Neoprávněný podnět k vyklizení bytu

Tady můžete řešit otázky týkající se dědění, diskriminace a další.

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod evka38 1. 7. 2009 15:09

Dobrý den, chci se zeptat na toto: Z důvodu sociální nouze jsme se dostali do prodlení s platbou nájemného. Byli jsme si toho vědomi, a proto jsem v květnu t. r. napsala na BD žádost o umožnění splátkového kalendáře. Dne 6. 5. jsme dostali odpověď, že BD splátkové kalendáře neuzavírají, nicméně se splátkám nebrání, neboť i bez nich přijímají částečné platby do konečného vyrovnání. 11. 5. nám ovšem přišlo ( obyčejně - ne doporučeně! ) Oznámení o zajištění přístřeší a výzva k vrácení vyklizeného bytu ( do 31. 5. ). Sehnali jsme si peníze a 18. 5. 2009 jsme tento dluh celý doplatili. Došli jsme si za vedením BD, z jakého důvodu nám rovnou poslali - bez předchozí korespondence - toto oznámení. A nyní se dostávám k meritu věci. 8. 1. nám údajně poslali výpověď nájmu z bytu, který jsme - opět údajně - převzali oproti podpisu. Když jsme chtěli vidět nějaké doručenky, tak nám je ukázali, ale podpisy na nich nebyly naše! ( Poslíček z BD měl prý již před dvěma lety nějaké problémy s předáváním pošty, a proto si od té doby zapisuje i čísla OP, ty jsme na doručenkách neviděli, nicméně si je poslíček údajně zapsal - kam, to nevím, kde je vzal, také netuším ). Prozatím jsme celou věc nechtěli řešit žalobou, tak jsme využili rady vedení BD a požádali Shromáždění delegátů o výjimku ze stanov družstva ve smyslu uzavření nové nájemní smlouvy. Dnes jsem si na poště vyzvedla dopis do vlastních rukou, kde nám BD sděluje, že Shromáždění delegátů naší žádosti nevyhovělo a opět nás vyzvalo k vyklizení bytu do 31. 7. 2009. Existuje způsob, jakým se můžeme bránit? Výpověď z důvodu evidentního nepřevzetí našimi osobami přece musí být neplatná! Chtěla jsem tento problém řešit s BD, ale předsedkyně i jejich právník mají dovolenou! Chtěla jsem kopie těch doručenek, ale ty mi nemůže vydat nikdo jiný... tak nevím. Můžete poradit? Děkuji, Eva.
evka38
Čtenář

Odeslat příspěvekod Bungo 8. 7. 2009 20:27

dle § 711 odst. 3 Musí být písemná výpověď pronajímatele doručena nájemci. Pokud se tak nestalo a někdo zfalšoval Vaše podpisy, je výpověď neplatná.

Dále, pronajímatel může vypovědět nájem bez přivolení soudu mimo jiné jestliže nájemce hrubě porušuje své povinnosti vyplývající z nájmu bytu, zejména tím, že nezaplatil nájemné a úhradu za plnění poskytovaná s užíváním bytu ve výši odpovídající trojnásobku měsíčního nájemného a úhrady za plnění poskytovaná s užíváním bytu.

Z tohoto vyplývá že se nemůže jednat o jednorázové nezaplacení.

Pokud vás budou chtít vystěhovat a vy to odmítnete, budou na vás muset podat žalobu a jako důkaz musí uvést doručení výpovědi. Pokud namítnete, že jsou neplatné a prokážete to, pak soud vyhrajete...
Excuse me, is this the Society for Asking Stupid Questions ?
Bungo
VIP uživatel