Clo z Anglie

Tady můžete řešit otázky týkající se dědění, diskriminace a další.

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Alianna Hitomi 20. 11. 2008 11:42

mela bych dotaz objednala jsem si hru z anglie a prisla s tim ze musim doplatit 179 kc clo , VAT a cena hry a postovne byla zaplacena kartou pres internet jde mi to zda se procliva z jineho statu eu a tim anglie pokud se nemylim je a zda na to ma celnice narok,

napsali mi toto : Sdeleni vyse celniho dluhu podle ustanovení čl. 221 nařízení rady č. 2913/92
Nemá tu někdo mentolku?
Dostaly se mi do pusy nějaké vnitřnosti, když jsem si probíjela cestu sem.
----------------------------------------------------------------------------
It's true. It's on the Wikipedia.
Alianna Hitomi
Čtenář

Odeslat příspěvekod Slonik 20. 11. 2008 15:03

To jo, ustanovení článku 221 Celního kodexu společenství ale jen upravuje, že ti vznik celního dluhu musí oznámit.

Zadání je poněkud nekonkrétní. Nákup proběhl v e-shopu nebo na aukčním serveru? Prodávající byl ze EU?
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert

Odeslat příspěvekod Alianna Hitomi 20. 11. 2008 22:22

eshop konkretne : thehut.com ,, uk eshop
Nemá tu někdo mentolku?
Alianna Hitomi
Čtenář

Odeslat příspěvekod Slonik 21. 11. 2008 10:08

Takže prodávající byl z EU. V tom případě bys opravdu platit žádné clo neměla. Není to ani DPH, protože tu jsi zaplatila už v UK. Navíc co jsem se koukal na ten obchod, tak by cena měla být maximálně okolo 35 GBP.

Rozhodně bych se na to zeptal přímo na celním úřadě. Vzal bych s sebou fakturu (nebo e-mailové potvrzení objednávky, kde je patrná cena a VAT. Pokud by tě odbyli, položil bych dotaz přímo celní správě (http://www.cs.mfcr.cz/CmsGrc/Templates/ ... HINT=Guest) - volil bych písemnou cestu.

Do dotazu rozhodně uveď tyto skutečnosti:
- nákup se uskutečnil v e-shopu, který sídlí v UK a má GB VAT Number (GB 836 8546 86)
- kupující je občanem EU
- zaplatila jsi cenu včetně DPH
- cena nákupu byla xxx
- pokud má rozhodnutí o celním dluhu nějaké číslo jednací, tak bych ho tam připsal
Dále bych se zeptal jakým způsobem mám postupovat, pokud se stanovením celního dluhu nesouhlasím (to znamené jaké jsou opravné prostředky). Mohlo se jednat o nějaký omyl, že si celník myslel, že když to má příponu .com a ne .com.uk bude to americký obchod.

Víc ti asi neporadím. Jít někam stát frontu dvakrát kvůli 179,- korunám mi přijde poněkud neefektivní. Ale rozumím tomu, že se člověku platit nechce, když nemusí.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert

Odeslat příspěvekod Alianna Hitomi 21. 11. 2008 10:38

diky za odpoved
Nemá tu někdo mentolku?
Alianna Hitomi
Čtenář