Pojisteni odpovednosti-INFO

Tady můžete řešit otázky týkající se dědění, diskriminace a další.

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Martas06 18. 12. 2008 19:08

Zdravim.poprosim o malou radu/info.
Mam u ceske pojistovny uzavrenou pojistku odpovednosti za skody zpusobene pri vykonu povolani "Pojistka na blbost".

Naposledy jsem resil skodnou udalost pred 4-mi roky a tehdy slo o nejakych 6k.

Pracuji jako ridic z povolani nakl. automobilu u jedne spedicni firmy a pred dvema mesici se mi stala nemila vec.

Couval jsem s otevrenym hydr. celem k nakladaci rampe (celo se vzdycky opre o gumove dorazy),k me smule to bylo v arealu firmy kde jsem byl poprve (jinak mi to necini zadny problem) a komunikace pred nakl. rampou se mirne svazovala byla tam takovy mirny "hup" takze jakmile se zadni naprava dostala pres nej,zadek se trochu nadzvednul a celo prorazilo roletova vrata rampy.
Vrata pouze vespod vyskocily z vodicich kolejnicek a byy mirne promackle,bohuzel firma ma halu a veskera zarizeni spojena s ni jeste v zaruce takze servis resil opravu vymenou za dva dily one rolety,cena opravy i s praci byla 27000kc takze docela palka.

Nahlasil jsem skodnou udalost u CP oni si vyzadali veskere podklady a popis jak k nehode doslo a vcera mi prislo vyjadreni "Rekapitulace likvidace skodne udalosti-Informace o vyplate" ktere me prilis nepotesilo.

SCREEN (Nahrady skody za opravu vozidla si nevsimejte...nejak to "zkonili" na voz zadna skoda neni)
Obrázek

Omluvte kvalitu,digital po ruce nemam tak poslouzil mobil.


Z toho dopisu fakt moudrej nejsem a treba se desim zbytecne ale plneni zni jasne.Volal jsem na infolinku ale operatorka mi to nebyla schopna vysvetlit pricemz si zapsala me tel. cislo s tim ze me likvidator dalosti bude do dvou prac. dnu kontaktovat.
Jak jsem jiz zminil skodu jsem resil pred 4-mi roky a tehdy jsem myslim vyjadreni ani nevidel,dostal to tehdejsi zamestnavatel a sef mi oznamil ze to pojistovna uhradila.

Poprosim tedy nekoho kdo ma vice zkusenosti a podobnou udalost v posledni dobe resil a by se ozval,dik.
Naposledy upravil MgX dne 20. 12. 2008 12:29, celkově upraveno 1
Důvod: Přesunuto do jiné sekce :-)
iPhone3G 8GB/BLACK
O2-Special
Martas06
Čtenář

Odeslat příspěvekod Martas06 19. 12. 2008 23:21

Nikdo neresil podobny problem?,likvidator se jeste neozval a ja mam tak trochu zkazeny vikend
iPhone3G 8GB/BLACK
O2-Special
Martas06
Čtenář

Odeslat příspěvekod Kirkwood 20. 12. 2008 00:20

Měl si to dát do sekce Právní dotazy ;-)
Kirkwood
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bungo 21. 12. 2008 20:07

Ja bych s tim zkusil zajit na nejakou pobocku a zeptat se tam... Vzdyt je maji skoro vsude...
Excuse me, is this the Society for Asking Stupid Questions ?
Bungo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod polda 21. 12. 2008 21:25

Nevím z jaké pojistky jste toto uplatňovali ale jakákoli škoda způsobena motorovým vozidlem,které má SPZ a poviné ručení se uplatňuje z této pojistky a to v plné výši - nenechte se ojebat.
Takto to vypadá že majitel vozu toto nechal hradit z havarijního pojištění (asi aby nepřišel o bonus povin.ručení???) a tam samozřejmě nějaká spoluúčast je.
polda
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martas06 22. 12. 2008 17:35

No ja se dohodnul se zamestnavatelem ze uplatnim svoji pojistku "Odpovednosti za skody vznikle pri vykonu povolani" pri uplatneni z povinneho ruceni by to samo slo ale jak jste napsal prisel by nejspis o bonusy,protoze nedavno resil u jineho kolegy havarku a pred tim snad jeste neco (Vozovy park cita pres 60-vozu).
Ze tam ma spoluucast ony 4k s tim pocitam (mam smlouvu kde je tusim spoluucast 30procent)ale tom ostatnimu fakt nejak nerozumim a likvidator se samozrejme jeste neozval ac to operatorka na lince ceske pojistovny slibila.
Kazdopadne diky za snahu,zkusim se stavit na nejake pobocce aby mi to trochu objasnili nebo se do te doby likvidator ozve.
iPhone3G 8GB/BLACK
O2-Special
Martas06
Čtenář

Odeslat příspěvekod polda 22. 12. 2008 19:54

hm...stejně se mi to nezdá,vozidla určena k podnikání jsou hodnocena jinak a málokdo je má na sebe napsané-většinou nějaký leasing,takže je to stejně fuk bonus nebonus.
polda
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ossobne 22. 12. 2008 20:23

To je jednoduché, prostě tě vyrozuměli, že pojistnou událost vyřídili tak, že zaplatěj poškozenému 8009 Kč, ty zaplatíš spoluúčast 4000 Kč. Zbylých 15225 Kč neuznávají, ale to se tě netýká, to se týká pojišťovny a poškozeného. Poškozený musí pojišťovně prokázat ty náklady na těch 15225 Kč, jinak má smůlu.
:-) :-) :-)
Růžový panther je o5z5 ... a s ním přichází i zákon !!!
ossobne
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ES0 22. 12. 2008 20:59

na tom je zajimava jedna vec,

rekneme ze vrata sou nekde pojistene no a ted by do nich nekdo naboural, majitel vrat by naklady uplatnoval na svou pojistovnu, ta mu je uzna a protoze je znam vinik, tak to po nem zacne vymahat, vinik tedy pouzije pojistku u sve pojistovny a ta by neuznala to co vycislil majitel vrat(a uznala jeho pojistovna) a ted by me zajimalo jestli se mezi sebou budou ty pojistovny nejak hadat :)
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martas06 23. 12. 2008 11:06

Dekuji za vase reakce ;-)

Dnes me kontaktovala likvidatorka ceske pojistovny a vypada to ze je vse na nejlepsi ceste......nejaka spoluucast z me strany samozrejme bude a pocitam s nic,nicmene vetsi cast by pojistovna mela uhradit.
Likvidatorka se to tiz domnivala ze doslo k poskozeni casti auta,viz prvni veta na screenu.Ptala se jeste na podrobnosti ja ji vse upresnil a slibila ze zbytek opravi a pojistovna uhradi.Jedina podminka je aby zamestnavatel odeslal kopii faktury kterou poskozene firme uhradil.
Pozdeji se jeste ozvu,jeste jednou dik . ;-)
iPhone3G 8GB/BLACK
O2-Special
Martas06
Čtenář


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků