IFP Club - lehce vydělané peníze?

Tady můžete řešit otázky týkající se dědění, diskriminace a další.

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod pora.dce 23. 11. 2009 22:56

Dobrý den, zdravím všechny diskutující.

Rád bych se s vámi podělil o mé zkušenosti s touto společností, resp. s jejich zástupkyní a moje odborné stanovisko k podobnému modelu.

Struktura obchodního modelu je následující.
Člověk si na sebe uzavře IŽP za 2000Kč/měs. a následně do systému posílá další lidi, kteří činí to samé. Po splnění podmínek takto získaný člen dostává provizi 12.000kč za další členy. Toto vše je zastřešeno myšlenkou spoření na důchod. Do systému firma láká několik skupin "klientů":

1) nezaměstnané a lidi ve finanční tísni - jednoduchý a nenáročný vysoký výdělek
2) běžné řadové klienty - spoření na penzi
3) finanční poradce, pojišťovací zprostředkovatele a další obchodníky - ty lákají především na provizi bez stornozatížení

Na tomto systému je vidět hned několik přinějmenším nestandardních jevů:
1) firma se ohání finančním poradenstvím, nicméně úroveň znalostí agentů je minimální (styl vzdělávání je nejspíš silně prodejní, brainwashingový)
2) firma nabízí jeden produkt s jedním nastavením shodným pro všechny "klienty" - o poradenství tedy nemůže být řeč
3) aby byla provize nezatížená stornem, neplatí klient pojitku, ale půjčku, která se hned na počátku naváže na pojistku. Laik by rozdíl nepoznal, nicméně obtíž přichází ve chvíli, kdy klient prozře a rozhodne se produkt zrušit - nemůže, protože pojistné je již zaplaceno a splátkami se platí půjčka. Toto je podle mého právně napadnutelné. Další problém bych viděl v úroku, který klient za půjčku bude platit. V tomto bodě bych viděl největší riziko pro potenciálního klienta.
4) firma nemá reálný produkt, de facto žije pouze z peněz získaných z nově příchozích klientů-členů - splňuje proto nepřímo podmínky zakázaného pyramidového modelu
5) agenti mluví o tom, že se nový člen nemusí s nikým dělit o provizi, kromě svého šéfa. Toto tvrzení je ale samozřejmě neplatné.
Běžná provize pro zprostředkovatele na fin. trhu za IŽP je cca 150-180% ročního pojistného, pokud se bavíme o 2000/měs, dostáváme cca 36.000 až 43.000. Agent dostane 12.000kč a silně pochybuji, že jeho šéf dostane 24-31.000Kč. Nehledě na to, že minimálně z prvního obchodu peníze nedostane.

Shrnutí:
Tato firma pracuje na bázi pyramidy, chcete-li letadla. Rozdíl je v tom, že peníze do struktury netečou přímo, ale přes provize za IŽP, nicméně výsledek pro klienta je velice podobný.
O poradenství nemůže být rozhodně řeč, i pokud by se jednalo pouze o prodej je kvalita silně podprůměrná. Každý klient dostane stejné řešení.
Pokud se bavíme o důchodu, IŽP zdaleka není optimální produkt pro spoření na důchod a ve výši 2000kč už vůbec ne. Firma silně využívá právní a finanční neznalosti většiny obyvatelstva.

Verdikt:
Další z mnoha MLM šméček. Riziko v uvázání se do hybridní smlouvy (pojištění + půjčka). Přidaná hodnota pro klienta minimální, prakticky nulová. Provize ve srovnání se standarními zprostředkovateli a poradenskými firmami nízká.
Pokud mohu poradit, obloukem se vyhnout podobným "úžasným modelům".
Naposledy upravil myšpulín dne 24. 11. 2009 10:05, celkově upraveno 1
Důvod: z příspěvku odstraněna reklama
pora.dce
Čtenář

Odeslat příspěvekod Pavel2008 25. 11. 2009 15:39

Když si to tady všechno pročítám.
Vy, kteří jste nespokojeni či podvedeni, proč nepodáte stížnost přímo ČNB?
Když Vás bude víc...bude to jen dobře a sama ČNB rozhodne, jestli IFP postupuje správně či ne. Pokud ne, zakáže ji činnost.....
Co vy na to?

PS: Nejsem pracovníkem IFP.

Pavel
Pavel2008
Čtenář

Odeslat příspěvekod knapik77 26. 11. 2009 19:39

Ahoj,
mám nabídku na spolupráci s IFP.Protože jsem měl nějaké pochybnosti vzal jsem si čas na rozmyšlenou - do pondělka.Může mi tu odpovědět někdo,kdo má s IFP zkušenosti??Bylo mi třeba řečeno,že i když si budu vydělávat až 36000 měsíčně tak mám zůstat registrovaný na úřadu práce,který za mě bude dál platit zdravotní pojištění,přitom výdělek bude již zdaněný.....není tohle nějaký divný???Tak jak mě můžou platit,když se nejedná o klasický pracovní poměr???Nabídli se,že mi do začátku půjčí 48000 na účet mého pojištění s tím,že z každých 12000 se mi strhnou 2000 jako splátka,ale nikdo už m i neodpověděl jak by to s touto půjčkou bylo v případě,že bych třeba po 3 měsících chtěl skončit???To bych jim musel splácet nějaký dluh??Taky mě zarazilo jak stále tvrdili,že to vlastně žádný dluh není,že si to spořím pro sebe a neustále zdůrazňovali,že nejsou žádní pojišťováci.Přitom jediné o co se jedná je pojištění!!!!!!Máte s nimi někdo nějakou zkušenost,prosím??

knapik
knapik77
Čtenář

Odeslat příspěvekod myšpulín 26. 11. 2009 19:49

knapik77 tohle vlákno máš pročtené ?
já myslím že zkušeností je tu dost

a už to že budu vydělávat 36000 měsíčně a přitom být registrovaný na úřadu práce mluví samo za sebe
mě by už tohle jednoznačně odradilo a ty další věci jako půčky nepůjčky pojišťováci nepojišťováci ...

ne děkuji takovýhle mlžení neberu
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod trent 26. 11. 2009 19:50

Já myslím, že si stačí pročíst celé vlákno a hned ti musí být jasné na čem jsi.
Přečti si třeba příspěvěk od pora.dce ;-) Nebo raději celé vlákno. Nemyslím si, že by s nimi měla nějaká výrazná většina lidí dobré zkušenosti. Kdyby byli tak dobří, proč se kolem nich motá tolik pochybností? Proč se tolik pochybností netočí kolem seriozních pojišťoven a bankovních ústavů?
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod quido123 26. 11. 2009 20:38

pora.dce píše:Dobrý den, zdravím všechny diskutující.
Rád bych se s vámi podělil o mé zkušenosti s touto společností, resp. s jejich zástupkyní a moje odborné stanovisko k podobnému modelu.
Struktura obchodního modelu je následující.....


...ahá, tak proto není platba pojistného od "klienta" poukazována na účet ČPP (uvedený na smlouvě o pojištění), ale na jiný účet (zřejmě iFP) !! pojistné je tedy zaplaceno za klienta jednorázově cestou iFP, a proto také požadavek nehnutelnosti se smlouvou u ČPP po dva roky, pod rizikem propadnutí "bonusu" 24.000,- Kč.

for knapik77 - pokud se ti neotevřenou oči ani po pročtení topicu, tak by ti mohlo pomoci, že na údajném "pojištění na důchod" je při zrušení po dvou letech odkupné cca 300,- Kč, a ne že, jak tvrdí "poradci iFP", si po dvou letech při zrušení můžeš vybrat všechny "naspořené" peníze - nejedná se o spoření, ale o pojištění (!), byť investiční, kde jsou v prvních letech vložené peníze spotřebovány na pojištění. Další věcí je to, kdy to celý rupne a firma po anglicku zmizí, jako všechny podobné před ní, a ty budeš s případným nárokem na náhradu škody 3355 v pořadí. Takže - ruce pryč od iFP ! pora.dce to rozebral jasně a podrobně, díky mu :-) (samozřejmě nejen jemu, ale i ostatním rozumně diskutujícím)
quido123
Čtenář

Odeslat příspěvekod MS-fanousek 26. 11. 2009 22:00

Na problematiku danění/nedanění a legálnosti tohoto zisku mi nikdy na žádném foru žádný člověk neobjasnil. Několikrát bylo sice napsáno, že to je legální, ale na otázku jak to mi bylo odpovědí ticho.
MS-fanousek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod p0etrik 26. 11. 2009 22:18

Zisk z takoveho pocinani se samozrejme danit musi. Navic to muze byt kvalifikovano jako neopravnene podnikani:
http://www.zbynekmlcoch.cz/info/pravo/c ... _cinu.html
p0etrik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod knapik77 26. 11. 2009 22:27

Díky za odpovědi.....koukám,že mi to nepřipadalo podezřelý jen tak pro nic za nic....ještě klika,že jsem to hned nepodepsal.....v pondělí z toho vycouvám.
knapik77
Čtenář

Odeslat příspěvekod MS-fanousek 26. 11. 2009 22:44

p0etrik jsem téhož názoru, stejně tak na prezentaci padlo, že příjem není třeba přiznávat, že to FU nezjistí. Přesně takto to tam bylo řečeno.
MS-fanousek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod brutal2 26. 11. 2009 22:53

trent píše:Také jsem prodělal takové to jedno sezení Amway. Ten člověk mě tam nalákal. Tvrdil, že je to o něčem a sezení bylo něčem uplně jiném. Jak jsem slyšal amway(což jsem bohužel slyšel až na místě), hned bylo jasné o co jde.
Já se to dozvěděl až po víc jak čtvrthodině žvanění, jak to bude všechno super. Asi zjistili, že jim po zaslechnutí jména lidi odchází.
trent píše:Jsem si připadal jak mezi jehovistama. Seděl jsem tam a se mnou dalších 50 lidí, přibližně mého věku(téhdy cca 24) a většina z nich to tam hltala a vypadali, že tomu věří. Takový líbivý keci, to se jen tak nevidí...No strašný to bylo...hlavně jak ty lidi byly zfanatizovaný...No trošku jsem si vzpomněl na sci-fi ze 70. let, kdy zemi napadli mimozemšťani, přeměnili lidi a normální zůstali asi tak 3 jedinci. Nechápu jak tomu mohou věřit třeba studenti VŠ...A ten člověk, co mě do toho lákal, jím byl. No každopádně ruce pryč.
No a vlastě jsem měl podobnou schůzku i s nějakym finančním expertem...taky mě kolega z práce nalákal na ěco úplne jiného a pak z toho vylezlo toto... Agent mi vysvětlil jak to vše výhodné, jak ušetřím spoustu prachů a jak musím projít školením a hned v tu chvíli po mě chtěl asi 5 tisíc a vyplněnou přihlášku...když jsem mu řekl, že 5 tisic nemám(asi čekal že to každý člověk běžně nosí u sebe), pohotově mi nabídl, že mě odveze k bankomatu. Abych to zkrátil...nešel jsem do toho a od té doby jsem měl o kolegovi své mínění.
Takže pokud nejste svým způsobem hloupí, slizcí jako had, úlisně libiví a vlezlí, nemá to pro vás cenu.

No ono je otázka, kolik lidí bylo opravdu pozvaných, a kolik spolupracovalo s nabízejícím...
brutal2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod trent 27. 11. 2009 11:18

Brutal2:Toť otázka...Ale zkoumat bych to nechtěl, protože byli opravdu divní. Jinak ale koukám, že tím snad musí projít každý. Asi něco jako zkouška dospělosti... nikdo není ušetřen :-D
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 27. 11. 2009 13:51

MS-fanousek píše:p0etrik jsem téhož názoru, stejně tak na prezentaci padlo, že příjem není třeba přiznávat, že to FU nezjistí. Přesně takto to tam bylo řečeno.


Pokud to prezentují ve tomto stylu, tak to už je dost silné kafe. Ale zjevně dotyční, kteří inkasují provize za IFP, asi žádné daně z provizí neodvádějí. A až se najde nějaký dobrodinec, který jim na jejich lep skočí, tak po pozření asi nebude mít žádné zábrany podat nějaké udání na finančák, a pak je to krácení daně možná příliš levně nepřijde. Případně finančák by to mohl ještě klasifikovat jako nepovolené podnikání, pokud to dělají bez živnosťáku...
4honza
Datel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 27. 11. 2009 15:12

No já nevím, ale jak jsi to napsal, tak je to sice srozumitelné, ale na druhou stranu by to udání mohl dát kdokoliv z nás. A kdokoliv to již mohl udělat a při tom pořád tihle agenti s teplou vodou jedou dál a hledají další a další ovečky...
Takže buď to mají nějak pochycený(což asi mají), nebo je to naprostá liknavost příslušných úřadů.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MS-fanousek 27. 11. 2009 17:56

Spíš je to v tom, že to nikdo nenahlásí, protože
1) Není si jistý, že neexistuje nějaká klička
2) Nemá důkazy a to co bylo řečeno někde se špatně prokazuje
3) Má své zkušenosti s policií a považuje to za ztrátu času
MS-fanousek
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků