Asus - odstoupení od smlouvy

Zde můžete konzultovat s ostatními své právní problémy s reklamacemi, výměnou zboží, odstoupením od smlouvy a věci s tím související

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod chajak 29. 2. 2008 17:01

Zdravím, stala se mi asi takováto věc, koupil jsem notebook Asus a bohužel se na něm objevilo docela dost vad. V poslední reklamaci jsem zároveň vyjádřil zájem odstoupit od smlouvy, jednalo se sice o třetí reklamaci, ale celkově o šestou závadu, proto si myslím, že mám právo na odstoupení. Právě si mailuji s technikem, přeposílám komunikaci. Jaký navrhujete další postup?
Kód: Vybrat vše
< ------------ Původní zpráva ------------
< Od: <xxxxxxxxxxxx>
< Předmět: RE: Reklamace - odstoupení od smlouvy
< Datum: 29.2.2008 12:05:47
< ----------------------------------------
< Dobry den,
< narok na odstoupeni od smlouvy nebyl uznan, protoze se jednalo o treti zarucni
< reklamaci.
< Narok na odst. od kupni smlouvy vznika pri trech reklamacich pro stejnou zavadu,
< pripadne ctvrte reklamaci ruznych zavad. Vas NB byl v servise na treti
< reklamaci, zadna zavada se neopakoval 3x.
<
< S pozdravem
<
< xxxxx
[/code
]
Dobrý den,

máte pravdu, sice se jednalo o třetí reklamaci, ale celkový počet různých vad byl 6. Právě toto (a žádné jiné) číslo rozhoduje o nároku na odstoupení od smlouvy. Dle zákona jsem tedy měl právo na odstoupení od smlouvy. Proto prosím o přehodnocení Vašeho stanoviska.
S pozdravem

Karel Nečas
[/code]

//edit: vše vyřešeno, Asus uznal chybu a omluvil se.
Naposledy upravil chajak dne 14. 3. 2008 19:22, celkově upraveno 2
chajak
Čtenář

Odeslat příspěvekod Benjamin 29. 2. 2008 17:51

Imho mas pravdu - objevilo se 6 ruznych vad. Ze se nektere z nich objevily najednou - tim hur pro ne.
Umělá inteligence není soupeř pro přirozenou hloupost.
Benjamin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chajak 13. 3. 2008 19:13

Vše vyřešeno omluvou, přijmou mi notebook zpět.
Chybovat může každý, ale omluvit se jen tak někdo nedokáže. Tohle oceňuji.
chajak
Čtenář

Odeslat příspěvekod daada 13. 3. 2008 19:23

i tohle je jeden z důvodů, že jsem si taky vybral ASUS... kdybys měl Acer, tak tě pošlou do oněch míst, to si můžeš být jist.
daada
Čtenář

Odeslat příspěvekod Slonik 13. 3. 2008 23:05

Acer sice asi není synonymum pro superslužby zákazníkovi, ale já s ním mám zkušenosti zatím pozitivní - vyřizoval jsem otci záruční opravu ntb a přístroj byl po 3 dnech zpět opravený. Vyzvednutí kurýrem v zákazníkem stanoveném místě, doručení taktéž. Doba doručení se taky dala domluvit - v rámci rozumného dvouhodinového časového limitu.

K případu pokusu o odmítnutí odstoupení od smlouvy bych snad jen podotknul, že i seriózní firmy velmi často zkoušejí z problému vybruslit, protože je to pro ně levnější. V okamžiku, kdy vidí, že se zákazník nedá, otočí a postupují zpravidla vstřícně.

Zažil jsem to při reklamaci vibrujícího harddisku, (první dvě minuty mě technik přesvědčoval, že určité vibrace jsou normální). Tak jsem reklamoval vypalovačku (tam zase technik zkoušel příběh, že za zhavarované vypalování mohou vadná média - opustil ho v okamžiku, kdy jsem mu řekl, že to byla média přibalená k vypalovačce) a tak podobně.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert

Odeslat příspěvekod V.Jonas 9. 4. 2011 22:22

Dobrý den,

mám také notebook Asus. Chtěl bych se Vás zeptat zda mám nárok na odstoupení od smlouvy.

Nyní notebook už neni v 2-leté záruční lhůtě. První reklamace byla provedena 2-leté záruční lhůtě. Druhá už nebyla v 2-leté záruční lhůtě ale byla v 6-mesiční záruce na opravu (pozn: Ač na protokolu od Asus servisu je napsán typ záruky jako "záruční"). U obou reklamací byly uznány vady a opraveny. Chtěl bych vedět kdybych ted notebook poslal do Asus servisu a stejné vady by mi byly uznány opět zda bych měl nárok na odstoupení od smlouvy u prodejce? Tato třetí reklamace by byla opět v 6-ti mesiční zaruce na predchozí opravu.

Pozn.: Nevim zda to má nejakou duležitost ale Asus poskytuje 2-letou zaruku na vymené dily, mi řekl jejich operátor.

S pozdravem V.Jonas
V.Jonas
Čtenář