Pravomoce revizora

Tady můžete řešit otázky týkající se dědění, diskriminace a další.

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Dr.Gonzo 23. 7. 2009 22:36

Věnoval jsme tento čas o kterémpíšeš. Nikdynetlachám jen tak do větru. Pouze mi přišlo dosti mimo prohlášení, že zloděj z obchodu je podle tebe to samé jako když si člověk stáhne písničku z internetu....Což je samozřejmě nesmysl...
Dr.Gonzo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jack111 24. 7. 2009 01:29

....v ČR...
Jack111
Přeborník

Odeslat příspěvekod teplice 24. 7. 2009 17:05

všude ve světě ;-) jen je to prostě "veřejné tajemství" ;-)
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Ovčák 2009

Odeslat příspěvekod teplice 24. 7. 2009 17:06

Jack111 píše:
teplice píše:
Jack111 píše:S474N: Ty si před stáhnutím alba zjišťuješ, jestli je zpěvák, nakladatel a skladatel zastupován? Co když jeden z nich není? To mu pošleš padesát korun na účet? Pro mne je daleko snazší udělat to legálně, ale proti gustu. Jezdíš taky na černo v MHD, protože platíš daně?

Myslíš, že když platím daně, tak něco z toho jde na MHD? Možná někde, kde je MHD města...ale tam, kde je soukromá? ;-)

Myslíš, že když zaplatíš poplatek za místo na disku, tak všichni umělci dostanou desetník? Co je to za argument?

Přečti si to znovu. Když platím daně, tak to neznamené, že jdou do MHD. V Teplicích je MHD soukromá a co já vím, tak dotace od města již nedostává. Kdyby ano, dotace by šly právě z těch daní.

EDIT: tak u nás dotace dostávají (město kupuje trolejbusy), ale určitě jsou města, kde to takhle nefunguje.
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Ovčák 2009

Odeslat příspěvekod Slonik 14. 8. 2009 11:38

Nevím o tom, že by u nás existoval provozovatel MHD, jehož činnost by nebyla spolufinancována od města / kraje / státu.

Nemusí jít nutně o dotace, doprava funguje zpravidla tak, že si město (kraj, stát ...) objedná službu daných parametrů a zaplatí za ní nějaké peníze, které kryjí část nákladů a zbývající část si firma tuto službu poskytující vybere na jízdném.

Další možností je, že firma je většinově či zcela vlastněná městem (tak funguje například pražský dopravní podnik) a město ho prostřednictvím svých zástupců v představenstvu a dozorčí radě řídí a taky kryje jeho ztráty.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert

Odeslat příspěvekod mtmccox2 9. 11. 2010 13:41

Jesus Christ made changes to your life. Do you want to save it?

|Yes||No|
mtmccox2
Chachumbábův

Odeslat příspěvekod Bungo 9. 11. 2010 15:04

zde: http://www.nssoud.cz/main.aspx?cls=art&art_id=480 najdete odpověď k mnoha otázkám ohledně pravomocí revizora :-)
Excuse me, is this the Society for Asking Stupid Questions ?
Bungo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod 4honza 9. 11. 2010 15:13

To rozhodnutí se nicméně opírá o drážní zákon, takže se přímo týká chytání černých pasažérů ve vlaku, tramvaji, trolejbusu a v metru. V závěru je ovšem zajímavá část:

Výše uvedené závěry se v žádném případě nevztahují jen na vztah provozovatele drážní dopravy a černého pasažéra. „Naopak, vyplývají z předpokladu možnosti každé jednotlivé fyzické či právnické osoby chránit si v sociálních interakcích svá práva. Každý se může obdobným způsobem chránit například proti zloději, jakkoliv hodnota odcizených věcí nenaplní trestní odpovědnost pachatele, nebo proti hostovi v restauraci, který zkonzumoval objednané jídlo, a poté odmítl zaplatit, nebo proti osobě, která poškodila jeho věc atd.“, vysvětlil soudce Kühn.
4honza
Datel roku 2009

Odeslat příspěvekod simaci 21. 3. 2012 09:22

Pokud už se prokážu revizorovi občankou, tak mě musí poučit, že se mnou sepíše protokol kvůli tomu, že jsem neměl jízdenku a co v něm mám právo uvést a neuvést, je to tak, že jo?
simaci
Čtenář

Odeslat příspěvekod Jack111 21. 3. 2012 10:36

Proč by měl?
Jack111
Přeborník

Předchozí stránka