úklid chodníku

Tady můžete řešit otázky týkající se dědění, diskriminace a další.

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod gotti 3. 3. 2009 21:58

Ahoj všem.bydlíme ve městě v paneláku a tak by mě zajímalo,jak je to s úklidem chodníku(sníh...).musíme se o to nájemníci střídat,nebo to má dělat město(technický služby...)Vím,že když má někdo barák,tak to jeho povinost je,ale nevím jestli to platí i u paneláků.díky za odpověd
gotti
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Unleaded 3. 3. 2009 23:58

Ano, plati. U nas to delaji Technicke sluzby.
Unleaded
Nadšenec

Odeslat příspěvekod audis 4. 3. 2009 00:03

gotti: pokud pozemek chodníku není váš (pravděpodobně města), v současné době to musíte dělat vy. ale ted se v parlamentu jedná o tom, aby ta povinnost konečně přešla na vlastníka pozemku! (at je jím kdokoliv)
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S-Tony 4. 3. 2009 00:14

Pokud vím, tak chodník okolo domu a východů musí udržovat majitel nemovitosti. I když ten pozemek na kterém chodník stojí není jeho.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník

Odeslat příspěvekod Michal P 4. 3. 2009 09:58

Bydlím v paneláku v bytě v osobním vlastnictví a na tyhle věci si platíme domovníka.
...
Michal P
Přeborník

Odeslat příspěvekod ToMMyK 5. 3. 2009 08:09

audis píše:gotti: pokud pozemek chodníku není váš (pravděpodobně města), v současné době to musíte dělat vy. ale ted se v parlamentu jedná o tom, aby ta povinnost konečně přešla na vlastníka pozemku! (at je jím kdokoliv)

Behsem su husty, jestli toto neni povinnosti majitele. Pokud je panelak mesta a nema to s najemniky osetreno, tak uklizi mesto. Ale nekdo konecne dostal rozum, tak tato povinnost majitele by mela byt zrusena
Kdyz turbo tlaci, tri valce staci
ToMMyK
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 9. 3. 2009 17:18

Mě přijde celkem normální, že o chodník se stará jeho majitel (ten taky inkasuje penízky za zábory a podobně). Jsem velmi rád, že Parlament konečně tuhle nenormálnost (defacto robotu) zrušil.

Celkem mě pobavilo jak začal představitelé některých obcí kvičet o kolik peněz navíc je to bude stát. Možná by bylo fér kdyby říkali - o tuto částku jsme se zcela neoprávněně obohatili. A že budou všude dávat místo uklízení cedule "neuklizeno" ... jen důkaz totální arogance.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert

Odeslat příspěvekod Hazellee 9. 3. 2009 20:54

zajišŤovat úklid chodníku musí majitel přilehlé nemovitosti, ale senátor kubera chce n avrhnout, aby to byla povinnost obce. v něčem je to logické, obec ty chodníky obvykle vlastní. akorát že obec bude mít docela problém dost rychle stihnout dostatečně uklidit všechny chodníky.
u nájemníků bytů - zřejmě momentálně záleží na vaší domluvě s majitelem, jestli si za to budete platit jako jednu ze služeb nebo budete mít služby a ušetříte oběživo. akdyž si tam někdo zlomí nohu, tak by měl žalovat majitele, ne vás.
Hazellee
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jeffe 9. 3. 2009 22:06

Mam reseni: vsichni nezamestnani vyfasuji lopaty, prideli se jim ulice a celou zimu budou makat az se z nich bude kourit. :)
Superforum - v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství :D
Jeffe
Moderátor

Odeslat příspěvekod Slonik 10. 3. 2009 17:31

Hazellee píše:akorát že obec bude mít docela problém dost rychle stihnout dostatečně uklidit všechny chodníky.

To je ovšem problém obce. Nic jí nebrání uzvařít smlouvu s majiteli domu aby úklid prováděli i nadále. Samozřejmě že jako každá smlouva, se bude jednat o oboustranně akceptovaný vztah s jasně danými podmínkami (úhrady, sankce, ...). Současná úchylná praxe nutí majitele domu pracovat bezplatně na cizím majetku (chodníku) a pokud si chce náhodou na tomto chodníku uložit posypový materiál (který navíc musí zaplatit ze svého), tak musí zaplatit zábor.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert

Odeslat příspěvekod Hazellee 10. 3. 2009 22:58

Jeffe píše:Mam reseni: vsichni nezamestnani vyfasuji lopaty, prideli se jim ulice a celou zimu budou makat az se z nich bude kourit. :)

no mně by se to sice taky líbilo, ale asi by jich dost nebylo a navíc kdo by to kontroloval, to zase by ti slušní oddřeli a zbytek by se jim chechtal. ale líbilo by se mi to, to jo ...byla by to odpověď obcím, kde vzít prachy na ty chodníky. proč by to nemohla zajistit obec tímto způsobem, jde o její majetek, atd., proč by to měli dělat lidi, co jim chodník nepatří , a spěchají do práce ? když máme lidi, co jsou v pohodě doma a myslí si, že na ně nikdo nemůže.
Hazellee
Návštěvník

Odeslat příspěvekod michal.kolesa 19. 4. 2009 18:29

Jeffe píše:Mam reseni: vsichni nezamestnani vyfasuji lopaty, prideli se jim ulice a celou zimu budou makat az se z nich bude kourit. :)

Já bych moc nenamakal.

Já bych párkrát hrábnul koštětem a svalil bych se vyčerpáním na zem
Michal Kolesa
michal.kolesa@seznam.cz
michal.kolesa
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod 4honza 19. 4. 2009 20:54

michal.kolesa píše:

Já bych moc nenamakal.
Já bych párkrát hrábnul koštětem a svalil bych se vyčerpáním na zem

Mozna by mely byt cety nezamestnanych dve. Jedna bude uklizet chodnik od odpadku a zvratku opilcu a druha bude uklizet kostetem (vyztuzene hrebiky) lemply z prvni cety.
4honza
Datel roku 2009

Odeslat příspěvekod michal.kolesa 19. 4. 2009 21:00

Dobrý řešení :tleskani

Pokud vím, tak prezident už podepsal zákon, že chodník bude uklízet město.

Od kdy ten zákon platí ?
Michal Kolesa
michal.kolesa@seznam.cz
michal.kolesa
Trvalý BAN

Další stránka