Pravomoce revizora

Tady můžete řešit otázky týkající se dědění, diskriminace a další.

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 20. 7. 2009 18:37

Při dnešní tour busem mě napadla následující situace.

Nastoupím do autobusu a jako slušný občan si chci koupit lístek u řidiče, mobil nemám (SMS jízdenka tedy nebude), ale zjistím, že nemám drobné. Avšak nutně se potřebuji přepravit jinam, takže v autobuse zůstanu. Má řidič mě právo vyloučit z autobusu, i když nemá pravomoce revizora, tzn mu nemusím ukazoval lístek, u kterého je očividně vidět, že ho nemám (chtěl jsem si ho koupit), ale on mi to nemůže dokázat?
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 20. 7. 2009 18:46

Kryštof Korb: no a kdyz nemas drobne, tak papirove mas?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 20. 7. 2009 19:01

Ne ;)
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 20. 7. 2009 20:10

Kryštof Korb když nemáš možnost uhradit jízdné ... jsi černý pasažér ... myslím, že řidič dle přepravního řádu má možnost učinit příslušné kroky.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 20. 7. 2009 22:10

No, já vycházím z toho, že jízdenku/doklad/atd musím ukázat jen revizorovi a tedy řidič mi nemůže tvrdit, že jedu na černo, když mu jízdenku odmítnu ukázat. Je to tak?
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 20. 7. 2009 23:02

Vymejšlíš blbosti ;-), stačily 2 minuty na webu dpp....

Povinnosti dopravce zabezpečuje osoba pověřená dopravcem, tj. řidič nebo přepravní kontrolor, vybavený kontrolním odznakem nebo průkazem dopravce (dále jen pověřená osoba).


Pověřená osoba je oprávněna:

(kromě vydávání pokynů a příkazů cestujícím k zajištění jejich bezpečnosti, bezpečnosti a plynulosti dopravy a bezpečnosti ostatních cestujících)
vyloučit z přepravy cestujícího, který se na výzvu pověřené osoby neprokáže platným jízdním dokladem a nesplní povinnost zaplatit jízdné a přirážku, vyloučit z přepravy cestujícího nebo uložit cestujícímu zaplatit přirážku pokud přes upozornění nedodržuje přepravní řád, pokyny a příkazy pověřené osoby, znečišťuje vozidlo nebo pokud svým chováním ruší klidnou přepravu cestujících nebo ostatní cestující jinak obtěžuje...
jannnn
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 21. 7. 2009 07:25

Kryštof Korb: nemas nahodou restauraci? Ze bych si k tobe skocil na jidlo a rekl ti, ze nemam drobny, tak to nechame zadarmo. Co ty na to?

I kdyz s takovymhle uvazovanim asi nekde "pracujes" a zamestnavateli se zahadne ztraci veci, ze? :roll:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 21. 7. 2009 10:48

jannn: aha, tzn řidič může dělat to samý, jako revizor.

S474N: já to beru teoreticky, neříkal jsem že to chci praktikovat.
Kryštof Korb píše:Při dnešní tour busem mě napadla následující situace.
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 21. 7. 2009 11:44

KK: radeji nechci vedet, co te napada v praci :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 22. 7. 2009 17:36

S474N: Pokud jde přímo o fyzickou věc, mají lidé problémy. Jako by to bylo něco úplně jiného. Lepší příklad by byl: Líbí se mi tato písnička, ale ostatní se mi nelíbí, tak ji ukradnu na netu.
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 22. 7. 2009 19:09

Do porovnavani vlastnictvi fyzickych veci a porusovani autorskych prav bych se radeji nepoustel. Zde funguji nektere analogie, ale jen nektere...
4honza
Datel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 22. 7. 2009 19:10

No tak zrovna co se pisnicek tyce, ty ma kazdy clovek "predplaceno" az do konce sveho zivota. Vetsina z nas ma v pocitaci pevny disk, ve fotaku pametovou kartu, v supliku urcite nejake media CD/DVD atd. A ze vsech tecou prachy hadej komu? I presto, ze si na ne palim svoje autorske fotky. Nicmene to je jiz na jinou debatu.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 22. 7. 2009 19:52

S474N: Já nic předplaceného nemám.
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iggi 22. 7. 2009 22:20

ale mas, len o tom nevies.
Ale je velky rozdiel ukradnut pesnicku a napr. rohlik v obchode
Ked ukradnes rohlik z obchodu tak ho mas ty a v obchode uz nieje,
ale ked ukradnes pesnicku tak ju len skopirujes, cize tomu komu ju ukradnes tak ostane a ty ju mas tiez.
A napr. vela krat sa mi stalo, ze som si stiahol nejaky album a zistil som ze je kvalitny tak som si ho aj kupil. Cize vlastne by mali byt aj radi :)
iggi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 23. 7. 2009 01:51

iggi: Výstavbu dálnice taky platím, tak proč mám pak kupovat známku?
Nevidím rozdíl mezi ukradeným rohlíkem a ukradenou písničkou. Krádež jako krádež.
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků