Čínské kožešinové farmy

Místo pro všechny s kladným vztahem ke zvířatům. Pojďte se podělit o své zážitky se zvířaty v přírodě i doma..

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Bungo 8. 2. 2008 00:48

A mas na to nejaky dukaz, video, videl jsi to na vlastni oci nebo jen tak hloupe zvanis?
Excuse me, is this the Society for Asking Stupid Questions ?
Bungo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Calhoun 8. 2. 2008 10:22

Bungo píše:A mas na to nejaky dukaz, video, videl jsi to na vlastni oci nebo jen tak hloupe zvanis?


Ano, videl jsem na jatkach pripady kdy kusy hoveziho dobytka nebyly mrtve a do procesu zpracovani sly "za ziva". Neni to normalni praxe, ale stava se to. Bylo to v roce 1995, je mozne ze se system zmenil ale moc tomu neverim.

Stejne tak jsem mel moznost videt praseci chov na nekolika farmach (cca 2002, otec me byvale pritelkyne byl reznik a parkrat jsem mu o vikendu pomahal objizdet dodavatele). Podotykam ze nejsem odbornik a videl jsem toho jen malo, ale prislo mi ze paradoxne nejlip na tom byly zvirata ve velkochovech, nejspis proto ze jsou vic na rane a majitel si netroufne riskovat postih. U malochovu to bylo o dost horsi. Vec se ma tak ze s ohledem na cenove tlaky ktere jsou vyvijene na chovatele a zpracovatele je to lidem u ***** a prusvih je ze ze strany statu chybi efektivni kontrola a ucinne tresty.

Kapitola sama pro sebe je pak transport - predpokladam ze vetsina lidi uz si nekdy vsimnula jak v kolone na D1 stoji v horku pod prazicim slunickem kamion narvany zviratama tak ze jsou tam hlava na hlave. O tom jak se asi citi nema smysl se bavit.
Calhoun
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anonymni 8. 2. 2008 11:30

Calhoun píše:
_maty_ píše:budme radi ze zijeme v alespon trosku civilizovanem svete daleko od takovych zverstev...


Naivni :) . Stejny a mozna i horsi veci se deji na jatkach nebo farmach po cele CR.


no je fakt ze sem se na to nekukal nevim co tam je, psal jsem o tom zabijeni klackama co jsem videl... jasny ze jatka tu jsou a budou, nejak se to delat musi ale za sje fakt ze oproti tomu co jsem videl v jednom videu kde mi prislo ze to delali nekde na verejnosti se normalne k jatkam nedostanu... ;)
Anonymni

Odeslat příspěvekod Player. 8. 2. 2008 11:58

Som proti takymto nasilnostiam, ale treba si uvedomit jednu vec. Takychto zverstiev sa vacsinou dopustaju psychicky naruseni ludia, ktory si tymto sposobom ukajaju svoje chutky a preto sa domnievam, ze je pre spolocnost lepsie, ak sa vyburia na zvieratach ako na cloveku.

Na masku si velmi rad pochutnam, ale zaroven chcem aby som pri konzumacii nadobudal pocitu, ze dany zver prezil stastny zivot a zomrel s laskou k cloveku a s hlavne radostou, ze sa z neho stane delikatesa na mojom tanieri.

Ked opomeniem humannu stranku veci a zameriam sa na fakty, tak takymto zabijanim sa znehodnocuje kvalita masa, kedze zviera zomiera v strachu, krcoch a stasne dlhu dobu.
Player.
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noovo 8. 2. 2008 12:25

MarkFX: to s kaprama mi neprijde nelidske, jelikoz jsem holka z maleho mesta a uz od mala jsem videla zabijeni prasat, kraliku i slepic (ktere jeste po useknuti hlavy behaly po dvorku)...jenze muj deda a tata je zabijeli rychlou cestou, aby se zvirata netrapila...ted si nejsem jista, jestli je lepsi pro kapra, kdyz se ho pichne nozem hlavu nebo umlati palickou, ale myslim, ze pichnutim za krk je to pro rybu lepsi...

jinak k tem ceskym jatkam...mam znameho, ktery ma kamarada pracujici na jatkach...ty lidi jsou tam fakt magori vypatlani, je fakt des jak je schopny se takovy magor bavit na ukor zvirat...takze se to deje i u nas...
A jednoho teplého červnového dne se narodila Noovo:))

Love is a Losing Game

VENUS=Noovo :)

BYLO TO SILNĚJŠÍ NEŽ JÁ...Valmont (a já to také ráda používám:))
Noovo
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Heady569 8. 2. 2008 12:58

LukasKoudak píše:
Heady569 píše:pravda pravda.. bohužel finanční situace těchle farem těm lidem neumožňuje použít injekce nebo aspoň elektrický šoky aby to zvíře před stáhnutím z kůže zabili, zastřelit ho nemůžou, pač by narušili tu kůži... tak je musí stahovat z kůže zaživa.. to nejhorší na tom je že ty zvířata ještě několik minut po tom žijí... a ještě horší je že v číně je to plně legální..
D3vilR4ge
Heady569
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 8. 2. 2008 19:56

Noovo: my jsme dělali kombo mafioso > omráčení paličkou a podřezání žáber... 8)
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 8. 2. 2008 20:14

Heady569 píše:občas bych přál těm kteří si kupujou auta za 2 mega, drahý šperky a kožešiny aby se zamysleli nad tím že někde hladoví tisíce lidí :)"/quote]
To mi přijde jako čistá závist. Ono spousta lidí, si na to vydělala a poctivě, takže proč si to neužít a přispívat na nějaké chudé lidi v africe. Nebo ty snad ze svý výplaty dáváš polovinu pryč a posíláš do afriky? Ono každje člověk má stejnou šanci, vydělávat 100tis +. Musíš se snažit. Dneska sem byl v jednom bytě, kterej si rekonstruoval klučina, kterej má 25 let(!) a celková cena bytu i s vybavením počítám bude tak 5-6 mega a možná i dokonce víc :!: :wink: A to si na to vydělal poctivou prací a svojí šikovností :-) takže se snažme, abychom se jednou taky tak měly :)
anonymni

Odeslat příspěvekod Heady569 8. 2. 2008 20:32

joooo to jasný, já sem to nechtěl až tak globalizovat, napsal jsem "občas bych přál těm (myšleno rozežranejm prasatům kteří si ty prachy svou vypatlaností nezaslouží - pochází z bohatý rodiny nebo maj štěstí) co si kupujou auta za 2 mega, drahý šperky a kožešiny aby se zamysleli nad tím, že někde hladoví tisíce lidí :-)

s mojí závistí to nijak nesouvisí :-)
D3vilR4ge
Heady569
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noovo 9. 2. 2008 08:05

LukasKoudak píše:
Heady569 píše:občas bych přál těm kteří si kupujou auta za 2 mega, drahý šperky a kožešiny aby se zamysleli nad tím že někde hladoví tisíce lidí :)"/quote]To mi přijde jako čistá závist. Ono spousta lidí, si na to vydělala a poctivě, takže proč si to neužít a přispívat na nějaké chudé lidi v africe. Nebo ty snad ze svý výplaty dáváš polovinu pryč a posíláš do afriky? Ono každje člověk má stejnou šanci, vydělávat 100tis +. Musíš se snažit. Dneska sem byl v jednom bytě, kterej si rekonstruoval klučina, kterej má 25 let(!) a celková cena bytu i s vybavením počítám bude tak 5-6 mega a možná i dokonce víc :!: :wink: A to si na to vydělal poctivou prací a svojí šikovností :-) takže se snažme, abychom se jednou taky tak měly :)//quote]


jak vis, ze si na ten byt vydelal poctive?
ja odsuzuju i ty lidi, co si slusne a poctive vydelali penize a nemaji dost rozumu, ze si kupuji prave kozesiny...penize jim preju a smekam pred nimi, ale meli by mit tolik rozumu, aby vedeli, ze kozesiny jsou i umele, ktere vypadaji stejne jako prave....
A jednoho teplého červnového dne se narodila Noovo:))

Love is a Losing Game

VENUS=Noovo :)

BYLO TO SILNĚJŠÍ NEŽ JÁ...Valmont (a já to také ráda používám:))
Noovo
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 9. 2. 2008 09:17

A podle čeho ty usuzuješ, že si na to nakrad? :oboze Typickej čech :-D Kdo má víc penez než já, si an to automaticky nakrad :-D
anonymni

Odeslat příspěvekod Heady569 9. 2. 2008 10:27

to nejsou jen češi :)
divíš se? za komunistů to tak bylo :-D
kdo měl prachy, kradl... ale nikdo nekradl protože všichni měli v gatích... tudíž nahrabaní byli jen ti mocní, protože ty se krást nebáli :-)
40 let komunistickýho režimu nemůže odejít beze stopy... dle mě bude česká morálka "v pořádku" až za dvě, tři generace... a jsme zase OT :-)
D3vilR4ge
Heady569
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Player. 9. 2. 2008 11:49

LukasKoudak: tych 5-6 milionov nie je v takom veku problem, staci mat slusnejsi zarobok a zobrat si zopar milionovy uver. Na druhu stranu to vidim tak, ze clapec bude minimalne najblizsich 15 rokov odvadzat vacsinu vyplaty na jeho zaplatenie, cize nic moc :/

Novoo: ja by som si umelu kozu ci kozusinu nekupil ani nahodou. Preco? Nuz, ked uz ma zviera skoncit v hamburgeri, tak nech sa z neho vyuzije vsetko.
Player.
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 9. 2. 2008 12:02

Player: zapomínáš různé prémie a tak. Prý to má bez úvěru :hm
anonymni

Odeslat příspěvekod Player. 9. 2. 2008 12:35

Aky ma job? Topmanazer?
Player.
Nadšenec
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků