl).

Další možností je vykonávat to jako příležitostnou činnost (což v podstatě asi bude), třeba na základě smluv o dílo (nemusí být nutně písemné). Zde platí, že pokud příjmy z takovýchto činností nedosáhnou tuším 15.000,-, není třeba DP podávat a daň se nevyměřuje.

Je otázkou jak ten kšeft půjde - já bych tvorbu www stránek od dodavatele s ID na diagnózu F21 důkladně zvažoval.

P.S.: tahle otázka je spíš na fórum finexpert, tam ti poradí lépe a kvalifikovaněji.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 3. 8. 2009 07:37

Pri plnem i castecnem invalidnim duchodu lze podnikat bez omezeni - dokonce s danovymi vyhodami; stejne tak si lze bez omezeni privydelat v zamestnani. Je uplne jedno na zaklade jake diagnozy, pouze v pripade zamestnani by mel zamestnavatel vyzadovat vyjadreni lekare, ze je dotycny k praci zpusobily v danem stavu a nezhorsi jeho zdravotni stav.

Co se tyce tveho podnikatelske zameru. Zkus zapremyslet nad tim, jakou reklamu sis sam vytvoril na Internetu, ono bude stacit zadat tvoje jmeno do vyhledavace a neni treba znat ani tvoji diagnozu na to, aby si to potencialni zakaznik dobre rozmyslel.
4honza
Datel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 3. 8. 2009 21:49

Chtěl bych upozornit, že zde na pauza.cz, nebudeme trpět urážky jednotlivých uživatelů. Alespoň já tedy ne.

Navíc se jedná o uživatele, který má nyní trest - tudíž se nemůže „přímo“ vyjádřit.

Děkuji za pochopení
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ES02 3. 8. 2009 21:56

jdu spat, mejte se :)
ES02
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tarwas 4. 8. 2009 05:59

ty wle, zlata Garaz, sem už nepachnu :D
Tarwas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 13. 8. 2009 11:33

Dostávám se k tomu trochu později - doporučoval bych smlouvy o dílo. Pokud se nejedná o soustavnou činnost navíc s velmi malým výdělkem, není třeba mít živnosťák ani dělat složité papíry. Tato forma je vhodnější i pro "zákazníka" - podepíše jednu smlouvu, zaplatí a tím to pro něj končí.

V případě dohod o provedení práce by ještě musel odvádět srážkovou daň a vést další administrativu.

Ale znovu opakuji, na konkrétnosti je lepší se přeptat na specializovaném fóru - třeba na finexpertu
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michal.kolesa 13. 8. 2009 12:25

Tam jsem se ptal a nikdo mi neodpověděl
Michal Kolesa
michal.kolesa@seznam.cz
michal.kolesa
Trvalý BAN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků