IFP Club - lehce vydělané peníze?

Tady můžete řešit otázky týkající se dědění, diskriminace a další.

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod kaprik.j 5. 8. 2009 16:58

Vazene damy a panove (pokud to take ctou...)

jsem hodne neduverivy clovek a co se tyce ruznych nabidek na "rychly prachy" tak jsem doposud vsechny odmital az... asi jste pochopili,ze ted nikoliv. Nechal jsem si vse poradne vysvetlit a klidne se priznam,ze dvoustupnovy marketing a nasledny zpusob vyplaceni bonusu jsem pochopil az po skoro trech tydnech. Takze - nezajima me,ze jedna pani nekde neco povidala a pokud o necem neco chci vedet,pripadne to kritizovat,chci to mit z prvni ruky. Argument, ze bylo drsny se nekoho z nich zbavit je s prominutim ichtylarna - ja ani nikdo jiny, s kym jsem byl na prezentacce nebyl do niceho nucen - dostal jsme informace a bylo na nas,co s tim dal... castka 24.000kc NENI ZADNY vstupni poplatek,kdo ma mozek,tak jasne poschopil,ze jsou to JEHO VLASTNI prachy,ktere jinde spori na uplne totoznym pojisteni, jen s jedinym rozdilem - za uzavreni takove smlouvy nedostanete nikde ani korunu, tady vas odmeni BONUSEM 12.000kc za to,ze jim doporucite dalsiho klienta,jina maklerka,co mi nabizela napr ING ode mne tip na 2 jine klienty dostala aniz bych ja z toho cokoliv mel... V tomto pripade si uzavrete uplne totoznou smlouvu,jakou vam nabidnou na prepazce prislusne pojistovny,ale - nedostanete za to nic a budou z vas jen dolovat dalsi kontakty na vase zname,samozrejme gratis... Jen na zaver - pokud "do toho" pujdete NEBUDETE zadnym pojistovakem,maklerem,zamestnancem apod. teto spolecnosti,pouze klientem s nejakymi dalsimi vyhodami,nic min,nic vic - nepotrebujete k tomu zadne fundovane vzdelani,skoleni ani zivnostak ci koncesi,je to jednoduche a proto v tom lidi hledaji zaludnosti,podle mne zbytecne - tot muj nazor po vlastni zkusennosti a cekam samozrejme salvu nadavek a posmechu - je to kazdeho vec a muj nazor je, ze pokud neco osobne neproverim,blbe o tom nekecam a ostatni neosocuji... mimochodem pokud mate najednou vsichni zajem,tak na [odstraněno telefonní číslo] jsem vam k dispozici :)

//Pakliže Vás bude chtít někdo kontaktovat, jistě zná třeba SZ. Telefonní číslo, v tomto případě, na fórum nepatří. MgX
Naposledy upravil MgX dne 5. 8. 2009 19:22, celkově upraveno 2
Důvod: Odstraněn telefonní kontakt.
kaprik.j
Čtenář

Odeslat příspěvekod 4honza 5. 8. 2009 17:21

kaprik to napsal vcelku presne. Budete laikem, ktery bude dalsim prodavat financni produkt, ktery ani nepotrebuji a o kterem nic nevedi.

Budete totiz prodavat investicni zivotni pojisteni, produkt ktery budete prezentovat jako vyhodne sporeni, ale ve skutecnosti vsichni, kteri si jej uzavrou ani nebudou vedet do ceho pujdou a budou se upisovat k necemu az do duchodoveho veku, coz posleze zjisti, ze je silene nevyhodne.

Nasledne zjisti, ze ty penize, ktere do toho nacpali, budou potrebovat na bydleni, zarizovani bytu, skolu, deti a budou to rusit s velikou ztratou. Prodej financnich produktu laikem je mozna pro nektere sen, ovsem pro jejich klienty to bude nocni mura a vyhozene penize.
4honza
Datel roku 2009

Odeslat příspěvekod kaprik.j 5. 8. 2009 17:51

Dovoluji si oponovat - co podepisuji si muzu precist,neni to zadnyma malyma pismenama,mne osobne to nevyhodne nepripada,uz jen to,ze na beznym uctu dostanu +- 3% uroku,tady aspon min. 8% a navic, po 2 letech si se smlouvou mohu nakladat jak chci,tzn ponizit mesicni platby atd atd,je to ve vseobecnych podminkach... - opak si myslim o pojisteni,ktere jsem za mlada uzavrel u kooperitivy a nyni ho rusim... ad "Budete laikem, ktery bude dalsim prodavat financni produkt, ktery ani nepotrebuji a o kterem nic nevedi." neni to pravda,vy nikomu nic neprodavate a nenabizite neco o cem nevite, to je veci makleru teto firmy, JEDINY, co musite udelat - doporucit jineho klienta firme, uplne stejne, jako to delate pro kazdeho jineho pojistovaka,co vas doma otravuje a nic vam za to neda...
kaprik.j
Čtenář

Odeslat příspěvekod 4honza 5. 8. 2009 18:00

Jiste, to co podepisujete, si muzete precist. To vsak neimplikuje nic o tom, ze tomu rozumite. A ze rozumite financim, abyste mohl delat nejake kvalifikovane rozhodnuti o vasich financi do duchodoveho veku. A nejde o to, kdo smlouvu fyzicku uzavre, ale kdo ji dohodi a to budete vy (prave pod dojmem potencialnich 12tis Kc)

Vasi naivitu ukazuje i to, ze mluvite o zhodnoceni MINIMALNE 8%. To je tak teoreticka hranice a oblbovaci cislo pro ty, kteri o tomto produktu naprosto nic nevi. Ukazte mi prosim, alespon jedine IZP, ktere ma prumerne rocni zhodnoceni alespon 5% pro klienta.
4honza
Datel roku 2009

Odeslat příspěvekod kaprik.j 5. 8. 2009 18:17

jsem naivni fajn...na to argumenty budu hledat tezko,pac kdyz nekdo necemu nechce verit ani kdyz je to dane... klidne se ale i priznam,ze JSEM financni analfabet a vubec se za to nestydim,kazdy umi jen neco a neni vseved - proto cast svych penez sveruji prostrednictvim napr. tohoto pojisteni ruznym fondum na jejich zhodnoceni - kdyz nebudu verit vubec nicemu,tak se muzu rovnou zastrelit a neresit nic... Vy osobne investujete na burze, do akcii, do fondu ci neco podobneho? pokud ano, rad si necham zdarma poradit :) "mam sporeni do penze" jeste jedno pro rozlozeni rizik,ale nepredpokladam, ze se vse rozkrade, zkrachuje, umre, vyhori... to bych vazne nemusel uz davno zit.... ja jsem tento produkt vzal jako prostredek pro mensi privydelek a nemyslim jen ten jeden jediny bonus...
kaprik.j
Čtenář

Odeslat příspěvekod p0etrik 5. 8. 2009 19:20

"Problem" je uplne jednoduchy:
Z investicniho zivotniho pojisteni (uz tohle je hodne velky a nesmyslny paradox) plynou velmi vysoke provize. Byva to klidne treba rocni platba, ale i vice. Clovek se upise, ze bude pravidelne kazdy mesic investovat urcitou castku a jeste mu neco zbyde na pojistku. Mnohem vyhodnejsi je investovat do danych fondu primo, ale to je na jine povidani.
Tahle firma to dela velmi chytre. Nejen ze schramstne provizi za zprostredkovani pojistky od pojistovny, ale jeste navic dostane ZAPLACENO OD KLIENTA ZA UZAVRENI POJISTKY.
Znam pojistovaky, kteri sami ze sve provize davaji po roce lidem penize na ruku, aby je nalakali uzavrit pojistku prave u nich. Tahle firma dela pravy opak. Sve ovecce nic neplati, ale naopak ji hezky zkasne. A naivni trouba si jeste mysli jak nevydela. Jo, pokud se zadari nekoho sehnat, tak jede ovecka s firmou pul na pul, pokud ne, ma smulu. Typicke letadlo.
p0etrik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kaprik.j 5. 8. 2009 20:14

"navic dostane ZAPLACENO OD KLIENTA ZA UZAVRENI POJISTKY" - tomu teda vazne nerozumim???? co, ci kolik presne korun jsem dal jako klient IFP za uzavreni smlouvy ??? to bych teda rad vedel, jediny,co tusim,ze jsem zaplatil, bylo pojistovne CPP pojistne na jeden rok 12*2000,-kc, ja jsem asi vazne blb, kdyz jsem jim jeste neco zaplatil a ani to netusim,ale aspon me to nepali,kdyz o tom nevim a koukal jsem na vypis uctu do sve banky a tam mi taky nic nechybi...pokud me presvedcite,ze jsem zaplatil ne CPP,ale firme IFP jedinou korunu, tak si jeste ted vezmu 5ecek a vyrazim vedle do nemec na boby,abych to rozjezdil...
a jeste jeden moment - ja neznam jedineho pojistovaka,ktery by mi kdy, krom snad podekovani, nekdy za uzavreni smlouvy neco dal, asi tu mame jen same vydriduchy a u Vas charitu,uprimne zavidim...
kaprik.j
Čtenář

Odeslat příspěvekod 4honza 5. 8. 2009 21:23

Makleri, v tomto pripade (IFP club nebo kdo to je), dostavaji provizi ve vysi 150-200% vaseho rocniho pojistneho a vam daji zpatky 12tis Kc, rozdil si muzete spocitat (provizi plati pojistovna). A kdo tu provizi zaplati? No samozrejme vy, protoze pojistovna (CPP) si strhne spoustu penez na poplatcich z vaseho sporeni. Tady mate kalkulaci ve vlakne na finexpertu, jiz zde zverejnenou:

http://forum.finexpert.cz/viewtopic.php ... p#p6112709
4honza
Datel roku 2009

Odeslat příspěvekod kaprik.j 5. 8. 2009 21:33

ja nejsem tak naivni,abych nevedel,ze IFP za me dostane radne zaplaceno od CPP a uprimne - je mi absolutne jedno kolik,ja jim to nezavidim a preju,pac ja dostanu aspon tu 12ku a u KTERE POJISTOVNY PRI UZAVRENI STEJNE SMLOUVY DOSTANU ZA TO NECO???? si fakt asi nerozumime...
kaprik.j
Čtenář

Odeslat příspěvekod kaprik.j 5. 8. 2009 21:34

takze jeste jednou opakuji svuj dotaz "co, ci kolik presne korun jsem dal jako klient CPP firme IFP za uzavreni smlouvy ???"
kaprik.j
Čtenář

Odeslat příspěvekod MgX 5. 8. 2009 21:39

kaprik.j já myslím, že je třeba se lépe a trochu objektivněji zamyslet nad tím, co zde uvádí uživatel s nickem 4honza.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod kaprik.j 5. 8. 2009 21:47

anebo opacne - o cem mluvim ja...já objektivne pisu,jak to je,a nehledam zaludnosti jak to maji mezi sebou provazane firmy - ja jsem preci JENOM klient jak CPP tak IFP a uzavrel jsem investicku a neco jsem za to dokonce dostal navic oproti konkurenci,tecka. Ja nechapu, jak bych mel jinak argumentovat, kdyz je to jednoduche a nic vic v tom neni...kdyz budu chtit,budu ve vsem neco hledat a to pak je lepsi bydlet v jeskyni,tam nemusim nic resit,jestli vsichni nelzou,nesijou na mne boudu, nekradou, nevydelavaji nahodou diky mne trochu vic penez nez by jim stacilo atd atd...ja vim,dost lidi mi ma za zle,ze jeste porad i po 20ti letech od prevratu a navic u nas jsem optimista... :)
kaprik.j
Čtenář

Odeslat příspěvekod kaprik.j 5. 8. 2009 21:53

at si z toho kazdy udela svuj obrazek, treba fakt nemam vubec pravdu a melu nesmysly, jen vim, ze mam kolem sebe diky tomu spokejene kamarady a pribuzne, to mi staci - preji vsem dobrou noc a mejte se tu fajn
kaprik.j
Čtenář

Odeslat příspěvekod 4honza 5. 8. 2009 22:07

kaprik.j píše:at si z toho kazdy udela svuj obrazek, treba fakt nemam vubec pravdu a melu nesmysly, jen vim, ze mam kolem sebe diky tomu spokejene kamarady a pribuzne, to mi staci - preji vsem dobrou noc a mejte se tu fajn

Jak jsou spokojeni ukaze bohuzel az cas. IZP je produkt naprosto nevhodny jako sporeni (sice formou dlouhodobe investice, ale s velkymi naklady). Prusvih samozrejme neni jen to, ze klient financuje velke provize pojistovne, maklerum a tomu, kdo mu "vyhodne" produkt doporucil, ale i to, ze je to financni operace udelana vetsinou bez jakehokoliv rozmyslu a na velmi dlouhou dobu a muze ovlivnit rodinny rozpocet. Lze to vypovedet drive, ale jeste s vetsimi ztratami. IZP je v prvni rade pojisteni a jestli si jej napr. porizuje svobodny dvacetilety clovek, je to velka pitomost. Tyto penize jsou zabarikadovane na hodne dlouho (IFP to tusim sjednava na 30 let) a pak se ty penize vetsinou jinde nedostavaji a klient si je pak jeste pujcuje za vyssi uroky; v lepsim pripade na hypoteku, v horsim na spotrebni uver.

Pokud samozrejme nekdo "naboucha" 100 takovych pojistek ruznym nestastnikum, tak se mu to vyplati (financne, vztahy to s velkou pravdepodobnosti casem zhorsi), ale i zde musi platit zakon zachovani "hmoty". Nekdo muze vydelat, ale nekdo jiny na tom muze dost financne prodelat.
4honza
Datel roku 2009

Odeslat příspěvekod MgX 5. 8. 2009 22:16

4honza když už jsme zašli až za hranice tohoto fóra ... protože na finance máme fórum jiné ... jestli můžeš, napiš, jaký produkt je vhodný, jakožto spoření....Díky :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka