Reklamace potravin

Zde můžete konzultovat s ostatními své právní problémy s reklamacemi, výměnou zboží, odstoupením od smlouvy a věci s tím související

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod aquarkko 7. 6. 2007 21:21

Stává se vám, že koupíte zkaženou věc? Jdete ji reklamovat nebo mávnete rukou? Mně totiž poslední dobou se to stává docela často, ale nedovedu si představit, že bych z jogurtu vyndala lžičku a s otevřeným kelímkem šla zpátky do obchodu a tam nutila vedoucí, ať to ochutná (příklad). Ale štve mě, že se tohle vůbec může stát. Nejde mi o peníze jako takový, ale to, že si koupím něco, co mám ráda a přijdu dom a zjistím, že je to zkažený, to mě naštve a tak už jsem kolikrát přemýšlela vletět do toho obchodu a udělat jim tam bengál, aby si na to dávali pozor. Vaše zkušenosti nebo rady?
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod Wracker 7. 6. 2007 21:41

ja s tm nic nedelam ale mama uz se takhle jednou nastvala a ten jogurt s plisni jim fakt donesla ukazt..omlouvali se a jeste dostala nejakej darek za upozorneni :-))
Wracker
Nadšenec

Odeslat příspěvekod aquarkko 7. 6. 2007 21:43

No já právě na nějaký dárky kašlu, to mi zkaženou náladu nespraví...achjo, asi se fakt nedá nic udělat s tím, aby se to nestávalo, co? :(
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod Jeffe 7. 6. 2007 21:46

S jogurtama zatim nemam problem, nekupuju takove co maji min nez tyden do konce zaruky a vybiram spis ty co jsou vzadu, ty se mi zdaji byt lepe chlazene. Pochopitelne jestli urcitou dobu nebyli skladovane v lednici tak mi ani to nepomuze. :)
Naposledy upravil Jeffe dne 7. 6. 2007 22:32, celkově upraveno 1
Superforum - v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství :D
Jeffe
Moderátor

Odeslat příspěvekod Wracker 7. 6. 2007 21:55

akvarko..no do jogurtu fakt nevidis ;) moh si ho treba nekdo vybrat a pak odlozit a za nekolik dni ho vratili..si nevyberes, ale snazim se taky resit jako Jeffe
ono neslo o darek, ale proste uz o nastvani se to stalo po nekolikaty..
Wracker
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Bungo 8. 6. 2007 12:51

Nekdy, kdyz se fakt nastvu tak vracim. Tuhle jsem si v Tesku koupil cerstve mliko, ktere melo mit zaruku jeste 14 dnu a bylo zkysle. Fakt me to nastvalo, protoze jsem mel na mliko strasnou chut. Tak jsem se nastval, a druhy den do Teska jel, rozhodnuty jim ho vratit a dostat penize naz5. Zenska na informaci se na me tvarila jak na mimozemstana, kdyz jsem ji rekl, ze chci vratit zkazene mliko, ale rekla mi, at si teda vezmu mliko nove. No a jelikoz jsem zase dostal na mliko chut, tak me plany na vraceni penez vzaly za sve, popadl jsem nove mliko a hned za informacema ho otestoval. Bylo uzasne, presne takove jak ma byt. Tak jsem ho hned do sebe kopl :-)
Excuse me, is this the Society for Asking Stupid Questions ?
Bungo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod bombul 8. 6. 2007 13:15

Pamatam si ze ked som bola este mensia tak moji rodicia sa raz tahali s jednym supermarketom o 50 Sk :mrgreen:
To bolo totiz tak moja mam kupila v tomto obchode cokoladu uz ani neviem aku znacku a po prichode domov zistila ze su v nej cervy :?
Samozrejme ju to nastvalo a tak to sla vratit a pytala naspat peniaze naco ju odkazali na vedenie ze oni jej v priamo z pokladne nic vratit nemozu rozhodla sa tedanapisat staznost.Tak sa aj stalo obratom dostala vyrozumenie ze dotycny obchod si vyzaduje 30 dnovu lehotu na zvazenie pozadovanej nahrady..Po uplinuty dvojnasobne dlhej lehoty mam adresovala opatovnu ziadost tomuto supermarketu na co dostala odpoved v zneni ze po presetreni vsetkych okolnosti svojich 50 korun napsat nedostane a dovod?
Tie cerviky sa totiz mohli do cokolady dostat az po kupe v supermarkete to ze datum na bloku sa od datumu prvej staznosti v predajny lisil len par hodinami uz nikoho nezaujimalo :pozor2
Admin na pauze
bombul
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod Jeffe 8. 6. 2007 13:28

doporucuju pro vystrahu zverejnit jmeno obchodu a pak ho bojkotovat :D
Superforum - v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství :D
Jeffe
Moderátor

Odeslat příspěvekod bombul 8. 6. 2007 13:31

ok nemam problem v mojom pripade sa jedna o Hypernovu
tak bojkotujte :mrgreen:
Admin na pauze
bombul
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod blino 8. 6. 2007 13:42

heh Hypernova a jej reklamacie su povestne...:roll:

na nich plati jedine Sojka a tvrdy pristup...
R.I.P. Baky *16.3.1984 - +25.12.2007

i5 2500K, Noctua NH-U9B SE2, Asus Maximus IV GENE-Z, Asus HD5770 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance 1600MHz, Crucial M4 128GB, 850W Enermax Revolution 87+ , Fractal Core 1000
blino
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Ares952 23. 6. 2007 07:28

parkrat se mi to stalo, ale vetsinou ucet vyhodim driv, nez neco ochutnam a dohadovat se tam s nima, ze to mam prave od nich se mi nechce
Naděje je motorem duše
Ares952
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemon666 23. 6. 2007 08:35

Mno tak ja jednou koupil kakaovou babetu "takova piskotova buchta s citronovou ci kakaovou prichuti" doma jsem ji rozbalil a zacal jist... Jenze asi po trech soustech sem si rikal ze to chutna nejak divne. A kdyz jsem ji zvednul, tak jsem malem hodil krtkum. Byla totalne zelena a silena plisen "neco jako pavuciny..." koupil jsem to v Tescu a zrovna jsem jel mimo, takze jsem to nesel reklamovat, ale jinak bych jim to hodil na hlavu.
PS3/PS4: Glendoveer
XBOX360: Glendoveer

Na čem hraji:
PC, ASUS X550C, Fujitsu Lifebook AH512, Acer D255, PS2, PS3 Super -Slim 500GB, PS4 500GB, PSP, GC, DS Lite, GBA, AmigaCD32, XBOX 360 60GB, iPhone 4 32GB, Samsung Galaxy Note 4.
Daemon666
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 6. 2007 08:54

Mě se tohle stalo s pomerančovými džusy. Koupil jsem v Tescu několik kartonů, jeden jsem načal a měl takovou jakoby nasládlou chuť - jako by byl ze zkažených pomerančů. Načal jsem tedy druhý a opět stejné. Tak jsem jim je tam odvezl zpět a bez problémů mi vrátili peníze.
PatrikChrz
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Elven 23. 6. 2007 13:41

urcite reklamujte, my jsme v nejmenovanem ledovem caji nalezli neco (nikdo nakonec nezjistil, co to bylo, jestli nejake rozlozene zviratko nebo uz nejaka vetsi bakterialni kultura) a dostali jsme jako omluvu 12 baliku piti (12x6x2=144 litru :))
Elven
Čtenář

Odeslat příspěvekod Slonik 23. 6. 2007 17:26

Mě se ještě nestalo, že bych musel reklamovat takříkajíc "ex post". Při nákupu si dávám extremně dobrý pozor na to co kupuju. Samozřejmě, že do melounu, nápojového kartonu a podobně člověk nevidí - zde jsem měl asi štěstí. Pokud plánuju něčeho kupovat víc, koupím vzorek a zkontroluju ho, abych se vyvaroval nepříjemných překvapení (Kolega kupoval kdysi na nějaký tábor 50 litrů trvanlivého mléka, které bylo zkažené - sice ho později vyreklamoval, ale musel nakoupit náhradu na místě a o dost dráž).

Dobré je dávat si pozor na poškození obalů, na "opatlanost" obalů (ta často svědčí o ne zcela správném skladování), dále si pak všímat toho jak se personál, který doplňuje ke zboží chová, samozřejmostí je pak kontrola datumů spotřeby a vyplatí se i všímat si eventuelního "přebalování uzenin a sýrů" (to jsem několikrát viděl v tehdejším Carrefouru Eden - a ani se s tím neschovávali).

U položek jako jsou džusy v krabicích a pod je dobré kupovat spíše značkové výrobky než privátní značky. Myslím, že u výrobků, které jsou prodávány pod značkou výrobce je při výrobě věnována větší péče kontrole kvality.

U mléka, mléčných výrobků a podobně se samozřejmě vyplatí sáhnout až do zadních částí chladícího pultu, u mrazeného zboží si vybrat zespodu.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert

Další stránka