Reklamace mobilního telefonu

Zde můžete konzultovat s ostatními své právní problémy s reklamacemi, výměnou zboží, odstoupením od smlouvy a věci s tím související

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod vizitix 5. 8. 2007 10:38

Zdravim.. Mám dotaz. Už mám dvakrát reklamovaný telefon kvůli stejné závadě, záruka pořád ještě trvá, a pokuď bude zjištěna i též závada potřetí, budou mi vráceny peníze, neob mi Vodafone nabídne jiný telefon. Pokuď se závada projeví, a já přijdu do prodejny vodafonu se záručním listem, telefonem, nabíječkou návodem apod. , bude znovu telefon posílán od servisu či výrobci, nebo mi budou ihned vráceny peníze, či nabídnut jiný telefon??

A pokuď mi u telefonu chyběli například sluchátka, ale nikde v záručním listu atd není napsáno, že tam byly, má vodafone právo telefon nevzít?
Unknown Pleasures
vizitix
Přeborník

Odeslat příspěvekod oozz 5. 8. 2007 10:44

Nevim, jak to dela vodafone, ale bezna praxe pri treti reklamaci je, ze prijmes vyrobek, odesles do servisu, oni te poslou vyjadreni, ze zbozi bude dobropisovano a pote zakaznikovi vratis penize nebo nabidnes jine zbozi.

V pripade, ze v baleni chybi napr. sluchatka nemusi tohle prodejce prijmout, ale tam spis zalezi na domluve s dodavatelem.
:-)
oozz
Čtenář

Odeslat příspěvekod iwigirl 5. 8. 2007 12:34

vizitix: pokud by prodejce postupoval striktně dle zákona, tak má na vyřízení reklamace 30 dní, během kterých zřejmě odešle telefon znovu do servisu na posouzení, zda se závada projevila. Lepší bude zeptat se přímo u prodejce, jak to máš udělat. ;-)
iwigirl
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod palmexman 19. 9. 2007 18:40

Ahoj osobne uz jsem takhle u "kysliku" 2x a u Tmobilu 1x vracel telefon pokazde s tim,ze se seka a byl prehran soft. U "kysliku" to je v pohode. Tmobile ma nejaky vnitrni rad na kterem si tva a jedina cesta je ze tel. vykoupi za nejnizsi prodavanou cenu v historii telefonu v jejich nabidce.....coz je celkem blby.
Ale jak se ptas staci 3zavady na jednu vec a nebo 4odlisne... :D
\______
/__|___\___
[(O)_____(O)\
Čtenář

Odeslat příspěvekod eRiper 20. 9. 2007 16:19

Mám podobná dotaz. Včera se mi podruhé pokazil modem (no spíš doufám, protoře nejsem spokojený) od T-Mobile. Mám uzavřenou smlouvu na 24 měsíců. Pokud se mi pokazí po třetí, mám možnost na vypovězení smlouvy?
eRiper
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Slonik 20. 9. 2007 18:47

Myslím, že nikoliv. Od T-Mobile máš koupený modem a službu. Pokud se u modemu projeví potřetí stejná závada, máš nárok buď na jeho výměnu nebo na vrácení kupní ceny. Platby za službu však budeš dle mého názoru platit stále. Pokud ses uvázal na 24 měsíců a získal dotovaný modem, tak ti vrátí třeba tu 1,- co jsi zaplatil a dost.

Mimochodem, uvazovat se na 24 měsíců používání služby, kterou si prakticky nemůžeš vyzkoušet (zkoušku v "laboratorních podmínách" uměle navýšeného pokrytí prodejny nepovažuji za zkoušku) a která nemá garantované parametry, to není zrovna moudré rozhodnutí.

Zajímala by mě jiná věc. V podmínkách TMO je možnost odstoupení od smlouvy při bezkontaktním prodeji vázána na to, že služba nebude použita (nebyl přenesen ani bajt, nebyl uskutečněn jediný hovor) . Ptám se zdejších právníků a poradců - je to v pořádku? Podle mého moc ne.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert