Omluvenky na stredni

Tady můžete řešit otázky týkající se dědění, diskriminace a další.

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Gho$t 30. 8. 2008 23:22

Ahoj.
Co nevidet mi bude osumnáct let a jako správný šťoural bych se chtěl zeptat, jak je to s omluvenkami. Má mnou podepsana omluvenka stejnou váhu jako omluvenka od rodičů?
Jak je to s nimmi?

Výňatek ze šk. řádu:

4. Nemůže-li se žák zúčastnit vyučování ze závažných důvodů předem známých, dá předem svému třídnímu učiteli písemnou žádost o omluvení. Za nezletilé žáky podávají žádost jejich zákonní zástupci. Třídní učitel rozhodne, zda žáka omluví pokud nepřítomnost nepřesáhne pět vyučovacích dnů. O omluvení předem známé nepřítomnosti delší než pět pracovních dnů rozhoduje ředitel školy po projednání s třídním učitelem.
Gho$t
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Snekac 31. 8. 2008 06:08

Jistě, pokud je ti 18, můžeš si omluvenky psát sám.
> Jak pokračuje kampaň za svobodu informací?
>> Pardon, o tom nelze mluvit.
Snekac
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kirkwood 31. 8. 2008 08:35

Snekac: u nás to takhle nebylo..
Kirkwood
Přeborník

Odeslat příspěvekod Lukino 31. 8. 2008 09:40

Ani u nas to takhle nefungovalo, vim, ze po dosazeni 18ti let veku nebyla skola opravnena bez tveho svoleni poskytovat rodicum informace o prospechu, ale omluvenky byly vyzadovany od rodicu... Tedy... tolik teorie, praxe se lisila :mrgreen:
Lukino
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kirkwood 31. 8. 2008 10:35

Nebo to řešila tříní i tak, že nám dala číslo na její mobil a my jsme jí poslali sms, že dnes se nedostavíme do školy. Ale stejně jsme pak museli přinést omluvenku podepsanou od rodičů ;-)
Kirkwood
Přeborník

Odeslat příspěvekod aquarkko 31. 8. 2008 10:51

u nás to bylo tak, že se souhlasem rodičů bylo žákům starším 18 let umožněno psát si omluvenky sami. ale osobně jsem proti tomu
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod Lukino 31. 8. 2008 12:34

aquarkko: ono to je stejne jedno, je to jen vyssi stupen obtiznosti, vzdy to slo nejak osulit. Alespon tedy u nas.
Lukino
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 2. 9. 2008 06:33

My jsme si na střední taky mohli psát od osmnácti omluvenky sami. Měli jsme s třídním v tomhle férový přístup.

Ale i kdyby ne, tyhle věci se opravdu ošulit dají. Stačí šikovná ruka kamarádky a podpis je hned na světě...
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník

Odeslat příspěvekod Jeffe 2. 9. 2008 07:03

Dosazenim 18 let se clovek stava plnoletym, proto nevidim duvod aby za nej neco podepisovali rodice. Na druhe strane by clovek mel dostat nejen prava ale i povinnosti, proto by mi davalo smysl kdyby vyzivovaci povinnost rodicu skoncila kdyz dite dosahne 18, ne az ukoncenim pripadne VS.
Superforum - v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství :D
Jeffe
Moderátor

Odeslat příspěvekod eRiper 2. 9. 2008 07:14

Snekac píše:Jistě, pokud je ti 18, můžeš si omluvenky psát sám.

Jak na které škole. U nás na gymplu to nešlo. Resp. šlo, ale musel tam být podpis rodičů ;-)
eRiper
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Noovo 2. 9. 2008 07:33

Snekac píše:Jistě, pokud je ti 18, můžeš si omluvenky psát sám.

to je pekna blbost, ja jsem si ji nesmela psat ani na stredni, psali mi ji rodice...takhle by v tom byl pekny bordel a pani rodice by se pak na konci skolniho roku divili, jak casto byl jejich synacek ve skole :lol:

jinak Ghoste pise se osmnact a ne osumnact :D
A jednoho teplého červnového dne se narodila Noovo:))

Love is a Losing Game

VENUS=Noovo :)

BYLO TO SILNĚJŠÍ NEŽ JÁ...Valmont (a já to také ráda používám:))
Noovo
Přeborník

Odeslat příspěvekod Marty89 2. 9. 2008 10:14

No tak u nás to šlo a nikdo s tím neměl nejmenší problémy.
Legen - wait for it... dary
Cerveza o muerte
Marty89
Vicedatel roku 2009

Odeslat příspěvekod Noovo 2. 9. 2008 11:56

Marty89: kolik ti je? 19?

Love is a Losing Game

Noovo
Přeborník

Odeslat příspěvekod Marty89 2. 9. 2008 12:08

Ano, 19. Proč se ptáš?
Legen - wait for it... dary
Cerveza o muerte
Marty89
Vicedatel roku 2009

Odeslat příspěvekod jannnn 2. 9. 2008 12:56

u nas taky od 18 mohl mit clovek podepsanou omluvenku sam od sebe...
jannnn
Přeborník

Odeslat příspěvekod chameleon 2. 9. 2008 14:10

na našem ústavu jsme si také od 18 mohli absenci omlouvat sami
chameleon
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Noovo 2. 9. 2008 14:13

Marty89 píše:Ano, 19. Proč se ptáš?

jen ze je mezi nami rozdil osmi let, ale to asi zalezi na skole...
prijde mi to padly na hlavu, kdyz si clovek na stredni muze psat omluvenky sam :roll: :lol: ...to se trochu pak mine ucinkem...

Love is a Losing Game

Noovo
Přeborník

Odeslat příspěvekod jannnn 2. 9. 2008 14:45

no myslim, ze v 18-19 uz je clovek dost rozumny na to, aby poznal co si muze dovolit a co ne, kam se mu vyplati chodit a kam ne atd...stejne to je vetsinou az v maturitnim rocniku a tam uz se clovek uci jen to co chce a na ostatni kasle. tak jestli se bude nudit na hodine a delat bordel nebo tam ani nebude neni takovej rozdil :-)
jannnn
Přeborník

Odeslat příspěvekod Noovo 2. 9. 2008 14:48

jannnn: no oni si to nekteri mysli, ze maji rozum a pak skutek-utek :mrgreen:

Love is a Losing Game

Noovo
Přeborník

Odeslat příspěvekod jannnn 2. 9. 2008 14:53

no to uz je jejich problem :mrgreen:
jannnn
Přeborník

Odeslat příspěvekod atizi 2. 9. 2008 15:19

My museli mít podepsanou omluvenku rodičem. Když jsem se na to ptala třídní, tak mi řekla, že sama bych si to mohla psát v případě, kdybych už nebydlela s rodiči.. a že se to musí písemně doložit. Ale vím, že kamarád si na škole omluvenky podepisoval sám. Záleží asi fakt na škole, jaký si stanoví pravidla.
Jinak samozřejmě, že to spousta lidí podepisovala za rodiče :)
atizi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarkFX 2. 9. 2008 19:37

tak pokud to ty podepíšeš jakože podpisem rodiče a nikdo ten podfuk nepozná tak... :D
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod aquarkko 3. 9. 2008 13:55

to já sama nikdy nedělala, ale párkrát mi to podepsaly tety :)
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod Noovo 3. 9. 2008 14:14

aquarkko: ja si taky nikdy nepsala a ani nepodepisovala omluvenky sama, jsem se vzdycky bala, ze se na to prijde :-[ a hlavne jsem to nemela zapotrebi :-))

Love is a Losing Game

Noovo
Přeborník

Odeslat příspěvekod Noovo 3. 9. 2008 14:14

[quote="Noovo"]aquarkko: ja si taky nikdy nepsala a ani nepodepisovala omluvenky sama, jsem se vzdycky bala, ze se na to prijde :-[ a hlavne jsem to nemela zapotrebi :-))prijde mi to jako podvod...

Love is a Losing Game

Noovo
Přeborník

Odeslat příspěvekod Jack111 3. 9. 2008 14:43

U nás se na omluvenky kašlalo, nosily se jen občas a nikdy z toho problém nebyl. Mimo prvních měsíců celá střední, ale začalo to už na konci základky. Vždycky jsem si myslel, že je to tak všude :-D
Jack111
Přeborník

Odeslat příspěvekod zizd 3. 9. 2008 19:24

Chodila jsem na stejnou školu jako Lukino a omluvenky jsem si psala sama. Nějak jsem asi neřešila, zda se to může nebo ne :-D Záleží na učiteli, ale většinou jsou rádi, že omluvenku dostanou a je jim jedno, od koho :-D
zizd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod suk 3. 9. 2008 22:06

u nas diky chybe v Informacnim Systemu si moh kdo to umel omlouvat i pod osumnact :mrgreen: (a hadejte kdo tu chybu objevil ;) )
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010

Odeslat příspěvekod aquarkko 4. 9. 2008 12:01

a řeks jim to?
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod MarkFX 4. 9. 2008 12:32

řekl to spolužákům aby toho taky využili :-D

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod suk 4. 9. 2008 18:14

aqa: parkrat jsem to vyuzil sam, spoluzakum jsem to rikat nemusel pac ty co si to nemohli omlouvat sami za sebe tak meli heslo rodicu (ja patril mezi nekolik malo vyvolenych co heslo rodicu nemeli)... tudiz bych stejne nic nezmenil...
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
suk
Sherlock Noha 2010

Odeslat příspěvekod xb0x 2. 10. 2008 20:19

Podle zakona po vas nikdo nemuze chtit podpis rodicu pokud je vam 18 let. Ba co vic, podpis rodicu je v takovem pripade bezplatny - nema zadnou hodnotu protoze uz za vas rodice nezodpovidaji a skola vas NEMUZE nutit k podpisu od rodicu - proc? No protoze od 18 let mate pravo bydlet jinde - pokud to chce hnat do extremu a skola vas bude nutit, muzete se ohradit tim, ze nevite kde jsou vase rodice, ze s nimi nemate kontakt (a oni nemaj pravo bez vaseho svoleni s rodicemi jakkoliv jednat).

Skoly zneuzivaji toho ze zaci jsou hloupy a neznaji sva prava.

btw u nas to bylo tak, ze sis mohl omluvenky psat sam (od 18 let veku - presne jak rika zakon o skolach), ALE skola mela vlastni ustanoveni, ve kterem byl dodatek, ze prijimaji omluvenky jen z duvodu nemoci a tudiz od doktora. :)) takze smula :-D (no, stejne na to vsichni hazeli bobana.. ridili sme se totiz malo znamym pravidlem - kdyz utece cela trida, tak se to resit nebude a taky se to neresilo.. protoze skola proste nemuze potrestat celou tridu .. zamete se to pod koberec.. a tak cela nase trida hojne utikala.. utikali sme tak moc, ze treba za celej skolni rok sem byl jen asi na 3 hodinach nemciny :)) nemeli sme nemcinarku radi..)
xfire:rodier
psn:rodierCZuk
xb0x
Čtenář

Odeslat příspěvekod suk 2. 10. 2008 20:27

xb0x: no, asi donutim lidi od nas utikat z angliny....
btw jestlize nemaji pravo jednat s rodicema, znamena to, ze jim nesmeji ani poslat dopis ze je rodicak kdyz mi bylo 18? (protoze moje mati by tam sla a asi by to doma bylo dosti drsny, prave kvuli ty anglictine)...
----
suk
Sherlock Noha 2010

Odeslat příspěvekod aquarkko 2. 10. 2008 23:13

xb0x: fracku...tebe a tobě podobný zkopat do kulata. jo, uvědomuju si, jak to zní, ale pokud se nenaučíte v mládí jednat s ostatníma slušně...žádný dítě v 18 by nemělo mít právo na střední rozhodovat samo za sebe, co se omluvenek apod. týče. pak z nich rostou hloupý lidi.
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod hotspot 4. 10. 2008 13:42

On snad na ostatnich skolach neni absencni limit? U nas vic nez 15% znamena prezkouseni u komise, takze v tom nevidim problem. Nehlede na to, ze uz by meli mit rozum, je to ciste v jejich vlastnim zajmu.
"It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt." - Mark Twain
hotspot
Přeborník

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 8. 10. 2008 05:57

Ještě teoretický dotaz: může mi napsat omluvenku zaměstnavatel?
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Jeffe 8. 10. 2008 07:46

Jestli nejsi jeho otrok tak asi ne. :D
Superforum - v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství :D
Jeffe
Moderátor

Odeslat příspěvekod jannnn 8. 10. 2008 15:06

Zaměstanavatel je asi sotva zákonný zástupce.
jannnn
Přeborník

Odeslat příspěvekod Michal P 8. 10. 2008 19:06

Tak nemusí to snad být vždy jen zákonný zástupce. Třeba potvrzení od policie, nebo třeba od drah autobusů apod. při zpoždění by měli taky uznat? Za nás to tak fungovalo.
...
Michal P
Přeborník

Odeslat příspěvekod teplice 8. 10. 2008 19:36

Michale: Nj, ale Policie, České dráhy, MHD atd..to je trošku něco jiného, než když ti nějakej soukromník napíše omluvenku...
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Ovčák 2009

Odeslat příspěvekod Michal P 9. 10. 2008 07:26

No hlavně nevím co by měla nějaká firma dítěti omlouvat.
Kryštof Korb píše:Ještě teoretický dotaz: může mi napsat omluvenku zaměstnavatel?
Čí zaměstnavatel? Tvůj? Ty jsi přece "školou povinný" takže snad nemůžeš mít zaměstnavatele, nebo ano? :hm
...
Michal P
Přeborník

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 9. 10. 2008 12:39

Můj. Víc bych neříkal :)
Kryštof Korb
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jannnn 9. 10. 2008 14:54

Michal P píše:Tak nemusí to snad být vždy jen zákonný zástupce. Třeba potvrzení od policie, nebo třeba od drah autobusů apod. při zpoždění by měli taky uznat? Za nás to tak fungovalo.

To je fakt. Tak ono asi hlavně záleží na konkrétním učiteli a i na tom, kdo se omlouvá. Aspoň u nás to tak bylo, že těm, co obšas něco bylo stačilo ukázat téměr cokoli, ale u těch co měli každý druhý den nevolnost, rýmičku, rehabilitace a tak, tak se to kontrolovalo vice :)
jannnn
Přeborník

Odeslat příspěvekod MarkFX 10. 10. 2008 19:32

teplice píše:Michale: Nj, ale Policie, České dráhy, MHD atd..to je trošku něco jiného, než když ti nějakej soukromník napíše omluvenku...

Jo žhe.. :) ještě by si někdo mohl založit firmu na psaní omluvenek :D

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod Lukino 11. 10. 2008 13:29

aquarkko píše:xb0x: fracku...tebe a tobě podobný zkopat do kulata. jo, uvědomuju si, jak to zní, ale pokud se nenaučíte v mládí jednat s ostatníma slušně...žádný dítě v 18 by nemělo mít právo na střední rozhodovat samo za sebe, co se omluvenek apod. týče. pak z nich rostou hloupý lidi.

:D :tleskani
Lukino
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mareq0 11. 10. 2008 22:28

aquarkko píše:xb0x: fracku...tebe a tobě podobný zkopat do kulata. jo, uvědomuju si, jak to zní, ale pokud se nenaučíte v mládí jednat s ostatníma slušně...žádný dítě v 18 by nemělo mít právo na střední rozhodovat samo za sebe, co se omluvenek apod. týče. pak z nich rostou hloupý lidi.

To už ale není dítě ne? ;-)
Za mých časů bylo možné si psát omluvenky sám (od 18), ale nikdo to skoro nevyužil, protože když to napsali rodiče tak nebyly "blbé kecy" :D Takže tak...
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 12. 10. 2008 08:48

Ale tak když ti napíšou omluvenku rodiče v 18 letech, tak je v podstatě neplatná, protože za tebe rodiče už nemají odpovědnost, ne? ;)
Kryštof Korb
Nadšenec

Odeslat příspěvekod DirtyKing 13. 10. 2008 05:59

To sice možná neplatná není, ale vysvětli to těm důležitejm magisterskejm volům ;-)
DirtyKing
Návštěvník