Copak je to za ptáka? - vyřešeno :)

Místo pro všechny s kladným vztahem ke zvířatům. Pojďte se podělit o své zážitky se zvířaty v přírodě i doma..

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Slash_luke 10. 8. 2010 17:46

Nehledejte v tom žádné dvojsmysly - dnes vpodvečer nám tu celkem dost hulákal (a stále huláká) jeden podivný pták - podivný proto, že jsem takového v okolí snad ještě neviděl. Vůbec mě nenapadá, o koho by mohlo jít a třeba tady bude nějaký odborník, který ho pozná i podle těchto rozmazaných výřezů ze zazoomovaných fotek.

Projevuje se takovým podivným "zpěvem", který připomíná řev nějaké menší otravné kočky :) . Velikostí ho odhaduju zhruba na dvojnásobek až trojnásobek vlaštovky (těch tu teď máme okolo 30ti, takže jsem měl přímé srovnání :) ), no a vypadá nějak takto:
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Naposledy upravil Slash_luke dne 10. 8. 2010 21:00, celkově upraveno 1
Slash_luke
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p0etrik 10. 8. 2010 18:24

To bude zluna (z s hackem).
p0etrik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slash_luke 10. 8. 2010 19:03

Je to možné, ale mám pocit, že žluna bývá trochu pestřejší, spíše černo-zelená a podle fotek se zdá, že by měla mít i ostřejší zobák.
Našel jsem i audio záznam volání žluny zelené a šedé a ani jedna se nepodobala tomuto kousku :) .. ale díky za dobrý tip :)

Jinak ne že bych se o ptactvo nějak zvlášť zajímal, nebo se v nich vyznal (to vůbec), jen mě prostě tento konkrétní zaujal..možná tím, že na té bříze vyřvával skoro 2 hodiny :)
Slash_luke
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p0etrik 10. 8. 2010 19:46

Pokud jsi cetl Svejka, musi ti byt nad Slunce jasne, ze se jedna o Breznaka. :D
p0etrik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 10. 8. 2010 20:51

Nebo taky ŽLUVA...Slashi ?! Žluňák má datlí čapušku. Tulák Marcel od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slash_luke 10. 8. 2010 21:00

Žluva, vidíš to..nejspíš máš pravdu Marceli :) . A možná i p0etrik měl namysli žluvu a spetl si ji se žlunou, holt podobné názvy :)
Díky moc, já věděl, že na superforu najdu odpověď na jakoukoliv otázku :-D
Slash_luke
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 11. 8. 2010 10:54

No Slashi, spíš Ti přejícně závidím, že si ji viděl a slyšel...o focení nemluvě. Jsem furt zalezlej v jeskyni. Tulák Marcel od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Přeborník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků