Kdo má zaplatit škodu a vztahuje se pojistka?

Tady můžete řešit otázky týkající se dědění, diskriminace a další.

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Topes 23. 9. 2021 10:26

Ve firmě ve které dělám jsem měl den volno a místo mě naložil zboží někdo jiný, ovšem nenaložil vše a přesto se výdejka udělala na komplet. Nikdo nic nezkontroloval, ani ten kdo nakládal, ani řidič ani na té stavbě. Za nějakou dobu se ozval zákazník že mu chybí nějaké zboží. To už sem byl v práci a dle systému zboží bylo vyskladněno takže jsem na to odpověděl že u nás to není. Bohužel ve skladu byl nedávno někdo z té firmy pro kterou to zboží vozíme a všiml si, že chybějící zboží fyzicky opravdu máme, jenže jelikož jim chybělo tak si objednali znovu a částku za toto zboží po tomto zjištění chtějí vyfakturovat mému zaměstnavateli který to chce požadovat po mě, že si to dám na pojistku. Jenže pojistku na tak velkou částku ani nemám a vlastně nevím, kdo je za tuto chybu zodpovědný když si to v první řadě měl zkontrolovat ten kdo to nakládal +řidič jestli mu sedí zboží na autě s papíry. Hmotku myslím nemám podepsanou. To že to tu zboží opravdu zůstalo se zjistilo až po 2 letech teď když tu byl někdo od těch komu to vozíme jinak oni si to vysvětlili do té doby tak, že to bylo nejspíš rozkradeno na stavbě. Takže jak?
Topes
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 23. 9. 2021 19:07

Nejsem právník, ale dovolím si tvrdit, že nechat uplatnit pojistku na něco, co bylo způsobeno někým jiným atp. je podvod. Obrátil bych se na právní poradnu.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Topes 24. 9. 2021 05:07

Taky si myslím že to celé *****í. Šéfovi jsem samozřejmě řekl, že to zboží jsem já nenakládal a ten dotyčný ho v systému normálně vyskladnil celé i když 2 kusy zapoměl naložit. Já si to po svém příchodu z dovolený nebo co sem měl zkontroloval že bylo v systému vše ok a sdělil tedy, že to tam nemáme co jim chybí ale po rozhovoru s ním mi řekl, že jsem si měl fyzicky projít sklad než sem to potvrdil a že mám teď za to zodpovědnost, přitom prvotní pochybení udělal někdo, kdo byl za mě na záskok. Ono když bych to i takhle formuloval pro pojišťovnu tak mě pošlou někam. Navíc sankce vůči firmě způsobené zaměstnancem nelze uplatnit co jsem tak četl svou pojistku. To bych to zboží musel poškodit ale zkrátka prvotní chyba nebyla na mé straně a v systému zboží bylo vyskladněno. Inventura se žádná nedělá aby bylo jasné, jestli nám něco nechybí nebo nepřebývá. Právní poradnu si v současné době nemohu dovolit.
Topes
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků