Naskenovat OP nebo cest. pas ?

Tady můžete řešit otázky týkající se dědění, diskriminace a další.

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod error404 22. 12. 2008 20:57

Zdravim,

mam takovy malinky problem, nebo spise dilema. Na netu jsem nasel nekoho kdo nabizi praci v holandsku, respektive shani pro nejakou holandskou agenturu 100 lidi na poraci na letisti. O praci mam velky zajem a tak sem se chtel prihlasit, ale zarazi me ze ten dotycny chce po me oskenovat OP anebo cest. pas (zadni stranu). Prej aby si agentura mohla overit jestli mam trestni rejstrik.

Noa ted nevim jestli to mam naskenovat, nemuze to dotycny nejak zneuzit? Je toto bezny postup ?
error404
Čtenář

Odeslat příspěvekod Michal P 22. 12. 2008 21:02

No trochu bych se toho obával. Vzpomněl jsem si jak si kdysi kopírovali moji občanku u mobilního operátora, ale bylo to přes takovou šablonku která určité údaje zakryla. Které to ovšem přesně byly si už nepamatuji.
...
Michal P
Přeborník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 12. 2008 21:03

Zdá se mi to divný, ani ne tak s tím pasem/OP, ale s tím rejstříkem. Žádost o výpis z rejstříku trestů může podat jen státní úřad a nebo sám žadatel, ale rozhodně ne nějaká firma.

Zneužít lze cokoliv, i když spoustu údajů lze získat z veřejně přístupných zdrojů, např. z Obchodního rejstříku. Tak pokud se přecejen rozhodneš poslat scan toho OP, tak bych začernil minimálně číslo OP/pasu.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Nadšenec

Odeslat příspěvekod aquarkko 25. 12. 2008 02:36

a co kdybys jim poslal výpis z rejstříku trestu?
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod error404 25. 12. 2008 18:45

Takze typek mi napsal toto, co si o tom myslite?

Kód: Vybrat vše
kamo jednam s tim nejvetism sefem vlastnikem firmy, on proste neresi veci jednotlivych screeningu..vzdy to jen preda te agenturae, ktera se zkontaktuje s nasi policii a dostanou vypisy z rejstriku a tyshle vec poslal jsme jich 90 a ve vsech je obcanka anebo pas a nic na nich neni zacerneny, muzes to zkusit zacernit, ale nemuzu ti slibit, ze to bude ok

jj, ta agentura ktera to dela, pro kterou vyplnujes i ten formular, je holandska statni bezpecnosti agentura, tim ze podepises ten formular tak das souhlas s tim ze tyhle informace o tobe muzou vyhledat
je to agentura kterou si najima holandsky stat aby zajistovala bezpecnost na letistich atd
error404
Čtenář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 12. 2008 19:00

Jediná věc co mě napadá je napsat na ÚOOZ nebo na ministerstvo vnitra a informovat se, jestli je možné aby cizí stát žádal o výpis z rejstříku trestů na nějakého českého státního občana. Já se domnívám že ne. Navíc mi přijde divné, že po žadatelích ten výpis rovnou nepožadují, přijde mi to jednodušší, než si ho pak vyřízovat "mezistátně", pokud to je vůbec možné (a já se domnívám že nikoliv).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Jack111 26. 12. 2008 10:13

PatrikChrz: Pokud existuje smlouva, cizí stát může o opis zažádat.
Nějaká agentura, kterou si najímá stát asi těžko, ale třeba se pletu.
Každopádně k tomu nepotřebují všechny údaje. Ofocená občanka bude pravděpodobně sloužit jen k potvrzení totožnosti. Tak či onak ani k jednomu nepotřebují č. OP nebo zadní stranu. Ostatní údaje se dají dohledat/získat, jejich začerněním si člověk příliš nepomůže.
Jack111
Přeborník

Odeslat příspěvekod Slonik 26. 12. 2008 10:58

Error: pokud by mi někdo napsal takovýhle email, tak bych ho asi poslal do...
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert

Odeslat příspěvekod Anonymous 26. 12. 2008 10:59

Slonik píše:Error: pokud by mi někdo napsal takovýhle email, tak bych ho asi poslal do...

Naprostý souhlas. Ti jsou jasní.
Anonymous

Odeslat příspěvekod Jack111 26. 12. 2008 11:10

Slonik: Musíš brát v potaz, že jsou to možná securiťáci. A jeden z nich dostal za úkol sehnat další zaměstnance.
Jack111
Přeborník

Odeslat příspěvekod Anonymous 26. 12. 2008 11:27

:mrgreen: :tleskani
Anonymous

Odeslat příspěvekod ossobne 26. 12. 2008 11:52

Ten týpek kecá, rozhodně mu nic neposílej. Policie nemůže vůbec žádat pro nějakou firmu o výpis z trestního rejstříku nějaké osoby. To vůbec nepřipadá v úvahu. Pouze za účelem trestního řízení může žádat o opis rejstříku trestů. Opis rejstříku trestů je také něco jiného než výpis z rejstříku trestů. V opisu rejstříku trestu je vše, tedy i zahlazené tresty. To se z výpisu nelze dozvědět. Žádný zaměstnavatel nemůže požádat Rejstřík trestů ani o výpis a ani o opis rejstříku trestů na nějakou osobu.
:-) :-) :-)
Růžový panther je o5z5 ... a s ním přichází i zákon !!!
ossobne
Návštěvník